Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fodrász anyukák, ti milyen...

Anett80 kérdése:

Fodrász anyukák, ti milyen munkaidő beosztásban (mettől meddig) dolgoztok iskolás, óvodás gyermek mellett?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok és nagyon szeretem ezt a szakmát, de van egy óvodás gyermekem.Sok segítségem sajnos nincs,így a munkaidő kulcskérdés,csak az óvoda ideje alatt tudnék dolgozni illetve kéthetente 1-1 szombat.Vasárnap nem szeretnék dolgozni, egy nap kell az otthoni teendőknek is,főzni, mosni, takarítani.

2021. márc. 7. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keddtől szombatig dolgozom, hétköznap fixen ovi időben. Szombaton pedig igény szerint, de maximum fél2ig. Voltak konfliktusok a vendégeimmel, mert a gyerek előtt sajnos megszokták, hogy változtathatnak a kéréseiken, belefért ha megcsúsztam, legtöbbször a kedves vendég miatt, most ugye egy bizonyos időpont után nem vállalok senkit. Ha könyörög sem. A legnehezebb megoldani, ha beteg a gyerek és a naptár 3 hónapra előre tele van írva, akkor kb megszakadok, hogy mindenkit el tudjak vállalni. Hirtelen beeső vendéget már nem is fogadok. Tudom most így bunkón hangzik, de a család fontosabb meg amúgyis mindent beleadok így is. Én már 12 éve fodrászkodom, sajnos vannak nagyon rádtelepedő vendégek is, volt olyan is, aki szülés után 1 héttel írt, hogy ő jön hozzám "látogatni" közben azért egy balayaget csináljak meg neki.. Vagy szenteste, hogy most egy gyors kontyot nem e dobnék össze, persze nála, mert ő még főz.

Neked kell beosztanod az idődet, lehet lesz akit emiatt nem tudsz majd elvállalni.

2021. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Alkalmazottként dolgozol vagy vállalkozóként? Azt hallottam,hogy ha vállalkozóként bérelek széket,magam osztom be az időmet,de azt nem tudom,a szalon tulajdonosa ebbe mennyire szól bele?

Mert engem ugyan hiába marasztalna este 8ig,a gyereket nem hagyhatom az óvónőre este fél9ig...6 után értesíti az ovoda a gyámhatóságot,ha vki nem megy időben a gyerekért,a kedves óvónéni mondta az első szülői értekezleten...

2021. márc. 8. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Zarojel sztem a többségében már fel 5 után is morognak ha nem mész érte rosszabb helyeken 4kor xD
2021. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1es vagyok, alkalmazottként kezdtem, 4 évig voltam az (gyerek még nem volt), most már vállalkozó vagyok, saját üzletem van. Van 2 alkalmazottam, 1 tanulóm és egy műkörmös vállalkozó bérel nálam asztalt.

Nem tudom hogy felétek hogyan működnek a dolgok, de szalononként változó. Ha vállalkozó vagy, valamivel egyszerűbb a beosztások miatt, a magad ura vagy, elviekben... De volt olyan, mikor széket béreltem egy szép szalonban, hogy csak bizonyos időben volt az enyém, mert más is bérelte, így azért nem volt olyan jó. Szeretem a szakmám és a vendégeimet is, annak ellenére is amit írtam, de nem könnyű fodrásznak lenni kicsi gyerek mellett. Pl lenne egy tőfestésed szárítással, aztán kiderül, hogy ő persze melírt is szeretne mégis, ami plusz 20-45 perc, lehet árnyalni is kell, +20 perc, meg azért egy picit igazíts mégis +15-30 perc, a végén van akár több mint 1 óra plusz munkád is vele, ami ovi mellett nem kicsi késés.

2021. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!