Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor terhesség alatt kijön...

Amikor terhesség alatt kijön a védőnő terepszemlére, mit fog csinálni és nekem mit kell/illik csinálnom?

Figyelt kérdés
Például most vírushelyzetben maszkban jön vajon? Megkínáljam valamivel? Körbe kell vezetnem a lakáson vagy csak a baba helye érdekli majd? Meddig tart egy ilyen látogatás?

2021. ápr. 21. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Az ajtót szélesre tárva, hajbókkal köszöntsd. Hints elé virágszirmokat, és pezsgővel leöntött eperrel kínáld. A szemébe ne nézz, kérdezni pedig illetlen.


Egyébként legyen rend, tisztaság (de ha nincs se akkora baj) legyen áram, ivóvíz, gáz bevezetve, ne legyen 20 macska legyél normális, a gyerek legyen felöltöztetve. Vízzel szoktam megkínálni azt aki jön hozzánk, legyen az szerelő, vagy vendég. A vírus helyzet miatt, palackos vízzel kínálok.

2021. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Ne fingjál és ne is büfögj előtte mert az illetlenség.
2021. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk bejött, egyből a picihez mentünk. Kicsomagolta, visszacsomagolta. Aztán leültünk a nappaliban, megkérdeztem, hogy kér - e kâvét vagy vizet. Ott még elmondott néhány dolgot, mint pl köldökcsonk ápolása, aztán kikisértem. Nem nézett meg minden szobát. Gondolom, hogy lesz rajta maszk, mert ugye vírus van.
2021. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Behívod, hellyel kínálod. Majd ő mondja, hogy leül e vagy szétnéz. Nálam soha nem nézett szét. Behívtam a nappaliba, leültettem, beszéltünk pár szót, ő kérdezett leginkább. Megkínáltam vízzel, kávéval, de nem fogadott el semmit.

Kifelé menet bepillantott a baba szobába, de csak mert útba esett.

Hozzánk most maszkban jár.

2021. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Mi sütit sütöttünk neki és vörösboros marhapörkölttel vártuk. Felbéreltem egy bárzongoristát arra az időre, amíg itt van.
2021. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk nem jött el a vírus miatt, de lehet csak azért, mert már ismert minket, így csak oda ment, ahova muszáj volt.Első gyereknél inkább csak a baba helye érdekelte, amit lakás többi részéből látott, elég is volt. Le sem ült, elmondott pár fontos infót, aztán ment is. Gondolom, most maszkban fog menni hozzátok.
2021. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Terepszemle? Gondolom akkor előtte kiküldi a felderítő ezredet.
2021. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, bocsi én arra gondoltam, hogy mikor először kijön a babához. Terepszemlén nem volt előtte a vírus miatt, csak megkérdezte, hogy megvan e minden a kelengyelistáról.
2021. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Terepszemle 🤣 csalad látogatás.


Maszkban van, mivel kötelező.

Mindenkit illik megkinalni aki megy hozzád szerintem.

Persze, mutasd meg neki a hálószobatokat is.. 🤦‍♀️

2021. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem ezt a sok rosszindulatú kommentet. Csak tudni szerettem volna, mi történik ilyenkor, ugyanis már olyat is hallottam, h a védőnő minden helyiségen végigment és pontozott... Elég meredek sztori, ezért írtam ki ezt a naivnak tűnő kérdést, h kapjak valami általánosabb képet. Akik tudtak érdemben válaszolni azoknak köszönöm szépen! Amúgy nyilván pl. takarítással készülök, illetve vettem dolgokat, amikkel majd még kinálhatom. A többi válaszolónak pedig boldogabb életet kívánok, mert biztosan nagyon keserű, frusztrált emberek vagytok!
2021. ápr. 21. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!