Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől függetlenül adnátok ezt...

Ettől függetlenül adnátok ezt a nevet?

Figyelt kérdés
Férjemnek nagyon megtetszett a Lotti név,de az unokatestvéremet is így hívják.Ti eltekintenétek ettől az októl,vagy inkább választanátok mást?Második nevet nem szeretnénk,(túl hosszú is lenne talán)így az a megoldás nem lehetséges

2021. ápr. 23. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Igen,adnám
Nem adnám
75 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A párom unokaöccsét Bencének hívják. A páromnak nagyon tetszik ez a név és nekem is tetszik. Lehet ez lesz a neve a 2.fiúnknak.
2021. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Függetlenül attól, hogy nekem nem tetszik ez a név, de szerintem nem probléma és kizáró ok, hogy az egyik szülő unokatestvérét is úgy hívják, mint a gyereket.
2021. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha nektek tetszik adjátok. Bár nekem nem jön be
2021. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Simán, mi is gondolkodtunk az unokatesóm nevén, mert szép neve van, és csak azért vetettük el, mert találtunk olyat ami mindkettőnknek jobban tetszik
2021. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Engem nem zavarna, simán adnám.


Bár a Lotti nem tetszik, túl kislányos egy felnôtt nônek.Inkább keresnék egy nevet, amit lehet így becézni.

2021. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a név nem tetszik, de szerintem attól, hogy úgy hívják az egyik rokonodat, simán lehet az a neve.
2021. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Engem nem zavarna.

Az én kisfiam Bence. A párom unokaöccsének a felesége utánam szült két hónappal és ő is a Bence nevet adta a kisfiának megtetszett neki.

2021. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem vagytok olyan szoros viszonyban, hogy például mindennap találkoztok, akkor lehet adni. Engem például zavarna, ha sűrűn találkoznánk és összezavarodnánk, hogy kihez is szólt most az ember. Ha csak egyszer találkoztok egy hónapban vagy még ritkábban, akkor ez nem olyan szembetűnő. Én például sok éve nem találkoztam unokatestvéreimmel, külföldön élnek és ha tetszett volna vmelyikük neve, adtam volna a gyerekemnek.
2021. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Apósom négyen vannak testvérek és mind a négynél van Csilla nevű lány. Kicsit fura decőket nem zavarja a dolog.
2021. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Engem sem zavarna; de lehet, hogy inkább jobb, hogy akkor ti adjátok a Loretta nevet, és akkor ti őt pl Lorának becézhetnétek. Vagy pl amikor ott van az uncsitesód is, aki még a másik Lotti, akkor lehetne, hogy pl akkor, egyértelműsítendő; akkor lenne tehát Lora a leányod; de lehet pl váltogatni is; de szerintem egyébként adjátok nyugodtan a Lottit is; de mondjuk a Loretta egy hivatalos névnek komolyabb. Lehetne pl az is , hogy amikor ott vannak mind a ketten, akkor uncsitesód a Lotti, a kislány meg Loretta végig hosszan kimondva; de tehát otthon is, amikor nincs ott az uncsitesód, akkor is lehet pl a lányodat váltogatva megszólítani; de theát egy néven hívjátok, hogy tudja, hogy őróla van szó; mármint ne legyen két tök külön tőről fakadó megszólítása ,mint mondjuk pl Barbara Ludmilla a két keresztneve és akkor valaki egyiken hívja, valaki másikon; theát az nem jó; hanem tehát pl ugyanannak a névnek a több változatait használjátok. Tehát ez, hogy szal Loretta az lehet Lora is, Lotti is. De mondjuk pl nálunk nem okoz gondot; van, hát, most másik nevet írok azé, de érthető lesz; 3 Gabriella a családban (nem konkrétan itt, de a tágabb értelemben vett családban.), na, és akkor tehát a nagyika ő a Gabi néni (ő egyébként meghalt már lassan 20 éve, ő nagyon öreg volt, és amúgy ritkán volt nálunk, de tehát nyugodjon békében), neki a lánya a Nagygabi, neki a lánya a Kisgabi. Tehát, most másik névvel írtam, de érthető a koncepció.
2021. ápr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!