Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy milyen lesz...

Mitől függ, hogy milyen lesz valakinek a szülés után az alakja?

Figyelt kérdés

Ismerőseim között két típust látok. Ugyanolyan csinos, mint szülés előtt, el sem hinném, hogy már szült vagy pedig felszedett 10 kilót, eltűnt a dereka, nagy a feneke és kerek az arca.

Ha odafigyelek az étkezésre és mozgásra, akkor van esélyem csinosnak maradni vagy ez genetika és a csillagokban meg van írva, hogy milyen testem lesz?


2021. febr. 24. 00:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az első terhességemkor 5 éve 13 kg-t híztam. 65-tel kezdtem, szülés után 6 héttel 67 voltam, majd lefogytam 60kg-re. 170cm magas vagyok. Mondjuk tettem is érte, hogy fogyjak.

Ma 8 hetes a lányom, 63-mal kezdtem a terhességet, 76kg-val mentem szülni, most 69,5kg vagyok és nem mozdul lefelé, hiába diátázom. Pajzsmirigyem rendben, mégsem mozdul a mérleg nyelve.

2021. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Genetika ebben minimálisan játszik. Aki odafigyel, nem eszik a szükségesnél több kalóriát, egészségesen étkezik, az legkésőbb a gyerek 2 éves korára visszanyerheti a súlyát.


Elég hízékony vagyok, a családban több a túlsúlyos, mint a nem. De terhesen se zabáltam végig össze-vissza. Majd később is próbáltam odafigyelni. 66 kg voltam szülés előtt, most 65.másfél éves a fiam. Még szoptatok is, szóval ez se kifogás, hogy nem lesz tej.

2021. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Az én családomban ez masszívan genetika. Se anyám, se nagyanyáim se a nővéreim nem hízósak, se én. Nem is edzünk, nem diétázunk, csak esszük ami jól esik. Terhesség alatt se hízott meg nagyon senki a családból, a nővérem legutóbb tizenkettő kilót szedett fel a végére, egy év alatt eltűntek a plusszok maguktól. Én most az elsőt várom, de egyelőre úgy néz ki én is hozom a családi genetikai vonalat, mert félidősen még csak 3,5 kilót szedtem fel, pedig nem éhezek egyáltalán, sőt.

Az ismerőseim között aki duci maradt szülés után, az előtte is az volt, és van egy jógaoktató barátnőm, aki kifejezetten vékony testalkatú, hogy még a szél is elfújta, ő még kilenc hónaposan is fejenállt, meg mindenféle produkciót művelt, na ő szülés után egy héttel már úgy nézett ki, mintha soha nem lett volna terhes. Szóval én azt látom, hogy ez főleg genetika és sok múlik azon is, hogy milyen testtel álltál neki a terhességnek. Szerintem aki alapból hízékony, de terhesség előtt is tudatosan dolgozott az elhízás ellen, az a terhesség után is le tudja adni amit felszedett.

2021. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%
Szules utan 1 hettel meg nem mondtad volna h szultem olyan vekony voltam. Anyam ugyanigy volt. O 31 evesen szult, en 21. Viszont a hasam baromi csikos lett.🤧
2021. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!