Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a gyerekvállalást tesztekhez kéne kötni, mint pl. az örökbefogadást is, ugyanis sok olyan ember szaporodik akinek nem kéne?

Figyelt kérdés
Bővebben: gyermekmentes vagyok. 20 éves nő. Igen, màr most tudom, hogy soha nem akarok gyereket, nem hiszem hogy ez meg fog változni. Nem érzem magam sz*r embernek emiatt. Nem szólok bele más szaporodásába, hiszen tudom sok értékes ember van akik nagyon jó szülők, hasznos értékeket visznek tovább a gyerekeikben. Viszont tele van a világ olyan emberekkel, akiknek egy növényt nem adnék, és sajnos ők vállalják a legtöbb gyereket. Alapból a sok gyerekes családokkal sem értek egyet, hiszen figyelembe kéne vennünk a bolygónk és a természet pusztítását. Tudom hogy a túlnépesedés elsősorban nem Európában van hanem Afrikában, meg az Ázsiai országokban, de sajnos a túlnépesedés okozta problemák ugyanúgy érintenek minket is globálisan és a megszülető gyerekeket. Föleg hogy sajnos a legtöbb ember sza*ik bele abba mi van körülötte, és úgy gondolja mivel ember ő felsőbbrendű ő intelligensebb és mindent megtehet. A lényeg; gyereket vállalni ma már szerintem nem erény hanem a legtöbb esetben felesleges emberek létrehozása - mivel, az emberek idióták, rossz értékrendet közvetítenek, pl rasszizmus szexizmus homofóbia , csak példákat mondtam. Nem lenne semmi baj a gyerekvállalással ha értelmes és értékes emberek csinálnák csak, és akkor valószinü nem is lennénk 7 milliárdan hanem csak 1 milliárdan, de ugye nem ez van. Vélemenyetek?

2021. márc. 24. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

Hiába pontoztak le. Sajnos kellene egy ilyen rendszer.

A városunkban is van egy család ahol még ajtó sincs csak pokróc az ajtón télen nyáron. Már az erdőt kiirtották mellettük teljesen. A védőnő tisztában van a helyzettel és lapít mert fél tőlük. Pedig van 5 gyerek és az anyjuk mondta, hogy kabátban vannak egész nap. De segély elmegy a kocsmára. Ez sem normális.

2021. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Én is le lettem pontozva, de szerintem aki nem hiszi el, amiket írunk, jöhet nyugodtan szétnézni erre felé is. Az ország nem mindenhol fejlődik, bizony valahol magunkra vagyunk hagyva.


A gyámügyről annyit, hogy sajnos nagyon nagyon sok idő és a végletekig el kell menniük, mire egy gyereket kiemelnek egy családból. Már ha egyáltalán tudnak róla, hogy létezik. Gyámügyes ismerősöm mesélte, hogy Ózdon volt olyan család, ahol 14en laktak egy egyszobás "lakásban", ebből ketten voltak nagykorúak. A szoba közepén egy vödörbe végezték a dolgukat. A gyerekek súlyosan alultápláltak voltak, és ebből folyólag a szellemi fejlődésben is lemaradtak. A gyerekek közül három nem volt anyakönyvezve, ott születtek, ebben a szobában.


Ezzel oda akarok kilyukadni, hogy bizony, hogy nem kellene hagyni mindenkit szaporodni. Viszont sok esetben nem is tudnak a hatóságok a gyerek létezéséről sem, hát akkor hogyan lehetne kivitelezni az előre tesztelést? Szép gondolat, de sajnos tényleg kivitelezhetetlen.

2021. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a focit és az autóversenyzést utálom, de cserébe nem is szólok bele, hogy hogyan kéne csinálni. Mondom ezt örökbefogadóként.
2021. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

10!

Nem írsz rossz dolgokat, csak első lépésben az örökbefogadási rendszert kellene megújítani. Sok olyan ember van, aki még a saját vérszerinti gyermeke mellé is hajlandó lenne örökbefogadni, ha nem lenne ennyire macerás és elhúzódó a rendszer.

2021. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szóval örülök, hogy sokan latnak igazsagot a felvetett temarol.

Sokan irtatok hogy hogyan kiviteleznem en a dolgot.

Lennenek otleteim persze , kozel se humanusak ha ugy vesszuk de ez van, viszont tudom hogy ugy se lesz ez , ugy hogy szerintem azzal hogy leirom es agyalok rajta azzal nincs baj

Alapbol nem engednem hogy szaporodjanak azok akiknek nincsen meg az atlag IQ, EQ szintje es anyagi hattere.

Ezt ellenorzes keppen csinalnam meg, engedely kene hogy gyereket vallalhassanak az emberek.

