Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megbeszélni a...

Hogy lehetne megbeszélni a feleséggel, hogy amit nem bír, azt ne vállalja?

Figyelt kérdés
A feleségemmel egy gyermeket nevelünk. Mióta a gyermek megszületett, a feleségem folyamatosan fáradékony, délelőtt, délután és kora este is le kell feküdnie. A gyermekünk most 3 éves. Délelőtt a szomszédasszony van vele, délután az anyósom, majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem. A feleségem nagyon kevéssé terhelhető. Most kitalálta, hogy jöhetne a kistesó. De így??? Hogyan? Neki még ez az egy gyerek is teljesíthetetlen küldetés, csak segítők hálózatának igénybevételével tudja gondozni. Hogy tudna kettőt gondozni? Az is az én nyakamba szakadna? Meg az anyósoméba? Meg a szomszédokéba? Már annyi embert bevontunk így is a gyerekgondozásba a feleségem állandó gyengesége, rossz közérzete miatt. Hogy gondolhatott ilyesmire? Ha mondom neki, mindig azt mondja, majd kialakul minden magától, majd minden elrendeződik, megoldódik. Nem veszi komolyan az aggályaimat. Még főzni sincs ereje hétvégén. Hónapokig nem is takarít, mert nem bírja a fizikai fáradalmakat. Hogy akar így második gyereket? Ilyen alacsony fokú terhelhetőséggel ez őrültség. Nem apellálhatunk folyton mások segítségére. Anyósom rákbeteg, mi lesz, ha már ő sem lesz, ő sem tud segíteni? A szomszédokat sem lehet örökké szívességkéréssel zaklatni.

2021. márc. 30. 02:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Komoly? Nem lehet, hogy valami egészségügyi gondja van? A vashiánynak lehet extrém fáradság a tünete. Beszéld meg vele, hogy először vizsgáltassa ki magát, mert ez nem normális.
2021. márc. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Elôször vizsgáltassa ki magát. Vashiány, pajzsmirigy alulmûködés? Amúgy igazad van, így semmiképp ne vállaljatok még egy gyereket.
2021. márc. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt a feleséged vizsgáltassa ki magát, mert a fáradékonyság mögött komoly egészségügyi probléma is állhat. Másrészt te is elgondolkodhatnál, hogy miért úgy beszélsz a saját gyerekedről való gondoskodásról, hogy "az én nyakamba szakadna". A te gyereked is, nem csak a feleségedé.
2021. márc. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
79%
3 talán mert ő egész nap dolgozik...
2021. márc. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem jutott eszébe feleségének kivizsgáltatni magát 3 éve alatt? Vitamin hiány vagy depresszió ,vagy csak nagyon nem való neki a gyerek ,mert lusta.Leírásodbol az van hogy nem csinál semmit jó formán csak alszik,vagy fekszik,de gyerekel nem foglalkozik .
2021. márc. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű: ne csinálj neki gyereket! Óvszer és úgy verjen át ahogy tud.
2021. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

Amit mindenki mondd, vizsgáltassa ki magát, annak függvénye mi a teendő.

A második és legfontosabb pedig, hogy addig te is figyelj a védekezésre, mert bizony be fog csúszni az a baba, akaratod ellenére, aztán csak pisloghatsz majd bőszen.

Hovatovább, ha esetleg ennek nincsen egészségügyi oka és pszichés sem, amit nem tudhatunk nyilván, csak most egy pillanatra tételezzük fel, akkor könnyen lehet, hogy az extrém beletunyulásban az az egyetlen oka van a kistesónak, hogy még véletlenül se kelljen visszamenni dolgozni, elvégre a gyerek 3 éves, gondolom ősszel megy óvodába, aztán vége az otthoni Hawaii-nak. Mondom, nem rosszindulat, ez csak akkor játszik, ha nincs más oka.

Summa-summárum, bármi is álljon mögötte, védekezz, mert aztán csak elszenvedői lesztek mindannyian a teljesen irreális és abszurd terveinek.

2021. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, hogy a feleséged mindenképp vizsgáltassa ki magát, illetve én ajánlanám hogy menjen el pszichológushoz is. A depresszió egyik tünete lehet az extrém fáradtság, azt is mindenképp kezelni kell mielőtt komolyabbra fordul a dolog.
2021. márc. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy krónikus fáradtság szindróma. Gyanús.
2021. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
23%

4# hú ez az egesz nap dolgozik duma..tudod az emberek akkor is dolgoznak ha nincs gyerekük. Szóval azzal hogy elmegy dolgozni ugyanúgy tesz mintha egyedülálló lenne mert godnolom akkpr sem mas nyakán élt.

Egy szóval nem említed hogy egyáltalán bármit is csinálsz a gyerekkel kérdező. Te mennyire vagy terhelhető? Mert ugye az h elmesz dolgozni semmi extra, szóval te mennyit foglalkozol vele?

A feleséged vizsgaltassa ki magát, súlyos baja is lehet.

Biztos hogy segít a szomszéd? Nem csak szájat tátani jár át?

2021. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!