Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Család, gyerekvállalás távkapc...

Család, gyerekvállalás távkapcsolatban? Működhet?

Figyelt kérdés

Harmadéves jogász szakos hallgató vagyok, jelenleg Budapesten élek egyedül (családom vidéken lakik, hazajárok látogatóba csak, de életvitelszerűen Pesten vagyok). Ha végzek, ügyvéd szeretnék lenni, ehhez jó háttér az, hogy a családomnak saját irodája van. Azt szeretném később teljesen átvenni. Viszont ehhez hozzátartozik, hogy akkor a pesti életemnek annyi lesz... Én ezt nem bánom, mert most még fiatal vagyok, nem dolgozom és így tök jó Budapest, hogy csak élveznem kell az életet kb. De majd ha gyerekem lesz és munkám, akkor nem azok lesznek a szempontok, mint most.

Ráadásul látom azt, hogy azok mennyit keresnek jelöltként, akik elmennek itt egy ügyvédi irodához és azt is, hogy én mennyit kereshetnék otthon.


Nekem fontos a családom, az ottani barátok, így is azért hetente/kéthetente hazajárok. Nem tudnám itt elképzelni a későbbi életemet.

Viszont a barátom teljesen Budapest mániás, ő meg arra nem akar gondolni se, hogy akár az V. kerületen kívül költözzön. Mert minek, minden van itt, ha újra visszajön az élet és nem lesznek korlátozások. Most még persze jó ez, de családdal már nem az lesz a fontos, hogy hány szórakozóhely, vagy étterem van a lakás körül... Én mondtam neki, hogy a jövőmet semmiképpen nem Budapesten tervezem és ha ő ennyire ellene van, hogy később innen elköltözzön (ugyanaz a szülővárosunk), akkor ezt most beszéljük meg, mert úgy nem akarok összeköltözni se, ha tudom, hogy 2 és fél év múlva szétmennénk.


Szerinte pedig a kapcsolatunk később is működhet akár úgy, hogy a hét egyik felén külön vagyunk, a hétvégéket pedig együtt töltjük. Mert hogy vannak, akik egész hónapban külön vannak, vagy a párjuk keveset van otthon (pl. akik kamionoznak, vagy külföldön dolgoznak). De úgy érzem, hogy azzal ő járnak csak jobban, mert neki megmarad a pesti élet, hétköznap a munkán kívül semmi dolga, nekem meg ott lenne még plusz gyerek, kertes ház, minden... És akkor örüljek, ha a szombat-vasárnapot együtt tudjuk tölteni.

A húszas éveink elején vagyunk, nem aktuális még a babatéma. De ő teljesen elzárkózik attól, hogy Pestről, vagy akár a kerületből elköltözzön és tudom, hogy olyan makacs, hogy ezen később sem akarna változtatni.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy akik így csinálták, ott mennyire működőképes a dolog? (hogy az apa a hét egyik felét a családtól távol tölti)



2021. ápr. 4. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
ez ugye csak vicc?
2021. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem fog működni, ott se működik, ahol megpróbálják. Minimum az egyik félrelép, de gyakran mindketten.
2021. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem.

Volt a közvetlen környezetemben is ilyen pár/család, ott a férj hétfőtől csütörtökig Budapesten 12 órázott azért, hogy csütörtökön éjszaka jöhessen haza a családjához és akkor együtt voltak péntek-szombat-vasárnap. Tőlük nem tudok tanácsot kérni, mert már nincs jóban a két család, valamint ahogy a férfi itt kezdett el dolgozni a városban és rendes családként funkcionáltak, rá fél évre el is váltak.

2021. ápr. 4. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor vállald ha tuddsz nyílt házasságban élni.
2021. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár még pici a babám (9hónapos), de már most látom, mennyit ad neki, h.a férjem sokat van vele, szereti, közös sétáik vannak stb..Nem mellesleg, nekem is jó, hogy tud rá vigyázni, ugyanùgy ellátja, mint én. Tudok pihenni időnként és támaszok is vagyunk egymásnaka nehezebb napokon. El sem tudnàm képzelni, hogy csak hétvégente találkozzunk.
2021. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azonos a jövőképetek. Vagyis nincs közös jövőtök. Lehet egy darabig így bohóckodni, de ebből szakítás lesz.

Nem csak a kertesház meg a gyerek lenne ott neked, hanem az összes kiadás. Két teljes háztartást, két ingatlant kéne fenntartani, plusz az utazás költségei. Mi van, ha egy kétéves gyerek mellett ébredsz rá, hogy nem működik? Te adsz fel mindent?

Itt nincs kompromisszum. Ha nem ugyanott akartok élni, nem fogtok együttélni. Ennyi.

Csak az időt húzzátok.

2021. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Amikor az embernek családja van, saját élete, közös célok, pláne gyerek, ott nagyon nagy szempont, hogy a másik fél ott van-e. Jelen van-e a másik életében, pláne a gyerek mellett van-e segítsége, vagy nincs. Ápolják-e a kapcsolatukat, vagy sem és ha igen, milyen módon. Mi nem élünk távkapcsolatban, még csak egy napot sem töltünk külön a férjemmel, viszont dolgozunk, mint az állat, hétköznap a munkahelyen, hétvégén itthon, a házasságunkat megette a fene, mert soha nem jut idő egymásra, pláne azóta, amióta gyerekünk van. Hogy őszinte legyek, szerinted egy távkapcsolatban mégis mennyi időd lenne a másikra? Elárulom, neked, hogy család mellett nulla!!! Még családban élés nélkül se működik hosszútávon egy távkapcsolat, nemhogy családban... Ügyvédi munka... Ahol se hétköznap, se hétvége. Veled összeházasodni is külön kockázat, nemhogy távkapcsolatban családot vállalni...
2021. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szingli anyuka loading....
2021. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy ez nem normális dolog és nem is működik. Példát is írtál rá - hisz az a kapcsolat csak "külön" működött, ami hát....

Plusz, ha szerinted ez jó lenne, nem kérdezted volna itt.

2021. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
De minek ennyire előre szaladni. Akar össze is költözhettek most, ugyse sokaig lesztek együtt. De ez nem feltetlenül baj.
2021. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!