Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szociális fóbiás szülőként...

Szociális fóbiás szülőként rossz hatással lehet az ember a gyerek fejlődésére?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha nehezen alakít ki kapcsolatot a többi szülővel, a gyerek barátainak a szüleivel? Van valakinek hasonló problémája?
2021. márc. 6. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbiás nem vagyok, csak szorongó. Erőt veszek magamon, mert a gyerek érdekében ott kell lenni a sűrűjében és helyezkedni. Nem akarnék olyan szülő lenni, aki nincs ott a gyerek különböző ünnepségein, mert fél a többi embertől. Azt sem akarom, hogy lemaradjon valamiről, csak mert nekem gondjaim vannak. És végképp nem akarom, hogy szégyenkeznie kelljen a viselkedésem miatt.
2021. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is szorongó vagyok. Nekem alapvetően több dologgal kapcsolatban igaz, hogy a gyerekek miatt, sok dologban erőt veszek magamon. Ilyen pl ez is. Érdekes, hogy miattuk sokkal könnyebben megy, mint amikor magam miatt kellett ilyen helyzeteket megoldani.
2021. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
TErmészetesen elmegyek a mindenféle rendezvényekre és részt veszek programokon, vagy ha kell, akkor a szervezésben. De "helyezkedni" nem az én műfajom, ha van más jelentkező, nem fogok tolongani pl. szervezési feladatokért, és nem is gondolom, hogy ebből a gyereknek hátránya lenne. A többi szülővel elvagyok, megbeszéljük, ami kell, de kifejezetten barátkozni nem fogok olyanokkal, akiket egyébként esetleg nem kedvelek. Akikkel barátkozom is, azokkal pedig szinte kizárólag egyesével, nem csoportban. Egy-egy emberrel szívesen beszélgetek, de ennél nagyobb társaságban lenni nem szeretek, ha rákényszerülök, általában percek alatt kiszorulok a beszélgetésből. Szóval nem vagyok a manapság favorizált extravertált típus, de szerintem ez nem is baj. A introvertáltságomat és a szorongásomat inkább beépítem a kapcsolatteremtő stratégiáimba, nem próbálom legyőzni őket. Szerintem a fiamnak is jót tesz, ha látja, hogy vannak másképp kommunikáló, csendesebb emberek, akik attól még értékesek és érdemes odafigyelni rájuk is.
2021. márc. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy más is van így ezzel. Kevésbé érzem magam egyedül. Köszi a válaszokat, várom még.
2021. márc. 8. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!