Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka és ovis gyerek mellett...

Munka és ovis gyerek mellett mikor főztök, takaritotok, mennyit foglalkoztok a gyerekkel hétköznap?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos, most találtam munkát. 8tól 4ig a munkaidő. Eddig ugye mindig délelőtt mentem boltba, főztem, takarítottam, délután csak a gyereké volt. Férjem 6 után megy reggel 17-18 körül jön haza, sokat nem tud segíteni.

#Kisgyermek, munka, óvodás,
2021. febr. 19. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak hétvégén főztem, mert mindenki eszik a munkahelyen-intézményben. Takarítani meg igény szerint, amikor sikerül.
2021. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, nem bántásból, de te a sokadig kérdező vagy így néhány héten belül, és mind ugyanazzal jöttök. Miért vagytok erre a főzésre ennyire rágerjedve? Szemlátomást nem hobbi és nem is élvezed, ha gondot okoz annak megszervezése. Mindenhol lehet már menüt kapni, hétköznap igenis sokkal praktikusabb, hacsak nem mindjárt olcsóbb is hozatni valamit a helyi kifőzdéből, étteremből és máris megspóroltál magadnak legalább másfél órát (mert hogy egy fél órás valaminek az összeütéséhez is ugye be kell vásárolj, egyáltalán át kell gondold, hogy mi is legyen, majd el is kell pakolnod utána). Hagyjátok már tényleg ezt a kajacsinálást hétköznap, mert csak magatokkal csesztek ki.

Takarítás: hétvégén, mikor a kedves apuka is itthon van és ki tudja venni a részét. Mindenki pihenni akar a szabadidejében, minél több kéz jut a házimunkára, annál gyorsabban végeztek. Hétköznap elegendő egyszer felporszívózni meg felmosni, azért az tán csak nem igényel akkora szervezést, evés után meg mindenki pakolja el maga után a mosatlant, vagy ha van mosogatógép, akkor elegendő csak oda berakni. Vagy csináljátok felváltva a férjeddel, vagy egyikőtök előkészíti a vacsorának valót, a másik meg elrakja. Mivel nem főzöl, ezért egy hideg vacsorához pont 10 perc előkészület és utómunka kell.

Minden délelőtt boltba? Minek? Heti egyszer egy nagy bevásárlás, ezt is lehet a férjeddel felváltva, vagy míg te elmész, addig ő felügyeli a gyereket, játszik vele, vagy takaríthat. Ezenkívül akárhogy nézem, hétköznap egyszer kell boltba menni friss pékáruért, azért egy zsemle 2-3 napig megfelelően tárolva ehető, biztos van hazafele útközben vagy neked, vagy a férjednek egy pékség, így még az sem jelentene plusz időt energiát.

2021. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
3ig dolgozok,5 körül nekiállok főzni,az ovisom pedig segít:) magyarázza a napját,vagy hoz lapot,szinezőt...De végig együtt vagyunk. Ez hétköznap kb 3x,mert igyekszem úgy főzni,h maradjon másnapra. Apa hazajön,ő játszik a manóval,addig összerámoolok,de csak egy 20 perces körzetrendet csapok. Edények,poharak,minden megy a mosogatógépbe. Takarítani szombaton szoktam délután,akkor 3-4 órát,de olyankor apa és lánya csavarognak a rokonoknál v erre arra. Nekem ez így tökéletes. Időt jól be tudom osztani,szerencsére nem vagyunk egy rendetlen család,férjem is elpakol maga után mindig mindent. Beleszoksz gyorsan majd!
2021. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Én 2 naponta főzök. Takarítás nagy része hétvégén megvan, hét közben csak mosogatógépbe, mosógépbe pakolok ki-be, söprök.

Bele lehet jönni, én jobban élveztem mindig is, mint az otthon töltött éveket.

2021. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
van aki csak azt eszi meg amit ő főz, a kifőzdést vacaknak találja. pl mi is. hazaérünk 5-6 körül, és akkor főzök, általában 2 naponta, addig itt van velem a kisfiam.
2021. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem ezt a mindennapos főzést, bár a 2-es válaszolónak sem tudok igazat adni, azért minden napra normális menüt venni a családnak elég sok pénz, ilyen olcsóbb, menzás menüt meg egyen az, aki nem tudja, mi a normális étel...


De van itt átmenet, tervezd meg 1-2 hétre előre a menüt és hétvégén szánjatok rá egy keveset a főzésre, akkor hétköznap csak elő kell venni. Sok húsos dolgot minőségromlás nélkül is le lehet fogyasztani, pl. bolognai, hortobágyi palacsinta, rántott hús, ezek mellé csak valami gyors kötetet kell össze dobni és kész, 2 nap is, simán el lehet vinni ebédre.

2021. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Csak hétvégén. Hétköznap szrndvics, virsli,tojád,ilyenek. Munka után én is szeretnék pihenni.

A férjemmel pedig közösen hetvegen takaritunk.

2021. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kislányunk ugye ebédel oviban, férjem is általában eszik a munkahelyén főtt ételt de én nem tudok majd úgyhogy majd 2 naponta azért csak kéne főznöm valamit, ne csak hétvégén egyek főtt kaját. Faluban lakunk itt csak az a konyha van ahova az oviba viszik az ebédet meg öregeknek.
2021. febr. 19. 20:33
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Ovis gyerek mellett még könnyebb, mint egy iskolással, mert nincs esti tanulnivaló, feladat. Hétköznap én nem szoktam főzni, takarítani is csak minimálisat - mivel nem is vagyunk itthon ezért kosz is kevesebb lesz, így végül is játszani marad idő.

Iskolással ez már úgy néz ki 4 után, hogy átnézzük miket csináltak aznap, meg van-e a házi, van-e tanulnivaló holnapra, ha igen akkor azt kikérdezem. Ehhez jön még hozzá h különórára kell vinni esetleg, vagy nem 4-kor végez, hanem mondjuk 5-kor, vagy pont a különóra miatt nem tudott napköziben házit írni és ezért otthon kell. Ezenkívül beszélgetni sem ártana a gyerekkel, hogy mi volt aznap a suliban. Ha több gyerek van akkor ez hatványozottan így van, a hétköznap esti főzés/takarítás fel sem merül, egyszerűen nincs idő rá, mivel kb negyed 5-től fél 7-ig van mindenre idő, aztán vacsi, fürdés, alvás.

2021. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Este szoktam főzni, valami gyorsat hétköznap. Utálom, de muszáj, itt nálunk max pizzát lehet rendelni, normális ebédet nem. Elég sok idő elmegy vele, úgyhogy próbálok két napra előre főzni. Boltba nem járok naponta, 2-3 hétre rendelek a Tescoból, abból főzök. Takarítani amit amikor kell, akkor szoktunk, de a nagyobb dolgokat hétvégén. Nagytakarításra takarítónőt szoktunk hívni.
2021. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!