Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ovjam meg a gyermekem?

Hogyan ovjam meg a gyermekem?

Figyelt kérdés

Ti miket mondtok neki pl, hogy ovjatok amikor mar megy kozossegbe, sportolni ? Gondolok itt pl a molesztalasra, zaklatasra.

Hogyan ismerheti fel ha ez tortenik vele? Mit csinaljon?

Vam elkepzelesem, mielott az jon, hogy ilyem eletkeptelen vagyok, hogy itt kerdezem meg, csak erdekel masok velemenye is



2021. febr. 27. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele nyiltan
2021. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Első körben küldd nő által tartott órára.. Második körben muszáj volt eddig kialakítanod vele egy olyan kapcsolatot, ahol nem fél elmondani a rossz jegyet, vagy nem fél elmondani ha oviban csinált rosszat, vagy ha bármi érte hozzád fordul..


Olyan 6-7 éves kortól, mikor iskolás lesz sajnos muszáj lesz rázúdítani mindent, meg egész oviban tanítani kell a szemérmességre. Suliban már osztálykirándulás is van, ahol sokkal kevésbé figyelnek rájuk, mint ovis kiránduláson.. Nem ülhet mások ölébe, nem nyúlhat más hozzá, csak az óvónéni, nem vetkőzhet le és nem láthat semmit, amit a ruha takarni szokott.. se gyereken, se felnőtten. Sosem mehet másokkal kettesben, csak akit te kijelölsz, illetve én azt tanítom, hogy mindig, MINDIG maradjon az osztályfőnöke mellett, ha pedig mégis otthagyja, sose legyen egyedül, mindig legyen vele egy vagy két társa. Ha öltözik, mindig várja meg valaki, illetve várja meg ő a barátait.


Nem tudom, nagyon nehéz, igazából az is borzalmas, ami történhet, de sokkal borzalmasabb, ha nincs senki, akiben megbízik annyira, hogy elmondhatná, a saját anyjával sincs ilyen kapcsolata. Én nem tudtam elmondani soha az anyámnak, a mai napig neheztelek rá emiatt, mert ő tehetett róla, hogy nem volt bizalmi kapcsolatunk(amit ő nem is sejtett, sejt, neki teljesen megfelel, ha felületesen beszélünk két mondatot és megdicsér vagy megszid, mint régen)


Szóval pl az én gyerekemnek egy férfi sem fog kettesben tanítani semmit, ha magántanár kell, nő lesz. Ha sportolni fog, női oktatót keresek. Nem mintha a nők nem okoznának lelki sebeket, de legalább szexuális tartalmú lelki sebe nem lesz.

2021. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jol mondod, balkezes, alacsony iskolazottsagu es termetben alacsony ffiak gyakrabban pedofilok. Nekem is visszas ha ffit latok gyerekekkel foglalkozni, ugymint tanar vagy oktato vagy barmi, egyatlan nem tetszik,.nem tehetek rola
2021. febr. 27. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez engem meglep, mert akiket én ismerek(akik engem találtak be az életem során) jobbkezesek, többdiplomásak és magasak.. Illetve volt egy alacsonyabb balkezes is, aki alacsonyabb végzettségű..


Én a viselkedésükben látok közös jellemzőket, ahogy néz, ahogy mozog, amit csinál.. érzem, hogy valami nem oké. Van ez a woody allenes dokufilm, egy az egyben olyan, mint az egyik pedofil viselkedése, akit ismerek. Az ujjbekapás, a fejét az öledbe hajtja, lassan mozog a keze a gyerek testén. Van benne valami visszataszító, egyszerűen látszik, strandon is láttam már, de nem tudsz mondani semmit, mert nem csinál semmi mások számára is nyilvánvalót. A gyerek ilyenkor elcsendesedik és befordul, csak mered maga elé a pasi meg úgy csinál, mintha "véletlen" lenne.


Egyébként sok férfi pedagógus teljesen rendben van gyerekekkel, de teljesen nem merek megbízni bennük, egyikben sem, abban sem, amelyik szimpatikus, lehet, hogy egyszerűen csak okosabb nálam.

2021. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez mekkora baromság. Minden pasit pedofilként kezeltek.

Fiamnak 3 különtanára van, ebből 2 férfi. Eszembe nem jutna aggódni miattuk. Megbízható emberek.

2021. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, az én anyám is ezt gondolta a férfiakról, akik molesztáltak. Az egyikhez hozzá is ment.
2021. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Akkor anyád hülye volt. Engem is molesztalt férfi kamaszkoromban. De ettől még nem minden férfi pedofil.
2021. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem minden férfi. Sok nő is van!!!
2021. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Hűha, a végén kiderul, hogy milyen felelőtlen voltam, amikor a férjemet megismertem, és engedtem az akkor ovis fiammal lenni, mert hát szegény ugye férfi is, alacsony is, és minő skandallum, balkezes is. Sőt, amikor megismertem, még "csak" szakmája volt.

De mondok durvábbat, a fiamnak direkt olyan sulit kerestem anno, ahol az alsós tanító férfi, mert kimondottan károsnak tartom, hogy a gyerekek nevelésében kb általános iskola végéig szinte kizárólag nők vesznek részt, annyira aránytalan így, hogy borzalom.

2021. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!