Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kisfiú is kötődhet nagyon...

Egy kisfiú is kötődhet nagyon az anyukájához?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy kisfiunk lesz, teljesen be is indult az agyam, hogy akkor milyen lesz a szobája, milyen ruhákat vehetek neki, stb, tehát abszolút örültünk, hogy végre kiderült a neme. Viszont felmerült bennem, hogy egy fiú is szeretheti/ragaszkodhat az anyjához úgy, mint egy kislány? Általában az anya-lánya kapcsolatokra mondják, hogy szoros, tudnak egymással "lelkizni", a fiúkról ezt inkább akkor mondják, ha "anyuci pici fia" vagy "mamahoteles" tehát pejoratív jelzőként, nem azért, mert normális és szeretet teljes a kapcsolat.


Szóval akinek már nagyobb a kisfia, ő hogy látja, egy kisfiúval / kamasz fiúval is lehet azért szoros kapcsolatom később, hogy bízzon bennem és merjen velem beszélgetni az élet nagy dolgairól? A fiús játékok nem zavarnak, alig várom, bármilyen lesz, inkább csak a bizalmas viszony érdekel, hogy egy fiú mennyire kötődik lelkileg az anyjához, ha jó a kapcsolatuk? Mennyire szeret vele beszélgetni?


2021. ápr. 16. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Van fiam is, lányom is, úgyhogy ismerem mindkét nemet. A lányomat sosem kell nyaggatnom hogy mesélje el mi van vele, mondja magától. A fiamat kérdezgetnem kell, készségesen válaszol és előbb utóbb ő is belelendül, de mindenképpen kell egy kis kérdezősködés. Mikor kicsi volt ezzel semmi gond nem volt.
2021. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Szorosabb, mint a lányokkal.


Anyuci pici fiàt azért gúnyolják,mert annyira jellemző a szoros kapcsolat...

Sok esetben az anyuka emiatt nehezen engedi felbőni vagy a nem akar a fiú felnőni így lesz mamahotel.


A lányok gyakrabban balhéznak össze, emiatt leválnak kamaszként, később kovácsolódnak össze.


A nők pont a fiúk/ férfiak kötődése miatt nem jönnek ki az anyósukkal vagyis gyakrabban nem jönnek ki, mint igen.

2021. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Hát én több jó anya-fiú kapcsolatról tudok mint anya-lányáról... A fiúk sokkal jobban tudnak ragaszkodni az anyjukhoz, mint a lányok.
2021. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Az anya-fiú kapcsolat meglehetősen különleges, főleg földrajzilag délre haladva Európában. Ez sok gondot okoz a párkapcsolatokban.
2021. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Inkább a fiúk tapadnak az anyára, a lányok pedig az apára. Kamaszkorban, felnöttkorban szerintem attól függ mennyire vagy normális, az én öcsém sokat beszél anyánkkal, szeretik egymást, a férjem viszont nem szeret beszélni az anyjával, amit nem is csodálok, elég fura stílusa és hozzáállása van.
2021. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen individualis es nem nemfuggo, kar ezen agyalni, hulyeseg.
2021. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem :/ Mármint nem az, hogy később, felnőttként nem kötődnek az anyjukhoz a férfiak, csak más jellegű még egy jó anya-fiú kapcsolat is, mint egy jó anya-lánya kapcsolat.


Én legalábbis ezt látom a környezetekben. Például az apai nagyszülők mindig kicsit ki vannak rekesztve a család életéből, hisz egy nő normál esetben az anyjával osztja meg a dolgokat, tőle jobban elfogad mindent és a családi életet azért inkább a nő menedzseli.

2021. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Még jobb lehet! Pszichológiai alapon is a az anya-fiú, apa-lány kapcsolat alapvetően a "jobb". De ez nyilván majd rajtatok múlik majd. Anyámnak van fia is és lánya is. A fiú tesómmal a "legidillibb" a kapcsolata, hiába van egy borzalmas felesége tesómnak.
2021. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Fiam van csak, nem tudom milyen ha lánya van valakinek de a kapcsolatunk álom. Igaz még csak 2 lesz de akinek van,érti miről beszélek
2021. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

5 éves a fiam és borzalmasan kötődik hozzám. Persze az apját is szereti, de a mi kapcsolatunk “különlegesebb”.

A lányom még csak 3 hónapos, kíváncsi vagyok, hogy vele hogy fog alakulni a kapcsolatunk.

2021. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!