Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan irodalom, blog, ami...

Van olyan irodalom, blog, ami alapján jól fel lehet készülni a gyerek nevelésre? Illetve jó gyerek nevelhető?

Figyelt kérdés
Biztos azt hiszitek, hogy dili vagyok, de a környezetemben és a pároméban is rossz példákat látunk. Anyám mániákusan aggódó, a levegőre se vinné ki a gyereket annyira féltő. Apám rég öngyilkos lett. A párom anyja ott hagyta őt két éves korában, az anyja testvéreinek a gyerekei mind homoszexuális. (Nem ítélem el, csak nem gondolom normálisnak hogy a tesók mind másik nemhez vonzódnak). Az én anyám testvérének a gyereke pedig borzasztó rossz, és neveletlen. Szóval szeretnék valami olyan könyvet, akármit olvasni ami pozitívan tanít meg. Nyilván sok minden nem tanulható könyvből, nem is ezt várom. Normális erkölcsös, állatbarát, jószívű gyermeket szeretnék nevelni aki nem irigy, de ki áll magáért. Nem akarom, hogy a családom tanácsai miatt elrontsam. Érdekelne a cumizás, kell vagy sem a táplálás, a ringatás, a sírás kezelése és minden.

2021. márc. 25. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

😂😂😂😂😂

Na ebből szokott nagy pofáraesés lenni. Azt vágod, hogy minden gyerek külön jellem, személyiség? Akire te azt mondod neveletlen, lehet csak erős akaratú. Az én fiamra is azt mondanád sztem. Pedig következetes vagyok vele meg minden, de baromi akaratos. Más csak azt látja hogy hisztizik pl.

2021. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Hordozohaz.hu, nézz körül, vannak online tanfolyamaik, mindenféle ilyen témában. Én vettem többet is, jó szívvel ajánlom. Youtube-on is van pár videójuk.
2021. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
1-es, hidd el, a neveletlen és az erős akaratú között van különbség. És igenis, rengeteg a mai világban a pofátlan, neveletlen, hazudozó, arrogáns, hisztis gyerek, akiket a szülei nem nevelnek, csak nőnek, mint a gaz. Mindent megkapnak, a s*ggük ki van nyalva, de tiszteletet nem tudnak senki iránt mutatni. Sajnos ma ez a jellemző.
2021. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Azon szoktam jókat mosolyogni, amikor a gyermektelen gyerek pszichológus családtagunk próbálja a tankönyvben leírtakat bevetni a gyerekeimen és csodálkozik, hogy nem működnek...

Meg mikor mindenféle cikkeket írnak, hogy így beszélj vele, ezt csináld stb, ezek pedig mind mind azok amikkel alapból kezdi az ember, de nálunk az esetek 99%ában nem működnek...

Hogy te milyet szeretnél nevelni... Azt én is elképzeltem, de a gyereknek más a véleménye... Érzéseket meg nem tudsz neki tanítani...

2021. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

1: nyilván senki nem egy konkrét személyiségtípusra akar felkészülni, mivel azt nem lehet. De ne röhögjünk már ki valakit azért, mert érdekli, hogyan lehet jól nevelni, és szeretne előre felkészülni minél több kihívásra.


Kérdező: ha olvasmányos szakkönyvet szeretnél, amiben tényleg minden benne van, akkor én a Cole-féle Fejlődéslélektant ajánlom. Ez nem annyira arról szól, hogyan nevelj, hanem inkább arról, hogy milyen a gyerekek természetes fejlődése, igényei, reakciói, stb. Nagyon jó kiindulás, mert szerintem ha valaki már elsőre nevelésről szóló könyvekkel kezdi - amik egyébként nagyon meggyőzőek tudnak lenni -, akkor talán túlságosan is elköteleződik egy módszer mellett, ami nem biztos, hogy minden gyereknél beválik. Jobb azzal tisztában lenni, hogy hogyan fejlődnek a gyerekek, miben hasonlóak és miben mások, és utána már rugalmasabban tudsz válogatni a nevelésről szóló könyvek közt. A lényeg, hogy minél többfélét olvass, és lelkifurdalás nélkül elengedd azt, ami nálatok majd nem válik be.

2021. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
A Vekerdy Tamás könyveit szeretem, nem mindennel értek egyet, de sok dologgal igen.
2021. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
4-es, attól, mert valakinek nincs gyereke, még érthet hozzájuk. Fordítva is igaz, nem mindenki ért a gyerekneveléshez attól, mert van gyereke.
2021. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, sok más válaszadoval ellentétben én a kérdésre válaszoltam, ebben mi a nulla?
2021. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló szerinted az nem neveletlen hanem erős akaratú aki kínozza aaz állatokat, kidobálja a szekrényekből a porcelán díszt és földhöz csapja? Aki csak csokit eszik mást nem és ha nem kap inkább végig bőg és éhezik, majd végül kap 2 csomag csokit? Aki üti a szüleit, bántja a gyerekeket? Mindennap verekszik, mindent sajnál mindenkitől?
2021. márc. 25. 13:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező van egy csomó könyv és okosság de en azt gondolom, az a legfontosabb, hogy az első évben legyél a gyerekkel minőségi értelemben. Nem a kaja tisztasága meg ilyenek a legfontosabbak, hanem hogy minél jobban megismerd. Mert ha megismered ösztönösen rá fogsz érezni a sok olvasott marhaság közül melyik működik nála. Mert sajnos minden gyereknél más működik. Van amelyiknek elég a motiválása, de van amelyiket muszaj buntibe is rakni néha. Ha a gyereket szeretik és elfogadják a szüleik (akkor is ha homoszexuális), akkor magabiztos stabil személyiség lesz. Lehet nem olyan, amilyet te szeretnél, de hat ez nem cukrászda hogy kivalasztod, ami neked tetszik. Pl az állatokat se szereti mindenki, de ez nem jelenti, hogy bántja őket. Szoval az rossz cél, hogy szeresse őket. Az jó cél, hogy tisztelje az összes élőlényt, öncélúan kárt ne tegyen semmiben és senkiben stb. De ilyen nincs, hogy mondunk egy könyvet és az neked működni fog és be programozó belőle a neked ideális gyereket.
2021. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!