Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mikor akar szülés után...

Ki mikor akar szülés után vissza menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Én leginkább 1 éves kora körül tervezem, hogy közösségbe legyen, illetve a pénz is motiváló szempont

2021. febr. 16. 09:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
81%
Szeretnénk 2.-at, reméljük hamar összejön mert semmi értelme visszamenni ha el is jövök egyből. Amúgy a legkisebb 2 éves koráig.
2021. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
84%

Két gyereket szeretnénk, nem tervezek visszamenni dolgozni a kettő között, mert nem látom értelmét. Úgy tervezzük, hogy az első baba egy éves korában elkezdünk próbálkozni a másodikkal, reméljük, ő is ugyanolyan hamar összejön és akkor mire az elsőre lejár a GYED, már jóformán kapni fogom a másodikra, szóval anyagilag nem lesz nagy kiesés.


A GYES viszont nyilván semmi, ezért ha visszamegyek dolgozni, azt a második baba 2 éves kora körül tervezem. De a következő 3-4 évet gyerekek mellett azzal töltöm majd, hogy megpróbálok beindítani egy kis vállalkozást, meglátjuk, mi lesz.

2021. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
81%
20 hónapos lesz.
2021. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
74%
3 éves korában terveztem, de időközben jön a tesó, amikor a nagy 2 éves és 3 hónapos lesz, úgyhogy maradok még 3 évet. De akkor se az eredeti munkahelyemre fogok visszamenni
2021. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
62%
3 vagy 3,5 éves lesz, nem iratom bölcsibe. Mi járunk gyerekközösségbe három hónapos kora óta, heti többször (kivétel most a korona miatt, november óta...). Én amíg itthon vagyok vele csinálok egy második diplomát és nyelvvizsgát plusz dolgozok, de az rugalmas.
2021. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
85%
15 hónapos lesz a baba. Ha minden úgy alakul ahogy tervezzük én akkor megyek vissza ő pedig bölcsibe:)
2021. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
80%

Kislányom 2 éves korától szeretnék majd fél állásban dolgozni, így fél napokat lenne bölcsiben/csanában.

Egyedüli gyerek, illetve sajnos a járvány miatt (beteg családtag érdekében) nem mertünk más kisgyerekes családokkal találkozni, ahol a nagyobb gyerek közösségbe jár. Emiatt csak séták alatt lát gyerekeket, de örülnék ha látná közelebbről is ahogy játszanak, esznek stb kicsit majd közösségben is lehetne, ha nem is játszanak annyira sokat még együtt.

Kis korkülönbséggel nem tervezünk tesót, így nálunk az is szempont hogy barátokra találjon, hátha valakivel lehetne közös programra menni majd néha.

Nagyszülők dolgoznak, így ők nem tudnának ebben délelőttönként segíteni.

Nekünk felnőtteknek is jót tenne majd a közösség a folyamatos itthon lét után.

És hát ahogy írtad az anyagiak miatt is, mert a gyes már tényleg nagyon kevés.

Mi a két éves kort megvárjuk, nemrég múlt 1 éves de még én nagyon kicsinek érezném őt ahhoz hogy több órát nélkülem töltsön bárhol napi rendszerességgel. Néha 1 órát Apujával vagy Anyukámmal már elvan, ha dolgom van, de a közösségre hosszabb időre még nem lenne érett. Nem csak lelkileg, de fizikailag is így látom, még meg kell tanulnia biztosan járni, egyedül enni, pár szóban kifejezni magát stb amikben csak két éves korára lesz majd érett ( kicsit lassabb is a fejlődése fizikailag mint a kortársainak, ő mostanra érte majdnem utol őket spec. okból) .

2021. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
72%

Én nem szívesen adom bölcsibe, de valószínűleg a kisebb 2 éves korától vissza megyek dolgozni, igaz csak 6 órában. Meglátjuk, hogy szükség van-e rá anyagilag. Én jól érzem magam itthon a gyerekekkel, a nagyobb fiam is csak felnapozik óvodában.

De a munkámat is szerettem előtte, csak a kettő együtt meg nem tudom hogy fér majd meg.

2021. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
47%

Fiam 22 hónapos. Itthon vagyok vele, maradok is.

7hetes terhes vagyok. A kicsi 3éves koráig tervezzük az itthon maradásom.


Mivel férjem jól keres, nincs anyagi oka a visszamenetelemnek (máskülönben nem is vállaltuk volna őket).

2021. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
88%
1 éves volt amikor visszamentem. 4 órában, és home office-ban dolgozom most a járvány alatt, ami nagyon jól jött mert 2 hetente beteg. Amúgy szeret bölcsiben lenni, de a betegségek egyelőre gyakoriak :/ bár mi most télen kezdtük, valószínűleg ez is közrejátszik.
2021. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!