Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ételek önállósodni vágyó...

Ételek önállósodni vágyó másfél évesnek?

Figyelt kérdés
Már magától akar enni. Ami nagyon jó csak pl egy joghurtnak a fele mellé megy. Babakaját nagyom szépen megeszi, de nem akarok mindig azt adni neki. Tippek?
2021. márc. 29. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is a hajam égnek áll, amikor egyedül akar kanalazni, de hát istenem, másképp nem fogja megtanulni, hogy kell. Én sűrű főzelékeket, tejbegrízt, zabkását, ilyesmit szoktam neki adni, amit kanalazni tud. Ne legyenek illúzióid, 80% így is a földön meg az ölében landol, de valami kerül a szájába is és nagyon örül neki. Ebédre meg azt eszi, amit mi, első sorban kézzel, de majd abba is belejön idővel. A gyerek és az önálló evés sajnos nem tiszta lakás-kompatibilis :D


(amúgy én vettem egy olyan takarófóliát, amit a bútorokra lehet teríteni, ha festesz, és azt terítem az etetőszék alá-köré egy kb 2nm-es területen, így jelentősen kevesebbet kell takarítanom egyes étkezések után)

2021. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

11 hónaposom a villával is próbálkozik.

Könnyebb, mint a kanál.

Penne, fusili tèszta répakarikák, kruplikocka, édesburgonyakocka, zellerkocka stb , husi kocka mind párolva, sütve

Imádja, pedig nincs rágófoga sem.


Krumlipüré bármivel nem csepeg

Nekem megeszi a fasírtot kézzel is..


De a takarítást nem lehet megúszni

2021. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát kövezzetek meg,de én onnantól hogy megfogta a kanalat és beletalalt a szájába hagyom hogy maga egyen mindent.Ha fele az ölébe ment akkor oda de hogy nem volt semmi kudarc élménye a kaja miatt az biztos. kifejezetten szeret enni és szépen is eszik korához képest.Szerintem csak hagyd had próbálkozzon mert abból tanul.
2021. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hamikabi nevu cucc joljon ehhez, es akkor mehet barmi.
2021. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen egye azt amit ti. Nem kell ezt túl gondolni. És engedd egyedül. Ami sikerül sikerül. Egyre ügyesebb lesz. Így tanulja meg a leveseket is ha hagyod.
2021. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Hat az en gyerekem ma sajtos sütőben sült krumplit evett csirkefalatkaval. Tegnap tortillaba tekert húst meg zöldségeket, sajtot, kis joghurtos öntettel. Katonákra vágott szendvicset vacsorára pl sajttal, paradicsommal, uborkaval. Huslevesbol a zöldséget húst tésztát. Mindent megeszik kézzel gyakorlatilag. Mondjuk ő kanállal nem tud meg. Csak pocsol vele. 14 hónapos
2021. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
16 vagyok elment véletlen. Szóval csak pocsol a kanállal de hagyom, had küzdjön. Majd rájön.
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!