Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha folyamatosan a...

Mit tegyek, ha folyamatosan a gyermekeimre akarják sózni a ferjem beteg unokaöccsét, és zsarolják őket lelkileg? Engem sem hagynak békén és én vagyok a családban azóta a szemét.

Figyelt kérdés

Sokan elfogtok ítélni, de már nem érdekel. Elegem van.

A sógornőmnek beteg fia született, meg is volt görbülve a háta, megműtötték 3 éves korában, azóta nem tud járni. 16 éves, hiába mondják azt, hogy szellemileg ép, sokszor kijön, hogy nem az. Ráadásul késői gyerek, sógornőm 64 éves. Nyilván aggódik amiatt, hogy mi lesz majd a fiúval, ha ő meghal. A férjem kikötötte, hogyha a nővérével törtenik valami, akkor majd mi magunkhoz vesszük. Biztos hogy nem, mert a "mi" alatt én lennék, nekem kellene ápolni, gondozni. Csúnya lesz, amit mondok, de én nem gondoznám, az biztos, mert vannak gyerekeim, velük is foglalkozni kell, egy beteg gyereket gondozni nem hálás feladat.

Mióta korona van, azóta elkezdték beszélni, hogy oké, hogyha a nővére meghal, magunkhoz vesszük, de mi van, ha a férjem meg én meghalunk (férjemnek féltüdeje van, én asztmás vagyok)?

Erre kitalálták, hogy majd az én gyerekeim gondját viseljék. Amire megint azt mondom: biztos hogy nem! Kényszerből biztos hogy nem! Ha ők akarják, oké, de kényszerből nem. Az en gyerekeim vannak állandóan letolva, hogy miért nem hívják fel az unokatestvérüket, miért nem mennek át gondozni (a gyerekeim 12, 12, 8, 7 évesek). Van és volt egy olyan érzesem, hogy a sógornőm azért hivja oda magához a gyerekeimet, mert el akarja hagyni a fiát és így is lett, arra készült. Azóta nem engedem őket oda, mert lelkileg zsarolta őket. Azóta az egész családban, rokonságban én vagyok a rossz, mert nyomatékosan elmondtam a sógornőmnek, anyósomnak, apósomnak, hogy NEM FOGJUK MAGUNKHOZ VENNI A GYEREKET, PLÁNE NEM KÉNYSZERBŐL, NEM MI VÁLLALTUK, A GYERMEKEIMET MEG SENKI NEM ZSAROLHATJA, SENKI NEM KÉNYSZERÍTHETI OLYANRA, AMIT NEM AKARNAK. Azóta anyósom facebookon ír ki olyanokat akár posztban, akár más posztok alá (pl.: egy keresztény facebook oldal anyás posztja alá) hogy rossz anya vagyok, nem főzök a gyerekeimnek, nem segítek a szegényeknek. Meg "vannak nők, akik anyának hívják magukat, de egy igazi anyuka mindent megtesz a gyerekéért es más gyerekéért is, mert aki nem teszi meg, az nem anya, csak egy genetikai hulladék."



2021. ápr. 8. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Nem kötelezhetnek rá, hogy magadhoz vedd a sajátjaid mellé. Egyébként sógornődnek nincs férje?
2021. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Mi a kérdés? A gyerekeidnek kb esélyük sincs rá, hogy bárkit is gondozzanak, tul fiatalok. De amúgy is, bárki bármikor bármire nemet mondhat.
2021. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
HA te vagy a gyerekeid azt mondják, hogy nem vállalják a gondozást, akkor bárki mondhat, amit akar, akkor is ti döntötök!
2021. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg anyós alá kommentelném, "igen szörnyű anyák vannak a mai világban! Ismerek is egyet aki a saját lányát sem támogatja pedig beteg a gyereke, és még magához se venné szegény unokáját, ha egyedül maradna!

Szomorú világban élünk! 😢"


Ha lúd legyen kövér!

2021. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek. Valami más megoldásra van szükség. A mi családunkban is van egy beteg, szellemi fogyatékos, önmagáról gondoskodni nem tudó, alig látó lány, aki már közel a 30 hoz. Egy 10 éves gyereknek néz ki, sajnálom őt, de én sem venném magamhoz. Nálunk anyuka nagyon normális, sose kérne ilyet. Otthonban él a lány, egyszerűen egyedülállóként, egyedüli kenyérkeresőként nem tudja megtenni h ne dolgozzon, a lány 24 órás figyelmet igényel. Kicsi korától ez van, szomorú de máshogy nem megy. Egy élet tönkrement, többeket nem tehet azzá.
2021. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!