Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen racionális érveket...

Milyen racionális érveket tudnátok felhozni a gyerekvállalás mellett? Milyen előnyei vannak, amik miatt megéri a negatívumokkal szemben?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 22. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak a racionális oldalát nézed, esetleg az, hogy lesz, aki idős korodban gondoskodik rólad.
2021. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Senkit nem fogok győzködni, hogy vállaljon gyereket, avagy ne vállaljon. Szarom le őszintén, hogy lesz-e gyereked vagy sem, úgyhogy ne nekem kelljen már kitalálnom.
2021. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Inkább ne vállalj gyereket.
2021. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell, a húgom fordult hozzám ezzel a kérdéssel. Az ő férje már szeretne, de a húgomat viszont egyáltalán nem motiválják a saját érzései. Néha az is eszembe jut hogy talán nincsenek is. Szóval nagyon racionális beállítottságú és csak az számít neki. Én viszont ellenkezőleg, nagyon érzelmi beállítottságú vagyok, nagyon nehéz érvekkel meggyőzni ha nem hatnak az érzelmeimre.
2021. ápr. 22. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Racionálisan semmi nem szól a gyerek mellett. Ha nincs érzelmi alap, merő szívás az egész. A kapcsolat megsínyli. Az énidőt el lehet felejteni. Van gyerek előtti és utáni élet, ami köszönőviszonyban sincs az előbbivel. És ez még csak az eleje... A kisiskolás, kiskamasz, kamaszkor még tud meglepetéseket tartogatni. Ezeket csak fejből nem lehet túlélni és jól is csinálni. (Arról ne beszéljünk milyen szarul csinálni, hogy a gyerek issza meg a levét és lesz egy érzelmileg roncs felnőtt - senkinek sem érdeke) A gyerekvállaláshoz kell némi érzelem. Annyi a segítség, hogy a természet a hormon-atombombával segít az elején. Ilyenkor lehet reménykedni, hogy kialakul a kötődés, még ha nem is akarta azt a gyereket szívből.
2021. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
A gyerekvállalás sosem racionális. Részint belénk kódolt ösztön. Amúgy megéri. Amikor rám néz a 15 hónapos kosfiam és bele vigyorog az arcomba vagy puszit ad. Megéri. Minden perc.
2021. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
6# majd amikor rádvágja az ajtót a 15 éves, akkor is ezt mondod majd? 😂 Vagy amikor csak szimplán nem mond majd el dolgokat, mert azok nem tartoznak rád?
2021. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
7 erre térjünk vissza akkor. 😂 En pl sosem csináltam ilyeneket anyukámmal.
2021. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar, ne vállaljon gyereket! Óriási, életre szóló felelősség! Nem szabad erőltetni. Egy nemkívánt gyerekből nagy valószínűséggel szerencsétlen ember válna.
2021. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6os, engem ezzel meggyőznél, de a húgomat sajnos nem. Ez szerinte szubjektív, mert neki pl ez érzelmeket kellene kiváltson, de nem vált ki.
2021. ápr. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!