Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek érdekeit kellene...

A gyerekek érdekeit kellene követnie vagy a sajátját?

Figyelt kérdés
A tesóm most egy elég szar helyzetben van. Rossz közte és a felesége között a viszony, el akar válni. Ami megnehezíti a dolgot, hogy van 2 gyerekük. A tesómról azt kell tudni, hogy büntetett előéletű, így a gyerekek szinte biztos hogy az anyjuknál maradnának. Ő viszont iszik mint a görény és rosszul bánik a gyerekekkel. (Utánajárt ennek, biztos hogy az asszonyhoz kerülnek, nem számít hogy ott rosszabb sorsuk lenne, mert a büntetett előélet nagyobb súllyal számít.) Ilyenkor mi lenne a helyes döntés? Elválni, és bízni abban hogy jó soruk lesz a gyerekeknek? Beleszólni a nevelésükbe szinte biztos hogy nem fog tudni, kapásból távoltartásit fog kérni az anya, ezt már elmondta neki. Vagy lehúzni együtt még úgy 15 évet szenvedve, csak hogy jobb legyen a gyerekeknek?

2021. márc. 20. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Váljon el, a saját érdekeit szemelőt tartva.
Ne váljon el, inkább szenvedjen mert megéri.
26 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeknek ebben a sztoriban már sehogy se lesz jobb, ahogy nezem.
2021. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Valjon el.

Amúgy a büntetett előélet nem számít, csak akkor, ha gyermekkel kapcsolatos bűntett miatt volt hivatalosan elítélve. Az alkoholizmust is bizoynitank kell.

Távoktatási végzést igen nehezen lehet kapni, szintén az kell hozzá hogy a másik fél bizonyítsa a vádait.

Mekkora gyerekekről van szó?

2021. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Elgondolkodom, hogyha lenne a családban egy ilyen szitu, akkor idejönnék-e és írnék róla ide egy 10 mondatos kérdést? Nem írnék.


Nem csak azért, mert nem tartozik ez másra, hanem azért, mert erre a kérdésre nem lehet kívülről válaszolni.


Én elválnék az tuti. A gyerekeknek ebben a szituban szinte mindegy mi történik.

2021. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

"Ő viszont iszik mint a görény és rosszul bánik a gyerekekkel."

Általában a házasság mellett vagyok, hogy érdemes küzdeni, viszont az alkoholizmus egy olyan dolog, ami miatt jobb lenne a különélés. Ezek a gyerekek már biztosan sérülnek, kérdés, hogy mennyire. De nem kéne megvárni, hogy végignézzék az apjuk további leépülését vagy azt, hogy részegen jól megverje őket az apjuk vagy valami még rosszabb...

2021. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok, bocsi. Rosszul értelmeztem, azt hittem az apa iszik.

Családsegítőhöz fordulnék. De amúgy az alkoholizmust nehéz bizonyítani.

2021. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jobb ,ha elvalnak. Nagyon ùgy èrzem fontos rèszletek hianyoznak a törtènetből. Ha tàvolsagtartàsi vegzest kèr a nő, annak oka van. Lehet, hogy azèrt iszik, mert veri vagy mashogyan bàntalmazza a pasi. Ha nem lesz mellette, valòszìnűleg nyugodtabban tud a gyerekekhez is viszonyulni.
2021. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

6!


Nem tartod érdekesnek, hogy együtt élni oke a pasival, de ha válnak akkor kell a tavoltartasi?

2021. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Az egyik szülő büntetett előéletű, a másik alkoholista. Őszinte választ vársz?


Ezeknek a gyerekeknek szinte már tök mindegy, hogy melyik szülőhelyén maradnak, ha ilyen családból származnak.

2021. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindegy mit követett anno el
2021. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem csak a férjen múlik, ha a feleség válni akar így is úgy is válás lesz. Márpedig ha a feleség már most távolságtartásit emleget, miért ne akarna elválni?
2021. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!