Akik normalisak azoknak nem kell ugy se felni, akik meg nem utik meg a szintet, hiaba tiltakoznak, tobb kart okoznanak a tarsadalmunknak a szaporodasukkal, mint hasznot, ez van. Tudok hogy sok lenne a fekete gyerek, de erre is ki lehet talalhi valamit, eves szintu ellenorzes a lakasokban, a fekete gyerekeket ha talalnanak el vennek es oda adnak azoknak az embereknek akik megerdemlik hogy szulok legyenek, emberileg es mindenhogy megutik a szintet, de pl meddok vagy melegek es nem lehet sajat gyerekuk.

Alapbol az sem egy egeszseges dolog ha a szulo full buta , tele van itelkezessel es utalattal pl rasszizmus, szexizmus (pl utalja a ciganyokat , nem veszi figyelembe hogy vannak normalisok is kozottuk mert elvbol utalja oket, vagy lenezi a noket es egy konyhai kisegito eszkoznek tartja oket es ezt tanitja a gyerekenek, ebben semmi hasznos nincs sot kifejezetten kartekony a tarsadalmunk szamara) alapbol az ilyen embereknek sem kene szaporodni es toluk is elkene venni a gyereket.

Az anyagi hatter azert fontos mertt aki nyomorba szuletik az nem tud vagyis keves esellyel tud kilepni belole es ugyanugy nyomorba marad egesz eleteben, nem edukalodik sok esetben nem dolgozik, el sem jutnak a tudataig a dolgok ugyhogy ezt is megkene akadalyozni valahogyan. Nem azt mondom hogy gazdagnak kell lenni egy gyerekhez de legyen meg az alap, ne ehezzen a gyerek tudjatok venni neki gyogyszert ha kell .

Egyelore ennyi jutott az eszembe, ebben is kivancsi vagyok a velemenyetekre. Aki pedig utalkozos erv nelkuli kommentet ir azzal nem foglalkozok. Ha valaki nem ert velem egyet irja le hogy miert nem es vitatkozzunk mint ket ertelmes felnott ember de ne frocsogjon

2021. márc. 25. 15:56
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
Minden szavaddal egyetértek. Szerintem az emberekre leginkább pénzzel lehet hatni, szóval úgy lehetne megvalósítani ezt legalább félig-meddig, ha pénzzel "jutalmaznák" a gyerektelen vagy kevés gyereket vállaló családokat. Pl. minél több gyereke van valakinek, annál több adót kellene fizetnie. Ilyesmik. Illetve mondjuk ~25 éves kor felett kortól, meg gyerekek számától függetlenül bárki elköttethetné magát és mindenki, aki 1 vagy max. 2 gyerek után elköttetné magát, részesülne valamilyen juttatásban.
2021. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kellene születésszabályozás. Az értelmi és testi fogyatékos embereket nem engedném szaporodni, ha genetikai hiba miatt azok. De az idegbetegeket sem, mert ha az utód gyárilag nem is az, az ideges környezete azzá teszi, ami aztán akadályozza a munkájában, bármilyen munkát végez. Még az alkoholisták gyermekei is gyakran lesznek iszákosak.
2021. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

A fö kérdés továbbra is, hogy "Hogyan nem engednél valakit szaporodni?"

Ugyanis ez az, ami a valóságban nem megoldható!

2021. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem mindenkinek joga van legalább egy gyerekhez, függetlenül attól, hogy miben hisz. Kíváncsi vagyok, mit csinálnátok akkor, ha egy szülő nem hagyná, hogy bárki elvegye a gyerekét, és igen, agresszióhoz is folyamodna, ami normális, hiszen a saját gyerekéről van szó. És mi van akkor, ha kevesebb felelős szülő van a világon, mint gyerek? A többi gyerekkel mi lesz? Elviszik közmunkára vagy mi? Kicsit ironikusnak tűnik nekem, hogy pont egy olyan ember hozna létre egy ilyen rendszert, aki úgy gondolja, soha nem akar gyereket. Bele se merek gondolni, hogy hány szülő szíve szakadna meg, ha elvennék tőle a gyerekét, mert valakik miatt egyszerűen csak "nem alkalmas" szülőnek. Ugyan már, ezt nem egy hülye teszt fogja eldönteni. Ahogy az egyik kommentelő is írta, ha már most sz*rnak a gyermekvédők a rossz családi körülményekre, akkor mi lenne, ha több ezer ember fellázadna ellenük, hogy gyereket akarnak? Talán csak nem börtönbe, kényszermunkára menne mindenki? És mi van, ha egy "megfelelő" szülő áll ki a másikok mellett? Kinek adtok igazat? Megmondom én mi lenne ebből, háború, a gyerekek jogaiért való harc.
2021. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!