Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés esetén szerintetek mennyi esély van arra, hogy elvetél a/egy nő?

Figyelt kérdés
Az TSH értékem magasabb a megengedettnél és volt vetélésem. Szerintetek mennyi az esélye, hogy van összefüggés a kettő között?

2021. ápr. 11. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nem is elsősorban a tsh fontos, hanem a többi értékkel együtt. Az se mindegy mennyivel magasabb, kapsz-e rá gyógyszert vagy elég a megfelelő diéta. Az is számít mikor mérték, terhesen-e vagy nem, mennyivel a vetélés után. Szóval jó sok részlet nem világos. Ráadásul az orvostudomány a pajzsmirigy és a terhesség összefüggéseit még messze nem tárta föl teljesen, ezért sok dologban az endokrinológusok se értenek még egyet.

Egy vetélés nem feltétlen jelez nagy gondot, sőt, simán benne van nagy eséllyel hogy az embrióval volt valami baj, ami tökéletes tsh-val is kivédhetetlen lett volna.

2021. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos van összefüggés. Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, de mivel rendszeresen szedek gyógyszert és jók az értékek, nincs probléma és nem is volt vetélésem, két gyermekem született, semmi komplikáció nem volt egyikkel sem a terhesség során.
2021. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már terhes voltam, mikor mérték, 5,9 volt, kb. 3-4 hetes terhes lehettem. Minden rendben volt a 7. hétig (szívhang, méretek tökéletes), aztán egyik nap csak elvetéltem. Előtte is volt egy vetélésem már, emiatt is nézték meg a pajzsmirigyemet. Viszont ennek ellenére sem kaptam semmilyen gyógyszert az 5,9-es értékre terhesen.
2021. ápr. 11. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt a szubklinikus pajzsmirigy alulműködést is kezelni kell (mikor a tsh magas, a pm. Hormonok még jók). Az 5.9 elég magas, nem ártott volna kezelni.
2021. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6. hetesen 3.7 volt, 10. hetesen már 7.9. Most vagyok 18.hétben, jövő héten megyek újabb vérvételre. Babával egyelőre minden rendben van, miért is ne lenne? ☺️Pm gyógyszeremen emelni kellett 2x is, endokrinológus szerint előfordul terhesség alatt hogy vagy lefelé vagy felfelé kiugrik az érték.

Mondjuk nekem teherbeesés előtt is sokszor volt magasabb a tsh gyógyszer mellett, míg a t3 és t4 normál tartományban.

2021. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Igen, de te szedsz gyógyszert. Csak keress rá a neten a témára (hivatalos oldalakra gondolok, mint endokrinológus szövetsége stb/nem magyarul), hogy mennyire növeli a vetélés esélyeit az alulműködés, illetve más kockázatai is vannak sajnos. A gyógyszernek be kell állítania a megfelelő értéket, ami terhesség előtt 2,5, magyar endokrinológusok szerint 1 alatt kell lennie. Terhesség alatt sem szabad nagyon emelkednie, 4 alatti érték a megfelelő.
2021. ápr. 11. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Vetélésnek önmagában csak a magas tsh nem indoka. Lehetett valamilyen fejlődési rendellenessége és ezer más oka ami miatt elhalt a terhességed.
2021. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Persze, ez így van. Nem arról van szó, hogy én meg akarom találni a valós okot, mert az lehetetlen. Csak ki szeretném aknázni azokat a dolgokat, amik emelik annak az esélyét, hogy a vetélés megtörténjen újra. Hisz önmagában nagy esély van egy vetélésre még akkor is, ha makk egészséges vagy, tehát nem hiányzik a plusz rizikó.


Igen, a többségében valamilyen élettel összeegyezhetetlen fejlődési rendellenessége van ezeknek a piciknek sajnos. Természetesen voltunk más vizsgálatokon is (genetika stb), ott hála Istennek minden rendben volt.

2021. ápr. 12. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
De, a magas tsh bizony okozhat vetélést. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy a kérdezőnek 100%, hogy ez volt a gond, de bizony lehetséges.
2021. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!