Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermekágyi vérzés erősebb,...

A gyermekágyi vérzés erősebb, mint a menstruáció? És vannak fájdalmak alatta, mint a mensinél?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában erősebb, főleg az első pár napban, de nagyon egyéni. Ugye a levált méhlepény helye vérzik, miközben húzódik össze a méh. Valaki 8 hétig is vérzik, más 1-2 hét alatt letudja. Szoptatás alatt termelődik az oxitocin, illetve császár után adnak oxitocin injekciót is, ez után elég erős is lehet a görcs. (Ha szükséged van vérhigítóra, akkor szintén erősebb lehet a vérzés.) De függ attól is, hányadik gyerek, többedik terhességnél általában fájdalmasabb ezek az utófájások, lassabban húzódik vissza a méh. De ez is nagyon egyéni, mint a menzesznél. És főleg az első pár napra jellemző, szóval ha 6 hétig vérzel, azért nem fog 6 hétig görcsölni is.
2021. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem csak az első pár napban volt erősebb, mint a mensi. 2-3 hét után már csak kevéske, de az eltartott még vagy 3-4 hétig.

Sokan számolnak be arról, hogy szoptatás közben rendes összehúzódásokat éreznek, mint vajúdáskor, de én pl semmit nem éreztem

2021. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első gyereknél, sima szülés után nekem nagyon erős volt a vérzésem az első pár napban. Utána elhúzódó kis vérzésem volt amit sima betéttel tudtam orvosolni.

Második gyereknél császár után az első éjszaka volt durva, utána már nem volt vészes, de hullámzóan elmúlt és újra elkezdődött a vérzés még pár hétig.


Első szülés után én kaptam méh összehúzó gyógyszert, nem voltak tőle fájdalmaim, otthon szoptatás közben néha húzódott, de nem volt vészes.

A második gyereknél jobban éreztem, első éjjel szoptatás közben úgy fájt az összehúzódás mintha még vajúdnék, de csak pár alkalommal jött elő, másnapra már sziszegés nélkül éreztem szoptatás közben. További napokon már nem volt jellemző. Húzódott néha, de majdnem észre sem vettem.

2021. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!