Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a pici gyerekeknek...

Szerintetek a pici gyerekeknek a fa vagy a műanyag játékok a jobbak? (1 év felettieknek)

Figyelt kérdés

Tudom hülyén hangzik, de szeretnék venni 1-2 készségfejlesztő játékok, de van belőlük fából is meg műanyagból is. 😅


Bocsi tudom, hogy ez nem olyan "fontos" kérdés, de engem érdekelne😅



2021. febr. 17. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Fiam egy fakockába beleharapva törte le a fogát, ami éppen hogy csak kibújt 🤐
2021. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
A montessori hívő anyukák vesznek csak fa játékot, nekünk volt ez is az is. Szerintem mindegyik jó, a lenyeg hogy mértékkel legyen körülötte, ha "belefullad" kb a sok játékba akkor végül pont ellenkezőjét érjük el és nem tudja majd magát lekötni.
2021. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a gyerek szempontjából mindegy, a környezet szempontjából jobb a fa
2021. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

1es, muanyag jatekba harapva szerinted nem tort volna ki?

2es, szerintem meg a kornyezettudatosabbak is vehetnek fa jatekot. En is leginkabb azokat tervezek venni a pár pluss melle. Egyikbol se sokat, mert nem a mennyisegen mulik semmi. Es bevallom azt se tudom kit jelent a montessori. Viszont felesleges froccsontott muanyag vacakkal sem akarom meg tovabb terhelni a kornyezetet

2021. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A fa szebb, de vannak olyan gyerekek akik minden játékot hozzád vágnak, 1 évesre gondolok, na nekik jobb a műanyag.
2021. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló. Igen ez nekem is végig futott az agyamon,mire kiírtam a kérdést, hogy a gyerkőcök a fogzás időszakában mindent IS a szájukba vesznek és hát a fa nem biztos hogy jó ebből a szempontból.


2-es válaszoló. Ne haragudj a tudatlanságomért, de fogalmam sem volt mi az a montessori módszer amíg ide nem írtad, hogy létezik. Őszintén, egyből után a néztem mi az😅

De nyilván én sem szeretném sokminden el elhalmozni a gyerkőcömet (akármennyire is nehéz betartani😂)


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2021. febr. 17. 22:09
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez a fogkitörős dolog mondjuk nem függ össze az anyaggal. Az én lányom műanyagba vágta be a száját, attól lazult ki a foga.

A fa szebb és környezet kímélőbb.

2021. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk én a fa szempontjából a szálkára gondoltam, hogy úgy rágja szét akkor akár bele mehet a kis inyébe. Nyílván a gyártók törekednek rá hogy úgy megmunkálják a játékokat, hogy ez ne fordulhasson elő.


Bocsika ezt most nagyon túl gondoltam😅


Eddig mindenkinek ment a zöld✔️

2021. febr. 17. 22:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1.A fa környezetbarát és természetes anyag.

2.A fa játékkal, kockával nagyobb sérüléseket tud okozni a súlya miatt, ha eldobja, akár a bútorzatban, akár a családtagok testrészeiben.

3.Ha erővel harap bele, mind a kettő veszélyes lehet, mondjuk a fából szálkák is kijöhetnek.

2021. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

"1es, muanyag jatekba harapva szerinted nem tort volna ki?"


Egyértelműen nem. Megvolt ezerszer az is, abból nem lett baj. Kicsit más a két anyag.

Egyévesnek egyébként szilikon kockát vennék, pl: Clammy

Azt használva biztonságos körülmények között meg lehet tanítani a használatát (nem dobáljuk, nem törünk tükröt...).

2021. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!