Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy ha...

Miért hiszik azt, hogy ha valaki nem szereti a gyerekét azon a pszichológus segít?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 21:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A sok off után még egy válasz a kérdésre: sok esetben arról van szó hogy egyéb pszichológiai problémái vannak az új anyukának, ami megakadályozza a kötődést és a gyerekkel töltött idő élvezését. Ennek rengeteg oka lehet, az egyik például a post-partum depresszió, amit a terhesség és szülés által előidézett hormoningadozás okoz. Szintén ide tartozik a caregiver burnout aminek akárhogy kerestem, nem találtam magyar szakfordítását, de az a lényeg hogy a rá nehezedő stressz, a társadalmi nyomás hogy tökéletesen csináljon mindent, a megnövekedett feladatmennyiség és a napok monotonitása miatt egyszerűen kiég, belefárad. Ha tudsz angolul, itt bővebben is le van írva: [link] Ehhez mindkettőhöz hozzájárul a kialvatlanság, ami önmagában is nagyon gyorsan nagyon tönkre tudja vágni az ember mentális állapotát.


Ezek mind olyan dolgok, amik miatt érezheti úgy az anyuka hogy nem szereti a gyerekét. Logikusnak tűnik, mert lehet hogy nem is tudatosan a gyereke születéséhez köti ezeknek a problémáknak a felmerülését. Pedig a gyerekét szereti valójában, csak a fentebb leírtak miatt nem marad energiája ezt megélni és kimutatni. Viszont ezek pszichológus segítségével feldolgozható problémák. Nem fog mindent megoldani varázspálcával a pszichológus sem, az a tündérkeresztanya lesz, másik szakma. De például segíthet szembenézni vele hogy miből származik a stressz és hogy esetleg hogyan lehetne rajta csökkenteni.

2021. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert egy anya szereti a gyerekét,aki nem, annál gond van, és orvosra van szüksége. Ennyi.
2021. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Sose tervezek anya lenni, ha egyszer valamilyen oknál fogva már kicsúsznék a 12 hetes elvetetési határidőből, nem tudnám szeretni. 100%, hogy utána lemondanék róla. Hormonok ide vagy oda, utálom a gondolatot. Lehet baj van velem, nem tudom, viszont attól még normális tagja vagyok társadalmunknak. Vannak egyszerűen csak ilyen emberek, de, ahogy nekem sem, nekik sem ajánlott magukra erőltetni mások miatt a gyerekválallást.

Tudom, hogy le leszek pontozva, viszont vannak ilyen esetek is.

2021. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Vagy van az az eset, hogy ahogy telnek az évek annyira rossz és elviselhetetlen lesz, hogy egyszerűen megutálod.
2021. márc. 10. 21:36
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
És olyankor az anyuka nem tart önvizsgálatot, hogy mit rontott el?
2021. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
De, gyenge volt az abortuszhoz
2021. márc. 10. 22:01
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
Ha gyenge volt az abortuszhoz, akkor legyen elég tartás benne, hogy tesz az ellen is, ha ilyen érzései lennének... Annál nem lehet egyszerűbben és gyorsabban tönkretenni egy emberi lelket, ha a saját szülője nem szereti. Az a legbelsőt mérgezi meg, amire minden épül. Utána kapunk egy kötődési problémákkal küzdő, bizalmatlan, önbizalomhiányos stb stb embert. Ez kívánja az anya a gyerekének? Akit sajánlt elvetetni, ezért inkább lelkileg nyomorítja meg. Grat!
2021. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!