Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akartok gyermeket? Ha nem,...

Akartok gyermeket? Ha nem, miért nem? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Én nem akarok gyereket, mert a gyermeknemzés véleményem szerint csak arra jó, hogy létrehozunk valakit, aki nagy eséllyel egész életében szenvedni fog, hogy aztán a végén kínok között haljon meg. Ráadásul az árvaházak tele vannak rosszabbnál rosszabb sorsú gyermekekkel. Következésképpen a gyermeknemzés rossz a még nem létező emberi lényre, és rossz az árvára nézve is, akit pedig örökbefogadhattunk volna, hogy legalább az ő élete legyen egy picivel elviselhetőbb.

#gyerek #gyerekvállalás #gyermekáldás #gyermeknemzés #utód létrehozása #öntudat teremtés a semmiből
2021. febr. 26. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Van egy tanácsom. Tartsd meg a véleményed,mert erre szerintem senki nem kíváncsi
2021. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen gondolkodással egy "árva" gyerek se járna veled túl jól. Ezt adnád tovább, hogy kár, hogy anyád megszült, most szenvedhetetsz évekig, hogy aztán kínok között halj meg?Azt javaslom, ne "csinálj" gyereket, ne fogadj örökbe, sőt, nagyon messziről kerüld őket!
2021. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoljunk!
2021. febr. 27. 07:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi igen, és sokat is vártunk rá. Anyagilag és érzelmileg mindent meg tudunk számára adni, ezért nem gondolom, hogy szenvedés lesz az élete.

A halál pedig nem választható, de nem mindenki kínok között távozik. A legtöbben a családomban gyorsan haltak meg, van aki egyszerűen idős korában reggel nem ébredt fel.

Ha te nem akarsz gyereket, akkor ne vállalj, ne fogadj örökbe, ez ennyire egyszerű! Ha ilyen "jóslataid" vannak, akkor igazad is lesz, ezek önbeteljesítővé válnak.

2021. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Így van, ezért nem is vállalok gyereket. Mindenkinek így lesz a legjobb! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!
2021. febr. 27. 09:10
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Tessék, a kérdésre válaszolok: Akarok gyereket, mivel nincsenek ilyen beteges gondolataim. Rendben vagyok magammal, elfogadom az életet, ahogy majd a halált is.

#2

2021. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki nem akar gyereket, az szerinted beteges. Oké.
2021. febr. 27. 11:54
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem, az indokolás beteges. De ha ezt se érted, akkor fölösleges is magyarázni.
2021. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem beteges logikus. Feltéve, ha elismered, hogy sok ember élete rengeteg fájdalommal jár.
2021. febr. 27. 12:12
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Jaj fogadjunk te vagy az, aki az elmúlt hetekben több, ehhez hasonló kérdést feltettél.

Egy dolgot nem értek: ha annyira nyomorúságos az élet, mint ahogy leírtad, te miért vagy még közöttünk? Vagy annyira mégsem rossz, hogy eldobd magadtól a saját életed?

Igen, vannak szomorú sorsok. Szomorú az is, aki árvaházban nő fel, az is, aki etióp éhezőként és az is, aki bántalmazó családban. Az élet nem csak öröm, boldogság, az állatvilágban is meg kell küzdeni nehézségekkel. Attól én még hihetek saját magamban, hogy képes vagyok szeretetben, boldogságban felnevelni valakit, hogy aztán ő maga is egy kiegyensúlyozott, boldog ember legyen. Én legalábbis annak tartom magam, az összes negatív élménnyel együtt.

2021. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!