Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nőnek mekkora kockázatot...

Egy nőnek mekkora kockázatot jelent ha csak 35 évesen vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs hova vállalnunk, kellene még pár év mire saját lakásunk lesz. Addigra a párom viszont 35 körül lesz, én pedig 38 leszek.

Egészségügyi szempontból, illetve a születendő gyermek egészségének szempontjából mekkora kockázatot jelent ennyi évesen szülni?


2021. febr. 15. 10:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
23%
Azért, mert az első a meghatározó. Régen is szültek 40 felett, csak a negyediket, ötödiket.
2021. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
49%

Kockázat, hogy mekkora van fogalmam nincs, én 25 évesen szültem, szerintem pont abban a korban, ami az orvosok szerint is ideális.

36 leszek nyáron, eszembe nem jutna már ebben a korban gyereket vállalni.

De tudom, most az a divat, hogy akár 50 évesen hozzák világra az elsőt.

Viszont ez mindenkinek a magánügye.

Kérdésedre válaszolva, azt tudom, hogy bizonyos korban sokkal nagyobb a Down-szindróma kockázata, de ugye nem törvényszerű.

Persze nem öreg egy nő 35 évesen, de első babához lehet nem túl ideális kor.

2021. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
83%
Sokan szülnek ebben a korban, nem szokott gond lenni. Annyi, hogy ha belefér anyagilag, érdemes egy dns alapú szűrővizsgálatot csináltatni (Panoráma, Prena stb).
2021. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
31%
Folyamatosan azt hangoztatják, hogy semmi gond a kései gyerekvállalással, és éld ki magad, utána is még mindenféle lehetőség van a gyerekcsinálásra, ha nem jön spontán. Szerintem ez egy undorító hazugság. Egyrészt nincs mindenféle lehetőség, maximum az inszemináció és a lombik, aminek olyan súlyos mellékhatásai lehetnek a hormonoktól, hogy jobb nem is belegondolni. Minél később szül egy nő annál nagyobb a kockázat, hogy beteg gyereke születik, és évente baromi nagy számmal ugrik ez a kockázat. Ezért szerintem nem szabad megvárni azt, hogy minden "tökéletes" legyen és csak akkor vállalni a babát, mert ezzel nagyon meg lehet szívni és ki lehet csúszni az időből, ahogy nem egy ismerősöm járt így. Én úgy gondolom, hogy ha az akarat, vágy megvan és ehhez megvannak az alap feltételek, egy lakás, ami akár albérlet is lehet, és biztos munkahelyek (csed, gyed jogosultság) akkor nem szabad várni éveket, mert meg fogjátok bánni. Nekünk is albérlete született az első gyerekünk (28 évesek voltunk) és azóta van saját házunk. Nekünk akkor voltak adottak a feltételek, és korántsem volt minden tökéletes, új autó új ház stb... Túl nagy feneket kerítenek manapság a gyerekvállalásnak és pont ezzel cseszik el.
2021. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
35%

Csak azt vedd figyelembe Kérdező, arra semmi garancia nincs, (semmilyen életkorban) hogy rögtön teherbe esik. Az is lehet ti évekig próbálkoztok.


A többi hsz.-nak csak annyit mondanék, hogy ha szerintük rendben van minél később szülni, akkor mit kell sírni mikor hülyegyerek jön a világra?

Volt egy szomszédom, 38 éves volt mikor az elsővel teherbe esett. Sokan mondták nekik, vigyázzanak, gondolják át, mert szülni nem pont ekkor szokás. Mit tesz a világ, sikerült Down-szindrómás gyereket szülnie. 3 évvel később megint terhes lett, na az a gyerek se lett százas, hiperaktivitás miatt az ovi sem tudta kezelni.Ja, az első gyerekét meg eltemette miután a 17-et betöltötte a fiú. Hát sok értelme volt szülnie.

Ezt csak azért írtam le, mert nem hülyeség az, hogy mindennek megvan a maga ideje.

Régen nem tolták ki ennyire a nők, nem is jött a világra ennyi beteg gyerek.

2021. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
21%
Ma 11:24 szerintem is, hisz követni kell a divatot.
2021. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
88%

Ez teljesen egyén függő. Vannak már genetikai vizsgálarok, amivel lehet szűrni a rendelleneségeket. Valakinek teljesen mindegy, hogy 20 évesen vagy 40 évesen szül akkor is beteg lesz a babája vagy komplikációk lépnek fel.


Tehát tőletek függ, a genetikai adottságoktól. Azt meg nektek kell feltérképezni.

2021. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
13%
Sokan szülnek 40 évesen manapság, micsoda indok. Sokan drogoznak, sokan alkoholisták, mégsem kell követni minden hülyeséget.
2021. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
76%

"kellene még pár év mire saját lakásunk lesz"

Ezt a mondatot nem tudom hova tenni. Mi is albérletben élünk, meg még ezer másik ismerősöm, akinek gyereke van. Csak azért biztosan nem tolnám ki 30 felett évekkel a gyerekvállalást, mert nincs saját lakásom.

2021. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
77%
Igaz nekünk van saját ház, de előttünk van tavasszal az esküvő plusz most akarunk nekiállni a komplett felújításnak, de már abbahagytuk a védekezést,lesz ami lesz. Mondjuk amilyen az én formám tuti beinteget a baba is időközben😁
2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!