Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, rossz anya vagyok,...

Úgy érzem, rossz anya vagyok, más is érez így?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hónapos lesz a babám, most kezd múlni nála a hasfájás és egyre jobban ráérzek, hogy mikor mire van szüksége. De ahogy visszagondolok az első hónapra, úgy érzem, rettenetesen bántam vele. Pedig azt hittem, fel vagyok készülve az anyaságra, de sok mindent ki kellett tapasztalnom, és azt érzem, ez a gyerek kárára történt. Például nekem nem ment egyből a megnyugtatás, mostanra tanultam meg, hogy hogyan lehet őt hatékonyan megnyugtatni. Ha ezt előbb tudtam volna, egyszerűbb lett volna szegénykének az első 1-1,5 hónapja. Vagy hogy mennyi alvásra lett volna szüksége, azzal sem voltam tisztában, és sokszor szerintem túlfáradt és nem tudtam, hogy ez a baja. Más is érez így, vagy én tényleg különösen béna és rossz anya vagyok? Ti egyből születése után éreztétek, hogy mikor mire van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát?

2021. márc. 22. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Nyugi, senki nem születik szuper anyának. Ezt sajnos meg kell tanulni, össze kell szoknotok. De egy új gyerekkel megint más lenne a helyzet, ami ennél a babánál bevált, az lehet a másik gyereknél semmit nem érne. Szóval ne hibáztasd magad a tapasztalatlanságod miatt, ezen szerintem minden anya átesik. Plusz még alapból is fáradtabb vagy és olyan munkát végzel ami egész embert kíván... szuperül csináltál mindent!

Ne emészd magad, inkább örülj, hogy ráéreztél a dologra!

2021. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azért nem tudtad megnyugtatni mert "béna anya" vagy hanem mert nem lehetett megnyugtatni, most meg már érettebb, és megnyugszik meg már hozzászokott a kulvilaghoz.

Úgy sem számít majd ez az első par honap a nevelésben, most még csak osszehangolodas van.

2021. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ettől vagy jó anya, hogy őt figyeled, és reagálsz rá. Ő is tanul téged és a világot, te pedig ott vagy neki. Amikor túlfáradt akkor is ott voltál. Egy újszülött akkor is elalszik, ha épp nem direkt altatják, nem biztos, hogy elaludt volna akkor ha tudod, hogy most épp alvásra van szüksége. Ilyenen kár rágódni. A gyereknevelésben rengeteg ilyen lesz, hogy rajossz, hogy másképp kell csinálni, vagy épp naponta változik a helyzet. Ezt csinálja minden anya, hogy reagál a változó igényekre. A jelenre koncentrálj es bízz magadban mert jól csinálod
2021. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam kételkedni magamban, vagy a gyerekemben. Tudom, hogy mindig lehetőségeimhez mérten a legjobbat nyújtom neki, rajta pedig látom, hogy érzi ezt és szeret.
2021. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tanulási folyamat. Az első gyerek ilyen, sajnos :(. Még szembetűnőbb lesz, ha jön a második.


Szerencsére az elsőnél is sikerült sok mindenre hamar rájönnünk.


Emlékszem az első lányomat még fürdetni sem mertük az elején.


Épp a hasamon fekszik a 8 napos lányom :).


30F

2021. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha egyetlen pillanatig sem éreztem, hogy rossz anya vagyok. Fárasztó ez állandó onostorozas meg nyavalygas. Engedd el.
2021. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a lehetosegeimhez merten megtettem mindent, akkor nem ostorozom magam. Keves szitut tudnek mondani az elmult 10evben, amikor a gyerekeim igenyeit a sajatom moge tettem volna, igy nem, sosem ereztem szranyanak magam, akkor sem ha utolag jobban tudnam csinalni. Akkor es ott az volt a max tolem. A gyerekeim eleg nagyok ahhoz h elmondjak h szeretnek es nem szeretnenek mas csaladba, anyukahoz szuletni ha valaszthatnanak, szoval nem vegeztem/tunk rossz munkat.
2021. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy egy apuka is írt. Nem szoktam nyavalyogni, egyszerűen én ilyen vagyok, de úgy látom, mások is vannak így ezzel. Aki pedig soha nem érezte ez, az örüljön neki.
2021. márc. 22. 18:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 1.5 évesek a fiaim, de mai napig nem tudom kezelni az éjszakai kelést. Cumit vagy tápszert kapnak, nem tudom, hogy kéne megnyugtatnom őket. Ma hajnalban is elég szar anyának éreztem emiatt magam...
2021. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sosem kételkedtem magamban.


Akkor a legtöbbet hoztad ki magadból és a helyzetből, mindig a babád érdekeit szem előtt tartva. Erre gondolj.

2021. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!