Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el, pontozzák le...

Miért ítélik el, pontozzák le azokat az anyákat, akiknek nyugodt, nem sírós babájuk volt/van?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nem kel fel egy éjszaka 6x a gyereke, lepontozzák.

Ha valakinek nem egy cicifüggő a gyereke, akkor lepontozzák.

Ha valakinek a gyereke nem ordított-visított a gyerek fogzáskor, lepontozzák.

Ha valakinek nem volt szeparációs szorongásos a gyereke, lepontozzák.

Ha valakinek nem volt hosszú a szülése, akkor lepontozzák.


2021. ápr. 16. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Mert irigyek.
2021. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Emiatt sose szoktam lepontozni senkit. Irigykedek kicsit, nyilván, de nem vagyok kicsinyes. Egyedül akkor szoktam ilyen hozzászólásokat lepontozni, ha arroganciával vegyül vagy ha beszólnak mellette olyanoknak, akiknek viszont tényleg “nehezebb”. Persze ez a másik oldalon is előfordul.
2021. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért mert azt hiszik, hazudik a másik. Sok ilyet olvastam már itt, hogy "az biztos nem is úgy van" , csak itt írják.
2021. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Én nem láttam ilyet hogy lepontoznak ezért bárkit. Max akkor, amikor valaki kényszert érez hogy egy kérdéshez irreleváns válaszként odaírja csak úgy, de egyébként soha nem volt gond nála...
2021. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Engem azért pontoztak le, mert nem zárom a gyerekem be a szobájába alvásidoben, meg nem szoktam vele orditozni. Hát ilyen világot élünk...
2021. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

1) irigység.


2) egyes anyák szerint, ha nem döglesz bele, nem is csinálod jól. Barátnőmet utálták a játszótéren, mindenhol kibeszélték, pedig semmit sem csinált, csak szerencsés alkat, azonnal lefogyott, a gyerek meg folyamatosan csak vigyorog, elvan az apjával is órákat. Azt persze nem látták, hogy neki is 3x kelt a gyerek minden este. Nem értik sokan, hogy azért, mert egy dolog neked könnyű, attól a másik 3 lehet nehéz.


3) ritkán, de látni olyat is, aki elvakultan hisz benne, hogy ha alszik a gyereked, azt tuti hetekig tartó sírni hagyással érted el.


4) nagyobb babánál tényleg lehet szoktatási probléma, ha mindenért visít, de kimerülten, idegesen kevesen vannak olyan állapotban, hogy elismerjék. Le leszek pontozva, de kutatások szerint egy 1-1,5 éves képes lehet tudatosan irányítani a szüleit (ha azok hagyják) , mégis sokan úgy kezelik mint egy 6 hetest, akinek azonnal ugrasz minden bajára és szaranyázzák azt, aki nem ül fel ennek.


5) Önigazolás. Mindenki jó anya szeretne lenni és amikor egész nap nyűglődik a gyerek, akkor ezt megkerdőjelezi magában. Kell neki valami kapaszkodó, ezért nekimegy azoknak, akiknek nem nyűglődik a gyerek, hogy bizonyítsa saját magának, hogy nem csinálja ő sem rosszul.


Le kell szarni őket. Segíteni nem tudsz rajtuk, mert a gyereke, akkor sem fog aludni, ha adsz 5 kéretlen tanácsot. Vitázni szintén fölösleges, mert az interneten úgysem győzöl meg senkit, hogy nem kínzod a gyereket, ha ő eldöntötte az ellenkezőjét.

2021. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az sem egységes hogy épp milyen társaság van többségben.

Vannak tipikus témák amikre ugranak, ez caak fekete lehet vagy fehér. Alvás altatás cicizés éjjeli éves külön vagy együtt alvás.

Volt már hogy kollektíven azokat pontozták le akik a gyerekkel együtt aludtak 2 hét múlva meg azokat akik ezek kiakadtak. Sokszor azt veszem észre hogy az is meghatározza a pontozást hogy hogy teszik fel a kérdést.

2021. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán pontozok le,inkább csak olvasok/válaszolok. Az általad írt válaszokkal inkább a stílus szokott gond lenni. Bezzegelés,kioktatás etc.
2021. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Én csak akkor pontozom le, amikor okoskodik. Pl. nálunk sírós, hasfájós baba volt a családban, hónapokig kb. csak karban volt el, felváltva sétálgattunk vele. Ha valaki leírja, hogy neki nyugodt babája van, nem gond, de ha úgy írja le, hogy „nem hiszem, hogy baba mellett nincs időd hatfogásos ebédet főzni az uradnak, és megcsinálni a mosást, és ez a rendetlenség is hogy néz ki, hát én ezt mind megcsináltam, amíg Bencuska aludt”, akkor kívánok neki következőnek egy kevésbé békés babát :D
2021. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Engem azért szoktak lepontozni, mert együtt alszunk a gyerekkel mindenki megelégedésére. És a férjemmel még szexuális életünk is van! Hát dögöljünk meg, de tényleg 😅
2021. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!