Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehetosebb szulok, hajszalra...

Tehetosebb szulok, hajszalra ugyanugy tamogatjatok a gyerekeiteket anyagilag?

Figyelt kérdés

A kerdes azokhoz szol, akik megtehetik, hogy jelentosebb anyagi tamogatast nyujtsanak a gyerekuknek eletkezdesnel, lakas, epitkezes stb.

Akiknel tobb gyerek van, ugyannyit kapott minden gyerek vagy a korulmenyeket vettetek figyelembe elsosorban?


2021. márc. 7. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim egyformán támogattak/támogatnak minket és apósom is így tesz. Nem tudom mi lenne akkor, ha nagy különbség lenne a körülményeinkben a testvéreinkkel.

Anyósom nem tud anyagilag segíteni, de másképp tudna. Tulajdonképpen közvetetten az is anyagi segítség, ha nem kell bébiszittert fizetni, vagy pl. nyáron táborokat. Na, ő csak az egyik gyerekének segít.

2021. márc. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Minket anyukámék támogattak anyagilag amikor megvettük a házat. Azt nem mondom, hogy kifizették persze de beleadtak pár milliót, hogy kevesebb hitelt kelljen felvennünk.

Azóta kifizettük a hitelt három év után hála égnek.

Ezenkívül a jogsimat fizették és autót is kaptam tőlük igaz már 25 éves voltam.

2021. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A mi gyerekeink még kisebbek, de ugyanannyi teszünk nekik félre több megtakarítási formában is.


Úgy gondolom, hogy késôbb, ha mondjuk lakást veszünk, nem fogjuk forintra kiszámolni, mennyiért kapott az egyik és mennyiért kapjon a másik. Egyrészt mert a piaci körülmények folyamatosan változnak, amiért egyszer kapsz egy lakást, ugyanannyit pár év múlva hiába adnál a másiknak, lehet h csak feleannyit érne...


Szóval most még összegében egyformán teszünk félre, késôbb inkább a támogatás mikéntje lesz a mérvadó.

2021. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Három kisebb van nálunk, de úgy tervezem, hogy igen. Viszont ez nagyban függ a körülményektől - pl. melyikük akar egyetemre menni (nem fogom erőltetni! figyelembe kell venni a képességeket és vágyakat, lehetőségeket). Melyikük mikor nősül, milyen helyzetben van, mivel jár a munkaterület, amibe belekezd vagy ahová kerül.

Magyarul hülyeség lenne úgy támogatni őket, hogy na akkor háromfelé osztjuk a lóvét... áh.

Viszont ugyanúgy fontos arra nevelni a gyerekeket, hogy ne legyenek élhetetlenek, teszetoszák, támogatástól függetlenül!

2021. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Még kicsik, szóval nagyon pontosat tapasztalatból én se tudok írni, annyit biztosan tudok, hogy mindhárman saját lakást kapnak majd, de a lakások értéke lehet, hogy addigra nem lesz pont ugyanannyi (akkor se volt az, amikor megvettük őket, pedig 1,5 szobás mindegyik). Eddig tart az "egyenlősdi", amúgy mindenkinek azt fizetjük, amire éppenséggel szüksége lesz- ha valamelyikük nem akar jogsit, "csak" három nyelvvizsgát, akkor neki azt fizetjük, ha a másik inkább külföldre menne tanulni, akkor abban támogatjuk, ha valamelyikük pedig nem is menne egyetemre, hanem valami szakmát tanul és abban szeretne elhelyezkedni, akkor a kezdeti nehézségeiben segítenénk, ha szüksége lesz rá. Szóval a kérdésedre válaszolva, is-is.
2021. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!