Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várható, hogy a Bexero oltás...

Várható, hogy a Bexero oltás is ingyenes legyen?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van és ma javasolta erősen a gyerekorvos. Kb. 100 ezer forintról van szó, sajnos most nem állunk túl jól. Az elmúlt években egyre több fizetős oltás lett ingyenes/kötelező. Igazságtalanságnak tartom, hogy ez a jó moduaknak elérhető, mikor egy fontos oltás. Szerintetek várható, hogy ingyenes lesz?

2021. ápr. 7. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Én egyelőre nem várnám, pláne a covid körüli felhajtás miatt. Nem foglalkoznak most ezzel.
2021. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ott van a felhőben, most fogjuk kiváltani és beadatni a második adagot. Nem hinném, hogy a közeljövőben ingyenes lesz, sajna.

Mondjuk ennél lehetne olcsóbb, nem mondom, hogy legyen ingyen, de azért 30valahányezer darabja, basszus.

2021. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes sajnos nem lesz, de érdeklődd meg, hogy a településed támogatja e valahogy. Szegeden azok kapnak egy oltásra támogatást, ahol az 1 főre eső jövedelem nem éri el az 54.000 Ft-ot. (Kérdés, hogy akkor a többit hogyan veszi meg???) Fb csoportokban olvasom, hogy több település blokk bemutatása esetén visszatéríti az árát és van ahol teljesen átvállalja az összes oltást.
2021. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz ingyenes a közeljövőben, így nem várnék rá. 100ezer a végösszeg de csak 30 körül van darabonként és nem egyszerre kell megvenni, szerintem ezt össze lehet spórolni, tapasztalatból mondom.
2021. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem


Amúgy szabadáras a 27e-től a 38-ig kapható


Itt 38e pont


Alkalmanként 2000ft az oep rendelésen minden nem kötelező oltás beadása

Tehát 40/ db

3 oltás

120e/gyerek..

2021. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem hinném, hogy mostanában ingyenes lesz. Viszont mindenképp érdemes több gyógyszertárban is megérdeklődni az árát. Van, ahol 30e, de mi pl találtunk 28-ért is...
2021. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Mi is 28ert vettük, valóban érdemes szét nézni

Én pl a gyerek kinott ruháinak az árából vettem meg 🙂

2021. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy anyukám mesélte, hogy amikor ő 24 éve beadattatta nekem a Bexsero elődjét, már az sem volt ingyenes...így én nem vártam a csodára, felretettem annyit, hogy megkaphassa. Szerintem amúgy nem lesz ingyenes, nem tudom mekkora lenne rá amúgy a kereslet, nekem több ismerősöm van, aki nem adatta be, mint aki igen, pedig anyagilag megengedhetnék.
2021. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem valószínű.


8as, nálunk mindenki beadatta, van távoli ismeretségi körben kisgyerek aki ettől a betegségtől nyomorodott meg.

2021. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Baromi drága oltás. Esetleg az lenne reális és elvárható, hogy legyen rá egy kis OEP támogatás, már az is sokat jelentene. (Három gyereket oltattunk, az ikreknél ugye duplán kellett egy időben fizezni.) De ez egy hosszú folyamat. A bárányhimlő elleni oltás is régóta elérhető, de csak egy-két éve vették be a kötelezők közé. (Mi még pont lemaradtunk róla, fizetős volt.) A Nesivac C is (ez a C típusú agyhártyagyulladás elleni) fokozatosan, évek alatt lett olcsó, 3000 Ft/vakcina körüli, majd dobozdíjas (300 Ft), de még mindig nem vették be a kötelezők közé, pedig gyakorlatilag már ingyenes.
2021. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!