Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én félek ettől a helyzett...

Csak én félek ettől a helyzettől? (újra munka)

Figyelt kérdés

2.5 éves fiam most kezdi a bölcsit jövőhéten, én pedig áprilistől dolgozok. De annyira ideges vagyok előre, félek a bölcsiztetéstől el se tudom még képzelni hogy megy ott is minden, aztán a koránkelés, a bölcsibe menés (gyalog v. biciklivel tudom csak vinni) utána munkába sietés és mindezt esőben, hóban is akár. Hogy lesz időm a házimunkára is? :(

Reggel kb 6.40-kor kell indulunk együtt, du fél 4 körül érünk majd haza.

Egyelőre úgy érzem ezt nem fogom bírni mind, pedig annyi nő csinálja 2-3 gyerek mellett is. Nektek hogy ment a kezdeti időszak? Én rettegek kb.


2021. febr. 26. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek. De minden kezdet nehéz. Aztán majd alakulnak a dolgok, és belerázódunk szerintem.
2021. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az állandó reggeli hiszti készít ki, meg a sok betegség, főleg most hogy kettőt köhög és küldik haza. De amikor nem betegek, és viszonylag együttműködők akkor nincs gond (2 pici van). Pedig 8 órában dolgozom. Ha fél 4 körül hazaértek bőven lesz időd otthon mindenre.
2021. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha félsz, ez az egészséges félelem mindenkiben benne van. Új helyzet, amibe bele kell tanulni, de hidd el, menni fog!
2021. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na akkor most emlékezz vissza mit éreztél szules előtt 😉 mindig ijesztő az új, de majd szépen megtanulod ezt is, hogy lesz praktikus beosztani az időd.
2021. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Gyűlölöm a mai napig, ezért minden erőmmel azon vagyok, hogy a munkámat feladhassam (van egy vállalkozásom is, azt itthonról tudnám végezni) és ne kelljen bejárni. De tény, hogy nagyon sokan rázódnak bele, engem viszont megcsapott az itthoni munkavégzés szele.
2021. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy álom lenne, ha fél 4-re hazaérnék.
2021. febr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"pedig annyi nő csinálja"

Jobb esetben ezt már nem csak a nő csinálja,ha mindkét szülő dolgozik. Nyilván a gyerekeket az szokta hozni-vinni, akinek a munkaideje ezt jobban lehetővé teszi, de a háztartás miért lenne csak a te felelősséged? Újra kell osztani a feladatokat a ferjeddel, mielőtt visszamesz dolgozni.

2021. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én konkrétan a kipusztulás határán vagyok, pedig az én 2 lányom már iskolás.

Reggel 5-kor kelnek a gyerekek, hogy pontban 6-kor el tudjunk indulni bkv-val a város másik végébe iskolába. 7-re beérnek, aztán nekem vissza 8-ra mert home office-ban dolgozom. Eredetileg 5-ig lenne a munkaidő, de mivel 5-re már ott kell lennem értük, elmehetek 4-kor,de azt az 1 órát le kell dolgoznom ha hazaértem. Tehát 5-re elmegyek a gyerekekért, fél 7-7 óra mire hazaérünk, attól függ, hogy csak vásárolni kell vagy van egyéb ügyintézés is. Akkor még visszaülök dolgozni 1 órát, fél 8-8 óra, aztán fürdés és vacsora a gyerekeknek, legkésőbb 9-kor meg alvás mert így is alszanak az órákon.

Ebbe konkrétan semmi más nem fér bele. 21 hetes terhes vagyok és mindent egyedül kell csinálnom. Nagyon fárasztó, alig várom, hogy vége legyen :(

Párom nem tud sajnos segíteni, mert olyan a munkája, hogy csak hétvégén van itthon :(

2021. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Régi a kérdésem, de update: minden ok, bölcsi szuper, munka szintén elő is léptettek, jól keresek, minden összeállt :) házimunka is megvan többé kevésbé
2022. febr. 23. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az 1es válaszoló vagyok.


Örülök, hogy jól alakultak a dolgaid.


Én jan. 17-én kezdtem dolgozni, a kisfiam meg szeptember végén lett ovis. Az ovit elég nehezen szokta meg, de ma már szeret járni. (Bár sajnos még gyakran beteg).

2022. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!