Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a testvéred megverné a...

Ha a testvéred megverné a gyerekedet (nem egy pofont adna, hanem megverné), amikor nem vagy ott, akkor hogy reagálnád le, mit tennél?

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Feljelenteném
2021. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Megszakítanám örökre a kapcsolatot vele. Ha súlyosan megveri,fel is jelenteném.
2021. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Akkor nem lenne a testvérem többé. Ha a párom verné meg a gyereket, akkor ő sem lenne a párom többé.


Tök mindegy, hogy megverte, eltörte a bordáját, betörte az orrát, behorpasztotta a koponyáját, vagy "csak" egy pofont kevert le neki, én soha a büdös életben nem bocsátanék meg. Nincs joga ahhoz, hogy az én gyerekemre kezet emeljen.

2021. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha ő megveri az én gyerekem, én meg őt verném meg. A saját gyerekével, akivel megszenvedett, mindenki úgy bánik, ahogy akar, az enyémet nem ütheti meg.
2021. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A kezét el is törném (bár egyke vagyok, de ha lenne testvérem, eltörném a kezét).
2021. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Derjaderja ***** válasza:
96%

Ha nevelési jelleggel tette, akkor nem bíznám rá többet.

Ha mondjuk részeg volt vagy élvezte hogy bántja, vagy valami sérülést okozott neki, akkor en is csak akkor találkoznék vele, ha muszáj.

Ha rácsapna egyet vagy megpofozná, akkor csak megmondanám, hogy ellenzem ezt és azzal magyaráznám, hogy rosszul mértem fel a helyzetet, amikor rábíztam (pl a 2 éves lányomat nem vèletlenül nem bíznám a nővéremre, akinek semmi tapasztalata nincs dackorszakos gyerekekkel, nem ismeri a lányomat rendesen, és látom a közös találkozásokon, hogy nem is érti a helyzeteket nevelési szempontból - ha mégis rábíznám, az az én felelősségem lenne).

2021. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ripityára verné, akkor nyilván az már büntetőjogi kategória, tehát orvoshoz látlelet, majd feljelentés.

Ha nevelő célzattal rácsapott a fenekére/kezére, akkor megkérdezném, hogy mi történt, majd elbeszélgetnék a gyerekemmel, hogy a távollétemben is próbálja meg moderálni magát és szót fogadni.

2021. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nehéz elképzelni, mert a családom kompletten ellenzi az erőszakot, de tegyük fel...


Mivel ha jól értem a kérdést, nem pofonról, hanem konkrét verésről van szó, valószínűleg orvosi látleletet kérnék és feljelentést tennék. És többet nem találkozhatna vele soha. Ha ott vagyok, ha nem.


De mivel szerencsére nem volt ilyen, nem tudom elképzelni se. Lehet bekattannék, és magam verném agyon.

2021. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Valóban nem mindegy, hogy a kezére csapott mielőtt kárt tett volna magában vagy konkrétan félholtra verte vagy lenyomott neki egy pofont. Szoval a válaszom: attól függ.
2021. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!