Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy terhes vagyok és...

Lehet, hogy terhes vagyok és raktárban dolgozom. Nincs könnyitett munkára lehetőség, minden munkakörben egésznap álni kell, emelni, hajolgatni. Mihelyst kiderül, hogy az vagyok, akkor kérhetem egyböl az orvostol, hogy vegyen táppénzre?

Figyelt kérdés
Vagy a munkahelynek is van beleszólása?

2021. márc. 17. 12:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Amint kiderul és bizonyitott a terhesség, a nőgyógyásznak mondod hogy vetessen táppénzre, ad egy igazolás, azzal elmész a háziorvoshoz és ő kiír.
2021. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A másik meg, mivel két műszak van, a délutáni műszakban este 11 re érek haza, az meg nem elvárható egy várandós anyukától, hogy olyan késő este egyedül járjon haza ugye?
2021. márc. 17. 12:22
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
De idegesíts, miért ne lenne elvárható, hoyg egy terhes nő este 11-re érjen haza...
2021. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak semmi köze hozzá.

Nem túlórázhatsz meg nem dolgozhatsz éjszaka, de azért a széltől nem kell óvni magad....

Ha meg úgyis eldöntotted hogy első perctől kiiratod magad, tökmindegy melyik műszak hogy néz ki.

Én pl reggelre 3.50kor keltem és 5re jártam, du meg 9kor végeztem a 24 hétig, akkor is csak azertmert tüdőszűrő nélkül nem volt alkalmassági, amugy semmi bajom nem volt.

2021. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász csak élő terhességgel tud tp-re venni, azaz ha már van szívhang. Addig a háziorvos tud mondvacsinált indokkal tp-n tartani. Délutános műszakba nyugodt szívvel be lehet osztani. Terhesen is ugyanannyira veszélyes a hazaút, mint terhesség nélkül.
2021. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell magad kiíratni.

A munkáltató KÖTELES könnyített munkakört biztosítani, ha nem tud, akkor meg szerintem fizetnie kell úgy, hogy nem jársz be..

A táppénz annak való akinek EGÉSZSÉGÜGYI okai vannak, hogy otthon kell lenni, minden más csak táppénz csalás.

Én régen dolgoztam gyárban,12 órázos pakolós szalagmunka, mikor a kolleganőm terhes lett, akkor pl betették a termelési irodába, és fénymásolgatott meg igazából jól érezte ott bent magát ennyi.

2021. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Te csak a munka alól akarsz kibújni azonnal mert terhes vagy? Ugye?

Egyértelmű.

A terhesség nem betegség már bocsi, ha nincs tényleg komoly orvosi indoka akkor annak táppénzcsalás a neve amire te gondolsz.

Én 38 hetes terhességig dolgoztam raktári irodában, szerdán tettem le a munkát, hétfőn szültem. Nekem is kellett járkálni is, nem a székre gyógyulva ültem, igaz jobb is, mert pont hogy ülni rosszabb szerintem már nagy hassal, én sokat járkáltam a raktárban meg a vámhivatalba.

2021. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azért irtam, mert éjjel a fővárosban elég sok a fura alak, sőt ha tömegközlekedik az ember...no ha még ha megszünik a kijárási korlát....
2021. márc. 17. 12:40
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

És? Terhesség nélkül nem veszélyes? :D Én is budapesti vagyok és végig metróztam a terhességem, 8kerben laktunk az Orczy téren még a terhességem alatt, sose kísérgetett este se senki :D

Nyugi egy terhes nőt talán pont kevésbé támadnak meg szerintem, úgyhogy mehetsz nyugodtan, még a bűnözőkben is van annyi minimális emberség, hogy nem egy terhes nőt fognak megtámadni. Már ha nagy hasa van. Amíg meg nincs nagy hasad a kutya nem tudja hogy terhes vagy..

2021. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Te most szívatsz minket?
2021. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!