Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számotokra nem természetellene...

Számotokra nem természetellenes, amikor folyamatosan azt mondják a gyereknek, hogy ügyes?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor egymás után többször is mondják, minden aoróságra. Amikor folyamatosan mindenre mondják, nem csak arra, amikor tényleg üres. Én rengetegszer mondom a gyereknek, higy ügyes, de olyankor tényleg csinál valamit, ami hozzá képest magas.

2021. márc. 2. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is nagyon erőltetett, főleg, ha olyasmire mondjàk amit màr nagyon jòl tud a gyerek.

Jobban tetszik, ha konkrètabb dìcsèretet kap, pl. tetszik, ahogy megrajzoltad, ötletesen megoldottad, türelmesen kivàrtad, jòl egyensúlyoztàl.

Különben sem kell a gyerek (ember) minden mozzanatàt felmèrnu, ìgy a belső motivàciò elveszhet.

2021. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pozitív megerősítést túltolni egy bizonyos szint fölött már kifejezetten káros, az ilyen gyerekekből lesznek zavarodott fiatal felnőttek, amikor kilépnek az életbe és rájönnek hogy nem ők a legügyesebbek, nem ők a legokosabbak, nem ők a legszebbek, a próbálkozásért semmi nem jár, etc. Aztán ezzel nem tudnak mit kezdeni és szétesik az énkép.
2021. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az utolsó írta. Másik meg az, hogy a dicséret így elveszíti az értékét a gyerek számára.
2021. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor mondom neki hogy ügyes,de az enyém kifejezetten feladója fajta, úgyhogy rengetegszer hallja azt is hogy nem baj ha valami nem sikerül elsőre, másodikra,majd fog sikerülni sokadszorra és lehet nem ő lesz ebben vagy abban a legügyesebb,de megcsinálja és ez tök jó.
2021. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy miért kapott dícséretet, pontosabban mekkora súlya van az adott cselekedetnek ami miatt megdícsérték?

Én pl azért szoktam a lányom megdícsérni, mert lassabban fejlődik, mint a többiek és amíg a korosztályában már régen meg tudják csinálni xy dolgot, addig neki igenis nagy falat és dícséretre méltó, hogy rendületlenül próbálkozik vele.

Én is jobban szeretem kiemelni, hogy miben volt jó (pl ügyesen kivártad a sort).

Bennünket pl egy kardiológus osztott ki, hogy vegyek vissza magamból, nem olyan dícséretre méltó a gyerekem viselkedése, hogy ezzel körberajongjam. Ő mondjuk nem tudta, hogy a lányom nyüszögése idegen helyen igenis dícséretre méltó, mert eddig mindenhol torka szakadtából üvöltött és 4en kellettünk, hogy lefogjuk. Ehhez képest egy kis nyöszörgés tényleg elismerést érdemel. Következő alkalommal majd azért jár a dícséret, ha csendben tűri a vizsgálatot.

2021. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5#, Végig néztem. Egy kb egy éves volt, aki semmit sem csinált. Nem volt se rosszabb az átlagnál, se jobb. Csak elvolt, nem csinált semmit se csak játszott.
2021. márc. 3. 08:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az adott gyereknél ez nagy szó, mert egyébként nem szokott ellenni meg magában játszani.

Erre én is rá szoktam erősíteni, mert ez nálunk is issue. Mondom neki, hogy köszönöm, hogy ilyen szépen/ügyesen játszottál, amíg megfőztem. Enyém is 1 éves. Majd 3 évesen már ezért nem fogom dicsérni.

2021. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7es. Félreérted. Sőt az egész valóságodat ráhúzod arra, amit én mondtam, csak mert az elmédben összepasszoltatható. Ez nagyon primitív forma.


Itt egyáltalán nem erről vokt szó.

Te sem dicsérnéd másodoercenként csak mert egyedül van, egész főzés alatt.

2021. márc. 3. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt szeretnéd hallani, hogy természetellenes.


Természetellenes így nevelni egy gyereket. 😏

2021. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!