Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beoltottak? Tapasztalat?

Beoltottak? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom ez már a sokadik ilyen kérdés viszont nagy dilemmában vagyunk a párommal. Írnátok légyszíves arról, hogy terhesen nemrég megkapta e valaki a covid elleni oltást? Volt valami mellékhatása nálatok? Párom félt nagyon, hogy bármi bajunk lesz tőle viszont ott van az is hogy félünk attól is, hogy elkapjuk. 🙁

A védőnő is nyaggat, hogy ideje lesz lassan eldönteni. Családban megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja regisztráljak van aki azt hogy inkább ne.

Egyébként 19hetes vagyok első baba lesz.

Köszönöm ha leirod a tapasztalatod.


2021. ápr. 1. 08:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

Én nem merem. Ahogy gyógyszerhez sem nyúlok terhesség alatt, hiába mondják hogy paracetamolt lehet. Se fejfájásra, se lázra nem szedtem semmit eddig. Ha lenne lehetőség legyengített vírust tartalmazó oltásra (kínai, orosz) azon elgondolkodnék, de ilyen szintetikus anyag nem kell. Nem a rövid, hanem a hosszú távú lehetséges mellékhatásai miatt, mert arra nézve nincsenek még adatok.

Egyébként ismerek néhány kismamát, aki covidos lett, és az elmondásaik alapján nem szenvedtek jobban, mint én az első trimeszterben influenzásan. A babáik szépen fejlődnek azóta is.


32 hkm

2021. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
11! Pedig a láz nagyon veszélyes terhesként, abortív hatású. Nagyon fontos csillapítani.
2021. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Én első trimeszterben covidos voltam. De ettől függetlenül regisztráltam oltásra.

Nekem sem volt komolyabb bajom a vírustól, de védetten akarom a babát megszülni. Plusz a szülőszobán sem kell majd tesztelni, mert lesz igazolás.


Nem félek a vakcinától, ez nálam sosem érzelmi, hanem értelmi kérdés volt.

2021. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

11# az a kismama, akinek 24 hetesen meghalt a babája, őneki meg kórházi ápolás kellett a covid miatt, nem ezt mondaná. Az se, aki meghalt és csak a babáját tudták belőle kiműteni...

Erre is igaz, hogy a többség túléli, de aki nem?? Ki honnan tudja, hogy melyik csoportba tartozna, amíg nem esett át rajta?


Kíváncsi vagyok, hogy hányan néznek utána a bármelyik kötelező oltásnak? És annak, hogy ugyanazt oltják-e mint 10 éve, esetleg módosítottak rajta stb?


Milyen hosszútávú következményektől tartasz? Két fejed lesz? Nézz utána mi a hatásmechanizmusa az nRNS alapú vakcináknak!

2021. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy csillapítani kell a lázat! De én nem gyógyszert alkalmaztam ahhoz se.

Amúgy nem vagyok oltás ellenes, minden évben beadattam az influenza oltást is, csak most nem. Terhesség alatt kerülöm a gyógyszereket.

De van aki mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül szedi továbbra is a fájdalomcsillapítókat, így egy új oltástól sem tart. Én mivel tartok tőle, nem lenne rajta békességem, és nem csak a terhességem alatt, de később is stresszelnék rajta, hogy milyen hatása lesz a gyerekre. A stressz pedig károsabb, mint ez a covid.

11# voltam

2021. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
"A stressz pedig károsabb, mint ez a covid." - ezt mond annak a több, mint 20.000 embernek (illetve hát a családjaiknak), akik ebbe haltak bele. Meg annak a tudjistenhánynak, akiknek tartós szövődmények alakultak ki, szintén a vírus miatt.
2021. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
Hogy mondja azoknak, akik meghaltak?🧐
2021. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Mindenhol azt hangoztatják, hogy milyen káros a stressz terhesség alatt. Vetélést, fejlődési rendellenességet, koraszülést is okozhat. Nem hallottál még erről?

A covidos kismamákat meg azzal nyugtatják, hogy semmi baja nem lesz a babának, csak a lázra figyeljenek oda.

2021. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki jobban fél attól, hogy baj lesz abból, ha tesz valamit, mint hogy abból lesz baj, ha nem tesz semmit. Pedig most a "nem oltás" veszélyesebb, mint az oltás.

Terheseként élhetsz maximális elzárkózásban, bár a családtagjaid akkor is hazahozhatják a vírust. De el kell menned néhány orvosi vizsgálatra, a végén pedig a szüléshez valószínűleg kórházba. Ott nem válogathatod meg, hogy ki lép be a szobádba.

2021. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%

17# megfogtad a lényeget 🤦 sajnálom, hogy nincs fantáziád egy fiktív beszélgetés lefolytatásához. Arra gondoltam, hogy aki meghalt covidban, ha tudta volna előre, és erre lett volna módja megakadályozni, nagy valószínűséggel az megtette volna, nem?


A vakcina meg nem gyógyszer. A kettő két különböző dolog, ezt azért érdemes tudni...

2021. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!