Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan az, hogy az...

Nem igazságtalan az, hogy az első baba mindenből újat kap, a második baba meg a testvére elhasznált dolgait?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2021. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem pont nem érdekli egyik babát se,hogy turis hádás vagy baby dior rugira büfizi le magát.
2021. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem, söt nálunk az elsö sem kapott mindenböl újat, hanem családo belül vándoltak körbe a ruhafélék. A legtöbb ugyanis párszor van a gyereken, aztán kinövi, baja nincs, csak annyi, hogy "nem új". Otthon, játszani meg tökélesen megfelel,ha meg netán valami probléma lesz vele, kevésbé sajnálja a szülö kidobni, mint az új és nyílván drágább darabot. Kisebb gyerek esetében nagyon gyakori, hogy leeszi, összemaszatolja és utána nem lehet szépre kimosni, és ez az új ruhával éppen úgy elöfordul, mint a valakitöl kapottal.


De természetesen az elsö is meg a többi is kapott újat is, amiben mentünk valamerre, vagy amire éppen szüksége volt.


A babának egyébként a használt, és rendesen kitisztított ruhadarab sokkal egészségesebb, mint az új, mert a gyártás során belekerült vegyszerek egy-két mosással nem távolíthatóak el.

2021. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted mennyire erdekli a gyereket h uj vagy hasznalt a babaagy ???

Pont semennyire


Ha a te lelked bantja akkor vagyel ujjat ...


En csak az agyat es a babakocsit vettem ujat a tobbit turiztam vagy vateraztam bababorzesztem kaptam etc...

2021. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ajánlok egy könyvet:

[link]

Orvos-Tóth Noémi

Örökölt ​sors


Ebben van egy fejezet testvér sorrend.

Ajánlom figyelmedbe.


Amúgy nálunk az első gyerek csomó használt cuccot kapott. Sőt! Általában sosem veszünk új ruhát, turkálóból öltözőm 40 éve. :)

2021. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Azért a legtöbb dolgot nem fogja a nagytesó "elhasználni". Az elején olyan gyorsan nőnek, van olyan ruha, ami alig párszor volt csak rajta. Mi eleve úgy vásároltunk az elsőnek, hogy mindenből strapabírót, jobb minőségűt, hogy majd a második gyereknél is olyan állapotban legyen, mintha új lenne. Nem kell attól félni, hogy az első gyerek leharcolja a dolgokat. Ha meg nem ugyanolyan neműek, akkor amúgyis elkerülhetetlen, hogy a másodiknak is kelljen új dolgokat venni. Jó a kell talán túlzás, de én szeretem a kislányomat szoknyába öltöztetni, amit nyilván nem a bátyjától örökölt. :)
2021. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
De, a kicsi is megérdemli az újat.
2021. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Engem kb 10 éves korom körül kezdett érdekelni, hogy új bicot akarok, mert a tesom régi bicaja karcos. Mondtam a szüleimnek hogy szulinapomra új csillogó bicot akarok. Lilat. Kaptam. De pl ruhában meg ilyenekben nagyon nem izgatott. Később sem. Nyilván elnyúlt szar ruhát nem akartak ram adni, ami olyan volt abból nyilván újat kaptam. Cipobol is. Mivel a lábnak fontos, hogy ne legyen kitaposva. En nem hiszem, hogy a nagyon szegény családokat leszámítva a kicsi ne kapna új dolgokat. Nyilván ami olyan hogy pl síoveral, ami kétszer volt tesómon, mielőtt kinőtte, azt megkaptam en.
2021. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, mit, milyen mértékben és hány éves koráig örökli a cuccokat.

Az, de, nagyon igazságtalan, ha egész gyerekkorában mások levetett holmijait kell hordania, használnia.

Nálunk a nagy lány, a kicsi fiú, így annak ellenére is korlátozott az öröklés lehetősége, hogy sokszor unit vagy épp fiúsat vettem a nagynak. Más alkatok, más ütemben nőnek.

2021. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
En ruhat pl alig vettem,hugom ellátott vele rendesen 😅 kiságy is tole van,sot a babakocsi is. Autósülés az uj. Elso baba,de azt a penzt inkabb koltom neki játékra,ugysem erdekli miben van
2021. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!