Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lenne kódolva a társadalo...

Bele lenne kódolva a társadalom nagy részébe, hogy mindenáron gyereket kell vállalni? Miért bélyegzik meg azt, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ki hogyan vélekedik erről a helyzetről. Mielőtt bárki is félreértene, nem provokálni szeretnék!


Én azt látom, hogy ebben az országban előszeretettel hangsúlyozzák a család fontosságát. A kormány is leginkább a családos embereknek kedvez, az egyedülálló, elvált nők vagy az azonos nemű párok pedig le vannak ejtve. Sokszor hallani, hogy a keresztény értékrendet tartják szem előtt. Ugyanakkor nemrégiben volt egy diplomata, aki a gépén kiskorúakról tárolt meztelen képeket, vagy ott volt egy másik politikus, aki férfiakkal együtt vett részt egy szexpartin és az ereszcsatornán keresztül menekült. Ilyenkor hova tűnnek a keresztény értékek?


Én X év múlva szeretnék gyereket, viszont nem vagyok házasságpárti. A szüleim elváltak, egyébként is sok rossz példát láttam a közvetlen környezetemben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy hagyjuk élni a másik embert, az állam minél kevésbé avatkozzon az illető életébe. Akad egy réteg, aki hallani sem akar gyerekvállalásról. Őket miért kell megbillogozni? Úgy vélem, hogy ha valaki nem szereti a gyerekeket, nincs türelme hozzájuk, távol áll tőle az anyaság gondolata, akkor inkább ne vállaljon utódokat. Inkább ez, minthogy lelki sérült, mentálisan beteg gyerekek nőjenek fel egy mérgező környezetben.


Én magam falun nőttem fel, és sok korosabb asszony előszeretettel kotyog bele mások magánéletébe. Megfigyeltem, hogy ha valaki a 30-as éveiben szül, akkor azt hajlamosak kitárgyalni, leszólni a háta mögött. Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni. Tapasztalatom szerint egy nagyobb városban közel sem foglalkoznak ennyire mások ügyeivel.


Ti mit gondoltok?



2021. ápr. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
90%

Több dolog van. Az egyik hogy a kormánynak jó, ha sok gyerek születik, például mert lassabban omlik össze a nyugdíjrendszer. A gyerekvállalásnak társadalmi hasznossága van, de sok pénzbe kerül, értelmes politika támogatni. A tényleges ösztönzéséhez viszont az kéne, hogy alakítsanak ki egy reális támogatási rendszert, és az maradjon 30 évig, mert a kiszámíthatóság lenne a legfontosabb.


(A keresztény értékeket inkább hagyjuk, azokat a kormánypárti politikusok emlegetni szeretik, úgy élni már kevésbé. Inkább lejáratják ezzel a kereszténységet. Pedig léteznek igaz, hívő keresztények is, nekik eléggé sértő, ahogy a kormány viselkedik.)


Ami meg a megszólásokat illeti: bizonyos körökben mindig is divat volt beleszólni más életébe. Nem csak a gyerekvállalást illetően. Az lenne a fura, ha pont ebbe nem szólnának bele. Az is érthető, bár nagyon nem helyes, ha szülők rágják ezzel a fiatalok fülét, mert unokát akarnak. Itt önismereti fejlődésre van szükség mindkét részről, mert a megszólás alapja is gyakran önértékelési probléma, és akit megszólnak, az jó önismrettel könnyebben kezeli jól a helyzetet.

2021. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! :)
2021. ápr. 23. 16:39
 3/78 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jól látod. Egyébként olvastam is egy témába vágó cikket:


[link]

2021. ápr. 23. 16:39
 4/78 anonim ***** válasza:
27%

Körítést nem olvastam.


Semmi köze a társadalomhoz, az aki egészséges lelki világú, az evolúció alapján szaporodás miatt él.


Megint más kérdés, hogy

gondolkodó akarattal rendelkező lények vagyunk, akik tudatosan ezen az evolúciós ösztönön felül tudunk kerekedni, ha akarunk..


Tehát megfordítanám, hogy van olyan aki valóban sosem akar és nem csak úgy dönt, hogy nem lesz mert nem fér vele vagy az egészsége nem engedi, vagy a kora nem engedi vagy nincs párkapcsolta vagy nem is lehet...?

2021. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, amit írsz. Találkoztam olyan emberekkel, akik sokáig hallani sem akartak gyerekvállalásról, de aztán belebotlottak egy olyan emberbe, akibe fülig szerelmesek lettek, és megváltoztak a tervek. :) Akad olyan is, aki viszont a mai napig fázik a családalapítás gondolatától.
2021. ápr. 23. 16:51
 6/78 anonim ***** válasza:
85%
Elég sokszor volt már ez a kérdés ilyen olyan formában, ezer válasz nem született, egy sem.
2021. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
100%

4#

Meglehetősen sokan vannak, akiknek simán lehetne gyereke (anyagilag is, párkapcsolat is, és termékenyek is) - de egyszerűen nem vágynak rá. Ez mindkét nemben előfordul.

Az viszont tény, hogy egészen a közelmúltig nemigen lehetett hallani róluk, mert nagyon durva kiközösítés, megvetés fogadta ezeket az embereket. A "nincs"-re viszont valahogy kellett válaszolni, ezért hallhattuk inkább a "nem lehet" stb. válaszokat.

2021. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:
Így igaz.
2021. ápr. 23. 17:07
 9/78 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz neked is. :)
2021. ápr. 23. 17:07
 10/78 anonim ***** válasza:
44%

Nem a társadalomba, az emberekbe van kódolva.

Teljesen természetes, hogy egy kor elérése után,feltámad az igény, talán a nőknél gyakoribb ez.

Ahogy múlik az idő, korábbi barátnői, ismerősei már gyerekesek, a kicsi aranyos, áradozik róla, mert szereti és erősíti az érzést, nekem is kellene, mert nő vagyok...

Kevéssé van köze hozzá, de nem döntő a támogatottság a gyerekvállaláshoz.

2021. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!