Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feladnád az álom munkát...

Feladnád az álom munkát gyerekvállalásért?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Minden adott a gyerek vállaláshoz és akkor bekopogtat az álommunka. Ha elvállalom egy olyan folyamat indul el, hogy a következő 4, de inkább 5 évben esélyem sem lesz és nem is szeretnék otthon maradni éveket egy gyerekkel. Ha nem vállalom el egy hatalmas lehetőségről mondok le, de közben meg ketyeg az óra. Én azt gondolom utána 35 évesen mèg nem késő gyereket vállalni. Mások szerint igen és karrierista tyúk vagyok. Ha most esnék teherbe nem hiszem hogy egy felhőtlen történet lenne így. Én is szeretnék gyereket és ha már lenne csodásan menne mellette is a munka, de a teljes kiesést amivel a szülés és az első 1-2 év jár nem lehet összeegyeztetni vele jelen fázisban.
2021. febr. 18. 09:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
35 évesen is raersz gyereket vallalni. Gyereket amúgy is akkor kell vallani amikor tényleg akarod. Max nem lesz gyereked végül. És? Sokmindenkinek nincs.
2021. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Egy nagyon komoly és esetenként időigényes munka előtt állok, igaz nagyon fiatalon és gyerek projekt láthatáron sincs. Költözéssel is járna és nekem már ez is hatalmas dilemma: Jó karrier néha néha távolléttel vagy biztos kiegyensúlyozott számíthatóság... Nehéz a válasz
2021. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nézess szerintem egy AMH (antimüllerian hormon) szintet, hogy ha korai menopauza fenyeget, kiderüljön időben. Ebből a hormonból meg tudják becsülni, hogy hol is tart az a biológiai óra, tehát hogy meddig lehet még gyereked valószínűleg.
2021. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
2%
6 hetesen már mehet bölcsibe. Te miről hablatyolsz? Milyen munka kiesés??
2021. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ha nem lesz gyerek nem csak magamat vágom el tőle, hanem a szerelmem is, akinek pedig kimondottan is az egyik legnagyobb álma, hogy apa legyen... és én is szeretnék gyereket.. Csak így már nem mostansàg.. Vagyis mostanság is szívesen és örömmel lennék csak ne kelljen kiesnem a munkából.
2021. febr. 18. 10:07
 6/34 anonim ***** válasza:
69%
Igen. De ezt visszatekintve írom, gyerek előtt még fordítva gondoltam. Ezért is dolgoztam már a gyerekeim 3 hónapos korától, mert próbáltam, hogy a kecske meg a káposzta is beleférjen. Az elsőnél még lelkesedésből és kivagyiságból, hogy megmutassam, a másodiknál kényszerből, mert az előző miatt alapnak vették, hogy úgyis így lesz, a harmadiknál viszont már le fogom tojni a karrierem, mert belefáradtam a dicsőségbe és a család fontosabb. Egyébként milyen munka ez? Sok utazás vagy túlóra?
2021. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
6 hetesen már mehet bölcsibe? Ezt nem tudtam. Körülöttem mindenki évek óta otthon van vele.. meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen hamar lehet bölcsödébe vinni. Azt hittem 1 év minimum.
2021. febr. 18. 10:09
 8/34 anonim ***** válasza:
56%

Én is 30 éves vagyok, én biztosan nem várnék 35 éves koromig, de ez én vagyok. Nekem a munka sosem volt fontosabb a családnál. Azért bármennyire is megszokott, hogy 30 felett szülnek a nők, a tested nem lesz fiatalabb, és bizony nehezebb a teherbeeses.

Én 8 hónappal csusztattam a gyerekvallalast (szakvizsgara való felkeszules miatt), utólag azt is bánom. Már egy éve próbálkozunk, és sajnos eddig csak egy fájdalmas vetélésen vagyok túl. Van aki 3-4evet is vár gyerekre. Így a 35bol könnyen 40 is lehet.

2021. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%
4 gondolom arról, hogy akkor minek szüljön? Ráadásul a bolcsi egy dolog, de mégis egy komoly munkahelyen hogy állsz úgy helyt, hogy közben éjjel meg nem alszol. Meg tényleg minek szüljön, ha nem a gyerek a prioritás. Az hogy valakinek kényszerből be kell adnia, hogy megeljen a csalad, megint más. De akinek a munka az első az ne szüljön. Még. (Egyébként Magyarországon nem tudok olyan bölcsiről, ami 6 hónapos kor alatt fogad gyereket)
2021. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
14%
6 hetesen már mehet igen. Figyelj ide nem olyan bonyolult és hűde a világ :) Kell gyerek is és karrier is. Menni fog nem olyan ördöngős ez az egész :) Nézd csak a régi öregeket 10-12 gyerkőc + a házimunka + ez az. Mégis megoldódott minden,mindenki felnőtt egészséges férfi illetve nő lett . Vágj bele mielőbb és meglátod az álet elrendezi a dolgokat.
2021. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!