Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az fair, hogy egy nőt azért...

Az fair, hogy egy nőt azért nem vesznek fel, mert kisgyereke van?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 15:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

8!


Amíg nem vesz fel, hivatalosan nem tud róla. Ha felvesz, kiderül, hiszen a gyerekek után jár a plusz szabadság, illetve a családi adokedvezm3ny.

2021. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ hová jelentkezel,vanak normális cégek család barát megoldásokkal,vagy olyan ahol nem tesznek különbséget.
2021. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem


De megértem


Az sem fair hogy kisgyerekesek állandóan táppénzen vannak, helyettük a többi nyomja a melót



/ 2 kisgyerekes anyukaként írtam/

2021. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
44%
Hadd kérdeztem már meg azokat, akik szerint "nem fair", hogy otthon marad valaki a beteg gyerekével, hogy akkor mit csináljak vele? Tegyem fel a polcra munkaidőben?
2021. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

14 nyilván nem tudsz mit csinálni, de azt megertheted ha a céget/ munkatarsakat zavarja.

És szolidaritásbol senki se vásárol olyan boltba ahol minden drágább mert extra alkalmazottak vannak arra az esetre ha Juli és Vera gyerekei betegek, leegyszerűsítve.

2021. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

14


Nyilván nem


De a munkáltatónak ez nagy kiesés


13

2021. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
62%
Olyan nevetséges ez az ország, komolyan mondom. Szüljél egy rakás gyereket, de dolgozzál is, de ne várd, hogy felvegyenek, mert beteg lesz a gyerek, elmész táppénre. Tehát érezzem magam szarul, mert csak egy gyereket mertem szülni, akkor is, ha hármat, de azért is, hogy beteg mer lenni, azért meg főleg, hogy dolgozni akarok, de ha nem akarok, akkor meg élősödő vagyok. Arról meg ugye szó sem lehet, hogy az apa is otthon legyen vele, mert amióta megtettük, megkaptam az "a gondoskodó anya" címet a munkatársaktól. 😃
2021. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

"Hadd kérdeztem már meg azokat, akik szerint "nem fair", hogy otthon marad valaki a beteg gyerekével, hogy akkor mit csináljak vele? Tegyem fel a polcra munkaidőben?"


NEM AZ nem fair, hogy otthon marad valaki a beteg gyerekkel, hanem AZ, hogy közben nem végzi el a munkáját, másra marad.

A munkatárssal szemben nem fair, hogy hiába van elvileg két ember a munkára, neki kell túlórázni, mert a másik nincs ott a munkahelyen.

A munkatársnak teljesen mindegy, hogy te a gyerekedet ápolod otthon vagy nyaralsz valamerre, ö issza meg a levét annak, hogy nem végzed el dolgod.


Ez olyan dolog, hogy elméletben mindenkinek igaza van, csak nem mindenkinek felel meg a helyzet.

Egy munkaadó azért vesz fel inkább olyan valakit, akinek nincs kisgyereke, azaz nem hiányzik annyit, mert így a többi dolgozója nem lesz elégedetlen.

2021. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi erővel az sem fair ha elüt egy autó és hetekig nyomja valaki a kórházi ágyat, vagy csak kisebb egészségügyi problémája van ami miatt nemtud bemenni. Vagy netán elmegy nyaralni vagy csak simán szabadságra... Ember, de azért a gyereket szülni kell..


17 es, egyetértek veled! Vicc a köbön!


Nyilván tudom vannak olyan munkahelyek ahol a gyerek léte nem kizáró ok, vagy negatív tényező de az a kevesebb sajnos.


Egyébként külföldön is így kezelik ezt a dolgot? Tudja valaki?!

2021. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
39%
Tudom hogy kezelik külföldön ,normálisan létezik ,minijobb, részmunkaidő,is nem csak teljes állás.és nem tesznek különbséget.
2021. márc. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!