Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ágfalvi vezetéknévhez milyen...

Ágfalvi vezetéknévhez milyen ez a keresztnév?

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta eldöntöttem, hogy a kislányom Elena lesz, teljesen odáig vagyok ezért a névért. Szerencsére az apukának is tetszik :) Azonban másoktól kaptunk olyan visszajelzést, hogy a vezetéknévhez nem a legjobb választás, nem illik össze, miért nincs benne ékezet, túl idegen, túl hosszú, rövidebb illene.

Kicsit elbizonytalanodtam bevallom, hogy valóban mennyire cseng jól együtt.. Egyébként jelenleg külföldön élünk, de a következő 3 évben biztosan hazaköltözünk, így olyan nevet szeretnénk, ami külföldön és otthon is használható.

Tetszik még a Léna is, de az manapság nagyon gyakori, az Elenat picit különlegesebbnek érzem. De talán még nem túl furcsa.

Nektek mi a véleményetek?

Azon kívül légyszi, hogy így hívták Ceausescu feleségét :D



2021. febr. 24. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát tényleg, hogy néz mán ki, hogy nincs benne ékezet? Legyen Ágota! Abban van ékezet, és passzol is a vezetéknévhez. Ha fiú, akkor meg Ádám, mert egy férfinak két ékezet is kell.
2021. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jól passzol a vezetéknévhez az Elena. Nem hallottam még erről az ékezetes szabályról. Ezért nem kell megosztani a gyerek nevét másokkal. Én nem szerettem volna elmondani, csak a születésekor. De véletlen elszóltuk magunkat. A mi kisfiunknak is ezek alapján ékezetes név kellett volna, de mi más szempontok alapján választottunk.
2021. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a Vámpírnaplókból Elena jut az eszembe nekem tetszik :)
2021. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát, mindenkinek más a bogara nevek terén... én pl. ritmuspárti vagyok. :) Úgy adnám a nevet, hogy


Ágfalvi Heléna

tá-tá-ti ti-tá-tá


Azzal szemben, hogy Ágfalvi Elena, tá-tá-ti ti-ti-ti

2021. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen vállalható az Elenával. De akár lehet Léna Elena is...amúgy egyik ismerősöm lánya Elena 🙂
2021. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem rossz

Ismerek Ágfalvi Etelkát..teljesen hasonló modernebbnek számító a választásotok, nem hangzik rosszul az Etelka sem ( nyilván idősebb nőről beszélek)


Az áktalatok választott nèv ( sem) nekem nem tetszik egyébként, de ez nem is volt kérdés.

2021. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rossz, de hosszú a vezetéknév is. Ahhoz inkább két szótagú nevet választanék.
2021. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát el kell keserítselek lassan az Elena is olyan tucat lesz mint a léna.
2021. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Óó, tényleg? Ezt nem tudtam, ismerősi körünkben otthon nincs.
2021. febr. 25. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
8%
0-10 éves között 4 db Elena van az ismerősi körben. Amúgy Elena, Heléna, Ilona, Ilka ugyanaz a név. Nekem például tetszik úgy, hogy Ágfalvi Ilona. Ilona most már ritkának számít a kislányok között, felnőttek között sem ismerek, csak 70 körülieket. Ilkának is lehet becézni, külföldön is kimondható.
2021. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!