Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem hagyhatják egyedül?

Miért nem hagyhatják egyedül?

Figyelt kérdés
Sajnos anyú ismerősének az unokája 5 éves lesz szeptemberben. A nagymamája 60 évesen nem megy nyugdíjba, a szülők is dolgoznak. Sajnos anyura bizogatják a gyereket ( amikor nem megy oviba) hogy menjen oda vigyázni rá 2 órát.13 óra elött ott kell legyen mikor a nagymama ( nagypapa meghalt, a másik nagyszűlö is dolgozik 60 évesen) elindul dolgozni s az apja 15 órakor jön a gyerekért. Engem erőst idegesít hogy anyú vigyáz arra a gyerekre. Nem értem miért nem hagyhatják egyedűl a lakásban a 4 évest 2 órahosszára. Ez egy fiú aki nagyon jó gyerek. Mindig bennt ül és számol meg tanúl olvasni. Hiába 4 éves, már összead meg kivon számokat s a szorzást, osztályt tanúlja meg olvasni románul meg magyarul. Egy ilyen gyereket aki csak ül bennt számolni nyúgodtan egyedűl hagyhatnák arra a két órára. Magánházban lakik tehát még az sem kifogás hogy kiesik az ablakon.
2021. ápr. 6. 20:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

Le leszek pontozva elég durván, de nem érdekel. Én 3-4 évesen elvoltam egyedül 2-3 órát. És miért? Mert úgy lettem nevelve. El lett mondva nekem, mit szabad és mit nem szabad, és megértettem.

1. Konnektorhoz nem nyúlunk!

2. Gáztűzhelyhez nem nyúlunk!

3. Ablakot nem nyitogatunk!

4. A villanykapcsolóhoz vizes kézzel nem nyúlunk!

5. Ablakot nem nyitogatunk!

6. Ha mikróba akarunk valamit melegíteni, fémeszközöket előtte kivesszük.

7. Senkinek nem kell ajtót nyitni, anyánál és apánál van kulcs!


És jé, megértettem, nem haltam meg. Nem gyújtottam magamra a házat. A mai gyerekekkel ilyet hol tudsz megcsinálni? Sehogy. Mert életképtelennek nevelik őket. Már az gondot okoz, hogy egy 9 éves gyereket a kétszintes házban a földszinten helyezzenek el, mert a szülők meg a testvérei fent alszanak, akkor miről beszélünk? 6-7 éves iskolás gyerek még az anyja csöcsén lóghat, mert még nem érett a leválasztódásra, akkor miről beszélünk?

2021. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha te nem troll vagy, még téged se kéne egyedül hagyni. Ennyire nem lehet buta valaki. 4 éves gyereket egyedül? Noooooooormális???
2021. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
11-es. Ezt nem tudom elhinni ne haragudj... 3 éves gyerek meg a fém eszköz. Ez jó. :D Gondolom a hűtőt is megjavítottad mialatt egyedül voltál, mert a latinnal végeztél aznapra. 😂 Ha mégis igaz, akkor édesanyádék nem szerettek eléggé. Máskülönben megoldották volna a felügyeletedet. Bárhogyan. Akárhogyan. Szomorú ezt elfogadni, de ha nem akarok fikarcnyi esélyt sem adni arra hogy a gyerekemnek bármi bántódása esik akármilyen úton-módon, akkor nem adok és kész.
2021. ápr. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
11es. Ezért manapsag védelembe venné a család és gyermekjólét a gyereket. Nagyon örülök,hogy annak idején neked nem lett bajod,de emiatt,és mert a szüleid súlyosan elhanyagoltak,ne ezt állítsd be követendő példának,mert nem az.
2021. ápr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
11-es! Igen, én is ismerek ilyen embereket, falusi orvosok voltak anno, ők is simán ott hagyták még az egy évest is, mert az utolsó cigány kölke fontosabb volt, mint a sajátjuké. Nálad is jó eséllyel az volt a helyzet, hogy annyira nem voltál fontos a szüleidnek, vagy annyira buták voltak, hogy nem mérték fel, mennyi baj származhat abból, ha egy 4 éves, aki a ***ét nem tudja egyedül kitörölni, órákra magára marad. Nincs ezzel baj, sokan szaporodnak, akiknek nem kéne, láttam én már középsúlyos értelmi fogyatékost is szülni. A nyálát ugyan nem tudja lenyelni, de a ***hoz nem is kell tudni.
2021. ápr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

Egy 3 éves még azt sem tudja, mi az a fém...

És a gyerek hibáján kívül is történhet veszélyes dolog, amíg a szülök nincsenek otthon.

2021. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező


Ez egy anonim oldal


Anonimitást meg is kell tartni, főleg, ha másokról beszélsz.



Az, hogy irigykedsz nem jogosít fel arra, hogy ostoba veszélyeztetést várj el mástól.

2021. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

11-es!

Lehet ti hobbitfalván más magassághoz vagytok szokva, de az tuti, hogy egy 3-4 éves nem azért nem kapcsolgatja a villanyt, vagy nyitogatja az ajtót, mert megtanították, hanem mert fel sem éri. Mikró is gondolom polcon van, nem a földre lebszva.

2021. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ma is összevesztem anyuval miattuk mert holnap is megy meg lehet pénteken is. Az miért igazság hogy mikor én voltam kicsi nem volt aki segítsen s anyu maradt velem otthon, ezért van csak 25 éve ledolgozta s még az asistent personalt sem kapta utánam pedig járt volna, a másiknak meg 60 éves a mamája, 12 éve le van dolgozva s mégse marad otthon az unokaval?! Nekünk is jobb lett volna ha anyu nem 40 évesen hanem 50 évesen hagyja ott a gyárat mert addigra 35 éve lett volna ledolgozva. 50 évesen elment volna betegnyugdijba (így is elment csak 10 évig nem volt se pénze se éve a munkában) s tovább otthon maradt volna. Úgyis akkor voltam ( mert sajnos anyu s köztem 37 év van) negyedikes mikor anyu 50 éves s akkor már jobban kellett segítsen a leckeben. Mert az óvibol meg elhozott volna valaki s ott van velem ha lett volna ki, az írás olvasat, alapmuveleteket megtanultam de negyedik osztálytól már nehezebb volt a lecke. A néni a gyerekeivel otthon maradt akkor az unokával miért nem tud.
2021. ápr. 7. 14:18
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

18!

És olyan véletlenül sincs, hogy a gyerek odatol egy széket, ahhoz, amit nem ér el, igaz?

2021. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!