Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mikor akar szülés után...

Ki mikor akar szülés után vissza menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Én leginkább 1 éves kora körül tervezem, hogy közösségbe legyen, illetve a pénz is motiváló szempont

2021. febr. 16. 09:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
57%

"Nagyon undorító ez a mereszti szöveg holott 3 gyerekkel és háztartással otthon rengeteg feladat van."


Úgy tudom, hogy nem létezik olyan, hogy egy nő saját magát termékenyítse meg. Mi következik ebből? Hogy van a gyerekeknek apja. Na most ha van a gyerekeknek apja, akkor közös a teher, a háztartásvezetés, nem? De nyilván, mártírkodni mindig könnyebb, mint okosnak lenni és felosztani a munkát. Amúgy meg minek szül valaki 3-4 gyereket null' segítségre, ha nem bír el velük meg a házimunkával?

2021. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
87%

39-es! Persze, hogy más. Nekem meggyőződésem, hogy 3 gyereket csak teljes munkaidős anyasággal lehet menedzselni, kivéve, ha nagy korkülönbség van a gyerekek között és a nagyobbat mondjuk már nem kell vinni sehová, mert megoldja egyedül is.


40-es! Igen, felmerült, de most nyilván nem őróluk van szó. Aki ténylegesen élvezi és meg is teheti, annak örvendek. De külön kiemeltem, hogy vannak helyzetek, ahol azért ez nem egyértelmű, lehet jól érzi így magát, csak éppen nem állnak úgy anyagilag, hogy ez valóban kivitelezhető legyen, maximum annak a kárán, hogy apuka gyakorlatilag nincs képben a sok munka miatt. Nekem őszintén szólva biztosan nem érne annyit, hogy 3 évig kizárólag a gyerekemmel legyek, cserébe nem látom a férjemet és a gyerekem is effektíve apa nélkül nő fel, mivel a szoptatáson kívül az apuka is mindent tökéletesen meg tud csinálni (ha meg akarja persze). Én nem hiszek abban az elméletben, hogy a gyereknek csak az anyja mellett a helye x éves koráig, sőt kifejezetten károsnak találom, mikor az apukával együtt töltött idő kimerül abban, hogy munka után 2x feldobja a kölköt, azt hagyja békén mindenki, mert fáradt.

34-es és 37-es válaszoló voltam.

2021. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
73%
Én azt bírom mikor megy a panaszáradat hogy neki sokkal nehezebb egyetlen gyerek mellett is mint egy dolgozó nőnek aki mondjuk 10-12 órát talppal. Aztán csak kiderül hogy "ja amugy most várom a másodikat". Pedig már az elsőtől is kipurcant. Teljesen ellentmondásos. Hirtelen akkor szokott bekövetkezni mikor ketyeg az idő és vissza kellene térni a munkaerőpiacra.
2021. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
96%
42 Nálunk pontosan emiatt megy 2 évesen bölcsibe. Maradhattam volna vele itthon még 1 évet, aminek amúgy örültem is volna mert tudom, utána elég keveset fogom látni. DE ez csak úgy ment volna, ha a férjem elmegy olyan helyre ahol jobban keres, de 2-3 hetente jár haza. Ebbe nem mentem bele. Szüksége van a gyereknek az apjára is. És nekem is
2021. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
62%

"nyilván, mártírkodni mindig könnyebb, mint okosnak lenni és felosztani a munkát. Amúgy meg minek szül valaki 3-4 gyereket null' segítségre, ha nem bír el velük meg a házimunkával?"


Ennyi hülyeség hogy fért beléd? Ki mártírkodik?

Milyen null segítség? Te miről beszélsz? Segítek: apuka pénzért dolgozik, maradék idejében tud persze háztartási dolgokat is csinálni de az időben nem sok.

Anyuka ugyan nem kap fizetést de ugyanúgy elismert a munkája, mert 3+ pici gyerek mellett igencsak kitesz egy teljes munkaidot a gyerekekkel foglalkozás és némi háztartás.

Senki munkája nem alább való. Ehhez persze az is kell, hogy minden pénz közös.

2021. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
37%
Elismert munka az, amiért sok pénzt kapsz.
2021. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
70%

Ezt én sem értem minek szül valaki 2-3-4 gyereket, ha utána meg az a kifogás miattuk nem tud dolgozni. Mondja azt inkább, hogy nem is akar. Mert ha valaki igazán akar dolgozni, akkor eleve nem szül 3-4 gyereket. Nekem bocsi de csak az olyan ismerőseim szülik épp a 3.-at ahol tudom hogy nem akar visszamenni még hosszú évekig dolgozni, aztán meg mikor már majd a főállású anyasági is lejár, akkor meg lehet arra fogni, hogy a 3 gyerek miatt nem tud menni.

Csomó ismim van így, apuka dolgozik hajnaltól estig, mert nyilván a családi meg a főállású anyasági nem sok mindenre elég, aztán hősködik anyuka, hogy ő is mennyit melózik otthon a 3 gyerekkel.

Hát nem tudom, nekem inkább jobb ez, hogy megyek én is egy gyerek után vissza dolgozni, jól keresek, így nem kell a férjemnek se halálra hajtani magát meg dupla állást vállalni, és a gyerek minden nap tud több órát lenni az apjával, nem akkor ér haza mikor már alszanak meg nem megy hétvégén is maszekolni meg ilyeneket látok.

2021. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
82%
#46: szerintem hagyjuk, mi számít ma Magyarországon elismert munkának, ahol valaki két diplomával minimálbér körüli összegekért güzül, míg a focistáink (és sok más sportoló) milliókat vagy a körüli összeget visz haza nyolc altalanossal vagy éppen érettségivel, meg napi (jó esetben) két két-két és fel órás edzéssel, a mutatott játékról nem is beszélve...
2021. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
93%
#46: tévedsz.
2021. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
23%
Miért? Minden munka annyit ér, amennyi pénzt fizetnek érte.
2021. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!