Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó az, ha a szülő...

Miért jó az, ha a szülő megengedi a gyerekének, hogy ameddig ő ott ül a wc-n (akár pisál, akár nagywc-zik, akár tampont/betétet cserél) addig a gyerek is ott legyen bent és nézze?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 16:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
37%

Itt csak engem frusztrál a gyereksírás? Nekem egyszerűen nem megy semmi, ha üvölt, kapkodok, figyelmetlen vagyok, rendkívüli mértékben kikészít a tehetetlenség és annyira se tudom elengedni magam, hogy pisiljek, nem hogy másra használjam a wct, miközben üvölt. Max hasmenést tudok elképzelni, akkor menne.. Tampont sokat cseréltem előtte kicsiként, ráülsz a wcre, odanyúlsz egy wcpapírral, majd beraksz egy másik tampont, nem is lát semmit belőle, se vért, se az eszközt, nekem sosem kérdezett rá, pedig 6 éves.



Nem a gyerek miatt, hanem magam miatt.


Aztán kinek a gyereke nem mászik ki a kiságyból? 1 évesen lazán kimászik, nekünk nem volt járókánk, mert nem volt hely, a ház meg nem gyerekbiztos, csak azoknak, akiket nem zavar, ha a gyereket figyelmetlenségből baleset éri..


Én amúgy a wcről az előszobán át beláttam a gyerekszobába is meg a fürdőbe is, nyitvahagytam az ajtót és úgy figyeltem. Néha játszottunk olyat, hogy a wc ajtó alatti résen kidugtam egy darab papírt, ő meg behúzta, aztán tudott addig nyugton lenni(lefoglaltam), amíg kellett, de volt, hogy ült az ölemben, mikor pisiltem. Egy idő után olyan 1,5 éves kornál már ő akar kimenni, mert büdi van:)


Egyébként a bölcsikben nincs se fal, se ajtó a wcken, szépen sorbanállnak, mindenki ráül, végignézi a másikat és kész.. Oviban egy csomó ideig nem képesek egyedül csinálni, ott is nyitva van az ajtó kiscsoportban és segít az óvónéni.. középsőtől kezdik zárni az ajtókat, mikor már vannak olyanok, akiknek megy egyedül és nagycsoportban természetes, hogy zárják.

2021. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
61%
Miért ki mondta, hogy jó? Nálunk alapból nem tabu az ilyesmi. Természetes dolog. Nàlunk ez a férjemmel se tabu. Ha valakinek kell valami a fürdőből, amikor a másik wc-zik, simán bemegyünk. Nem is értem, miért pörög ezen sokmindenki. Nem újságot olvasni járok a wc-re, akkor biztos zavarna.
2021. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
61%

Én ráhagyom. Nekünk külön vécénk van, jellemzően kint toporog a két gyerek, az ajtót verik, alattuk meg áll a macska és ő is vár. Ha kinyitnám, mind a három az ölembe akarna mászni.


Nekem ez nem kell. 2 perc alatt végzek mindennel, nem lesz addig semmi bajuk.

2021. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk a bólcsiben van fal, függöny. A gyerek igenis tanulja meg 5 percre elfoglalni magát.. ha nem megy neki az anyuka hibaja, mert a seggében csecsen lógva, magara kötve, köztük alva nőtt fel...ezenek a szülőknek hogy van 5 percük egymasra???

Aztan ha apuka félre lép csak les meg pislog ... es a pasi a hibás...

2021. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
31%
#24 Igen, meg a szerető. A feleség véletlenül se hibás, mert egy szent angyal.
2021. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
58%


Nekem minimum 20 perc a dolgom


Amióta szültem az is 3 naponta megy... ( zab, rosttabletta, szilva.. stb-vel sem gyakoribb)

2021. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
34%

Akinek magàban elmatatò szobanövèny gyereke van, az nem fogja megèrteni.


Èn azèrt engedem be, mert amùgy dörömböl ès sìr. Ìgy èn sem tudok a dolgomra koncentràlni, neki meg stressz. Engem nem zavar ès igen, betètet is làtott màr cserèlni ès el is magyaràztam neki. 1,5 èves.

2021. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
49%

Aki kis anyab.zi, matrica gyereket nevel, az nem fogja megérteni.


Én azért nem engedem be, mert nem dörömböl, nem sír, nem kap hisztir ohamot, ha nem vagyok ott 2 percet, mert nincs állandóan a s.gembe. Így én is tudok a dolgomra koncentrálni, őt meg nem éri azért stressz, nem lesz attól depressziós, mert 2 percre hanyagolnia kell engem. Engem zavar, mert nem normális dolog, hiába mérik sokan a szeretetet az együtt budizások, egymás orra alá fingások után.

2021. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
46%

Akik mindig engednek a gyerek akaratának és nem bírják elviselni, ha sír a gyerek:

Akkor mégis mi lesz, ha nem akar majd iskolába menni? Akkor is ráhagyjátok majd?

2021. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
59%

29 en azt nem ertem miért gondoljatok, hogy azért mert a wc-be beengedem, ezért mindent megengedek neki. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Téged zavar, ha bent van engem meg nem zavar. Ez nem nevelés kérdése, hanem felfogásé. Ha engem is zavarna en sem engedném, de le se szarom, hogy bent van e. 🤷🏼‍♀️ Egyébként a kutya taljaban akar ilyenkor turkálni, mert oda van letéve a víz előle és képzeld, azt pl nem engedem neki, hogy piszkálja a vizet hiába van bent.

Szoval nyugodtan abbahagyhatjatok ezt a rettenetesen ostoba árukapcsolást. Biztosan van olyan dolog amit te engedsz meg a gyereknek és en meg nem. És egyébként nem egy csecsen logó nem tudom milyen gyerek, mivel eleve 14 hónapos en meg már visszamentem dolgozni de biztos most meg ez lesz a baj. Szoval jó lenne, ha a prekoncepciokat sokkal óvatosabban hoznátok meg.

2021. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!