Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nőnek mekkora kockázatot...

Egy nőnek mekkora kockázatot jelent ha csak 35 évesen vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs hova vállalnunk, kellene még pár év mire saját lakásunk lesz. Addigra a párom viszont 35 körül lesz, én pedig 38 leszek.

Egészségügyi szempontból, illetve a születendő gyermek egészségének szempontjából mekkora kockázatot jelent ennyi évesen szülni?


2021. febr. 15. 10:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
72%
Ez annnyira parasztos hozzáállás, ami itt uralkodik. Nekem nincs olyan ismerősöm, aki 35 alatt szült volna (Bp., főleg egyetemet végzettek), minden gyerek egészséges. Egy down kórosat ismerek, az anyja 25 alatt szülte, gondolom nem tudták kiszűrni, mert nem ment el prenára a kora miatt. Most szült a sógornőm 41 évesen, semmi bajuk. Nem extrém 40 felett szülni, 45 felett már extrém, de akkor sem lehetetlen. Nem kell ez az ijesztgetés, nyugodtan lehet 35 évesen szülni az elsőt. Ja, lehet, hogy a putriban 20 év fölött már ciki az elsőt szülni, de ne magatokból induljatok ki!
2021. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
67%
Én max ennyi idősen vállaltam volna. De második már nem jöhetett volna szóba. Aki csak egyet akar, szerintem még belefér.
2021. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez egészségi állapot függvénye is. A férjem 27 és 35 évesen lett apa. Mikor a masodikkal voltam várandós,lett egy autoimmun betegsége. A szedett gyógyszerek miatt nagy lenne a genetikai kockázatok esélye,így nagyon örülök,hogy még időben belevágtunk,es sajnos a 3.baba lehetőségét így is el kellett vetni.
2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem aki ide írt, senki nem a putriban él, de nem csak Budapesten élnek emberek bármilyen hihetetlen is ez számodra.

Igazad van, biztasd a nőket, hogy lehetőleg várják meg a klimax előtti utolsó egy évet, és kizárólag akkor szüljék az elsőt, mert ez Budapesten meg a te agyadban a divat.

2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:
#20, akkor fizesd életed végéig az albérletet. Én inkább a saját lakásomat törlesztem a pénzemből.
2021. febr. 15. 12:32
 26/66 anonim ***** válasza:
31%
22 te hàny évig jàrtàl egyetemre?:D
2021. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem még most is oda jár, olyan 45 körül lehet, de 5 év múlva jöhet neki a baba.
2021. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
34%

A downos HSZhez, a down az esetek ötödében az apa "hibája", arról nem is beszélve, hogy 38 éves nőnek gondolom 40es párja volt, 40 feletti férfinak pedig nem sok hibátlan spermája van..


Nem tudom mit kell nyugtatni továbbra sem. Az ember 30 felett nem öreg, de egészséges gyerekcsináláshoz onnantól folyamatos romlik az esélye, FÉRFINAK, NŐNEK EGYARÁNT!


Igen, 30 felett egyre nehezebben fog összejönni, 35 felett már látványosan nehezebben, 40 felett pedig már egy kis csoda minden spontán terhesség. Apa és anya korára utalva szintén, de nyilván jobb, ha nem ként 35 feletti szülő van, hanem az egyik(bármelyik) fiatalabb!

Ugyanez igaz egészséges gyerekre, ha azt akarsz legnagyobb eséllyel, mindkét szülő legyen 25-30 között, utána folyamatosan romlik az esély, lehetnek kisebb gondok, nagyobb gondok, ahogy idősödtök egyre több.


Semmi baj nem lesz, ha a baba az első évben albérletben fog élni veletek már, ha megszületik 3 év múlvára.. Most kell elkezdeni a babán dolgozni, mert mindenki azt hiszi, neki majd könnyen megy, de az az igazság, hogy 30 felett az emberek nagyrésze hónapokig nem esik teherbe(akár az apa "hibájából", akár az anya "hibájából", vagy csak simán nem tudják miért, csak nem passzoltok) 35 felett pedig már ritka a spontán egyből fogant baba, a nők már hőmérőznek, ovutesztet csinálnak, kivizsgáltatják a párokat.. Amire egy év próbálkozástól lehet menni! Gondolj bele, hogy állsz majd 38 évesen, párod 35 évesen, nem tudjátok miért nem lesz terhes, kell egy év, mire elkezdhetitek az állami támogatott vizsgálatokat, aztán eljuttok beültetésig, lombikig.. ÉVEK, aztán 40es szülők lesztek és imádkoztok egégszséges gyerekért.. De lehet, hogy évek telnek el, nem tudják miért nem megy, szétváltok, esélyetek nem lesz 40esként mással addig eljutni, hogy gyereket vállaljatok..


Kegyetlen, mert nem vagytok idősek, de 30 felett már minden év számít, akkor is, ha fitt vagy, akkor is, ha nincs túlsúlyod és egészségesen eszel, ez nem (csak) ezen múlik!

2021. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
88%
Aztán ha a kérdező 3-4 év múlva írna ide, hogy elhagyta a férje/megszűnt a munkája és nem tudja fizetni az albérletet, mindenki szétszedné, miért vállalt ilyen bizonytalan körülményekre gyereket.... ;)
2021. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
Azt se tudjuk a kérdező nő e vagy férfi
2021. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!