Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig "normális", ha nem...

Meddig "normális", ha nem beszél, és nem ismeri fel a színeket egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Decemberbe múlt 2 éves, pár alap szón kívül (apa, anya, mama, papa, vau, cica, pipi, ilyesmik) nem akar beszélni, az elmúlt kb fél évben semmit nem fejlődött. Védőnő szerint nincs gond vele, engem azért eléggé aggaszt, más gyerekek ennyi idősen már mondókáznak. A színekkel pedig nem az a gondom, hogy nem tudja megnevezni, de nem is látja, ha valami más színű. A kedvenc plüssét csak úgy ismeri fel egy ugyanolyan, de más színű mellett, ha megszagolja. Ez miért lehet?
2021. márc. 4. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

A beszéd miatt nem aggódnék. De a színek miatt igen. Az én fiam okt. 31-én volt 2 éves. Minden színt felismer. Ötöt meg is tud nevezni.

Neki már sok szava van, de mondatokat nem mond még, a mondókázás meg fényévnyire van szerintem.

A védőnő mit mondott erre a szín-dologra? Vagy esetleg a gyerekorvost kérdezd meg.

2021. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A párom elmúlt 30 a színek ma sem mennek neki.
2021. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Nemreg mi is igy voltunk,ami a beszedet illeti, de en nem aggodtam, mivel a fiuknal 3 eves kort mondanak, higy addigra illik beszelni.

Teljesen mas gond miatt elvittemevy gyogypedagogushoz, akivel elkezdtunk tsmtzni, es ez olyan szinten beinditotta a beszedet, hogy gyakorlatilag teljes mondatokban beszel a fiam. Korubelul 1 honapja kezdtuk el, ami teljesen hihetetlen szamomra... a szineket nekem felismeri, neha keveri..

2021. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Mindkét fiam alig 3 éves kora előtt kezdett beszélni, nem szorultak fejlesztésre, már sulisok, jól megy az is. Viszont a színeket már 1 éves koruk körül ismerték. (Pl. azonos labdákat szerettek azonos színű pohárba válogatni, kisautóknak mindig "kérdezték" a színét és mérgesen "javítottak", ha nem jól mondtam.)
2021. márc. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Egyik sem. Lányom teljesen értelmes, korának megfelelő szinten van, most 3 és fél éves múlt. 3 éves kora után kezdett beszélni, a színekre annyira nem emlékszem, de kb. 3 évesen tudta már őket pontosan. Anyám óvónő, azt mondta, hogy előfordul, hogy kiscsoportban sem tudják a színeket, nem kell ezt ennyire komolyan venni, 2 évesen pláne nem kell tudni.
2021. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A beszéd a lányomnál 2,5 évesen indult, de akkor tőmondatokban(ő szavakat se mondott előtte, hangutánzókat selmindenki nyugtatott 2 éves státuszon h majd megtanul beszélni.


A szineket nem tudom... De a kendvenc alvókáját ő is mindig megszagolta.

Nekünk is volt ugyan olyan de az egyik rózsaszín a másik kék.

A kéket nem fogadta el! Szagmintát vett és eldobta.

Mindjárt 6 éves. Semmi gondja a színekkel

2021. márc. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!