Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is ilyen nehezen éli meg...

Más is ilyen nehezen éli meg az anyaságot?

Figyelt kérdés
Egy lassan 10 hónapos kislány anyukája vagyok és borzasztóan elfáradtam szülés óta. Férjem szüleinél élünk ezért tény hogy van segitségünk az elejétől fogva amiért nagyon hálás vagyok, de mégis úgy érzem nagyon kimerültem. A vírus miatt nem is mozdulunk ki sose falunk kívül max 2 hetente egyszer hazamegyünk a szüleimhez. Szóval a legtöbbet itthon vagyunk amit már nehezen is viselek mert nincsenek emberek körülöttem. Első gyermek, szerettünk is volna egyszer de hirtelen jött. Én nem így szerettem volna az életünket tervezni de most már így sikerült. Elfogadtam hogy nem külön lakunk de sokszor vannak negatív rossz gondolataim . Néha rámtör egy olyan érzés hogy ki szeretnék ebből a helyzetből menekülni és hogy bárcsak ne történt volna ez meg velem. Tudom hogy elég rossz hogy ilyenek fordultak már meg a fejemben de sokszor sírtam meg el voltam keseredve. Anyósom is sokszor mondja hogy egyhangú az étkezése többször kellene neki főznöm és nem bébiételt adni neki. Sajnos olyan tapasztalatlan vagyok a gyereknevelésben hogy sokmindent nem tudok mit hogyan kellene hogy jót tegyek neki. Sokszor úgy érzem nem való nekem az anyaság mert hiányzik az amikor ki tudtam pihenni magamat, jutott idő magamra és bárhová elmehettem. Szuleimtol is eltávolodtam egy kicsit mert sokkal többször láttam őket terhesség alatt meg előtte is. Lesz ez jobb kicsit?
2021. ápr. 11. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
EZ az anyaság, csak szólok - és nyugi, rosszabb lesz, ahogy nő a gyerek pl dackorszak. Pontosan ez, fáradtság, kimerültség és ha tudnád, mennyi nőnek fgordul meg a fejében, hogy bár ne szült volna - csak ugye ezt bevallani egyenlő a sátánizmussal.
2021. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Jobb lesz majd, ahogy egyre nagyobb és ha majd vége a járványnak. Az anyóssal való együttélés viszont nagyon leépítő tud lenni, semmi köze hozzá mit adsz neki enni, van olyan bébiétel, ami jobb minőségű, mint a házikoszt.
2021. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

10 hónap alatt újra éa újra és megint csak újra ugyan az a fórum téma. Megannyi tanács, jó szó..

Egyik füleden be másikon ki..

Ha 10 hó alatt nem sikerült magadban tisztázni, hogy depressziós vagy kérj segítséget akkor az atyaúristen se fog rajtad segíteni! Csak tudnám miben fáradtál el,miben égtél ki ilyen fiatalon 10 hónapos baba mellett, mikor javarészt anyósod kel hozzá és foglalkozik a gyerekkel, a háztartás sincs a nyakadban..

Te még akkora gyerek vagy. Tényleg nem kellett volna még szülnőd. Ideje lenne fejben felnöni.

2021. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nem az anyaság miatt van, hanem az anyós házába szülés miatt. Törekedjetek sajátba költözni minél hamarabb. Ha önállóak lennétek, több kedved lenne, energikusabb lennél. A bébiételtől semmi baja nem lesz, nagyon stigorú standardoknak kell megfelelnie, csak benned kelt feszültséget, hogy anyós beledumál.
2021. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as, az az anyuka nem hogy pont utazgatott? Ráhagyta a hathetest az anyósra, merthogy ő milyen kimerült. Szerintem ez nem az a család.
2021. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

5#


De, de ő az.. Mindig van valami kis apró csavar, de kb ugyan az. Fiatal, elfáradt anyós intézi a gyereket. Ő még is boldogtalan menne ide oda, amoda.

2021. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen, igazad van, pont kikerestem a kerdést, tényleg tök ugyanaz a stílus, időben is stimmel. Szegény gyerek...
2021. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Belinkeled?
2021. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
szerintem trollkodik
2021. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es


Ne ámítsd!


Lesz hobb, de nem mostanában.


Fejben kell helyretennie a dolgokat.


Több gyerekem van


A 8-15 hónap volt a legeslegkönnyebb időszak az életünkben.



Mi megyünk séta, kirándulás, játszótér


( a legkisebb 1,5 éves lesz, mindenki otthon ugye most)


Talákozunk a környező anyukákkal.

Nem sokan, de rendszeresen összejövünk szabadtéren.

Olyankor, amikor mások online suliznak..( ovis korú a legnagyobb is)



Ha 4 fal lenne bekattantam volna én is.

2021. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!