Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hétvégi munka gyerekek mellett?

Hétvégi munka gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után sikerült munkát találnom, de hétvégén is mennem kell, szom délig, vasárnap 11 ig. 2 gyerekem van, egy 11 éves és egy 6 évesem.Tegnap tudtam meg hogy hétvégén is mennem kell,elmondtam a páromnak de nem nagyon örült neki,mégpedig hogy ő nemtud itthon maradni hétvégente, (sosem) maszekba is dolgozik,hogy mi lesz a gyerekekkel. Most vasárnap is egyedül voltak, kikészítettem nekik reggel mindent, ruha, étel, nasi.. Stb. Nem is volt semmi gond, szépen megágyaztak, összepakoltak, ettek,játszottak.Nemtudom mi legyen,már annyit magyarázott a párom hogy belém adta a lelkiismeret furdalást, de jó ez a munka, jó a pénz is. Ti mikor "hagytátok" otthon a gyerekeiteket hosszabb időre?

2021. ápr. 26. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

10 és 13 évesek a gyerekei. Még most se hagyom őket kettesben, csak ha a 18éves fiam is itthon van.


Én váltanék. Egy 6évest a 11évesre bízni... nem tenném.

2021. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 3 gyerek van.

15 éves lány

12 éves fiú

5 és fél fiú


A két fiút még nem merem itt hagyni egyedül, csak amikor a lànyom is itthon van.

2021. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom.Igazából meg munkavállalás előtt kellett volna ezen gondolkodni és olyan munkát találni,ami nem szólít el otthonról minden hétvégén, főleg úgy hogy tudtad párod nem fog otthon maradni velük.Mi annó gyermekként már otthon voltunk hagyva amúgy ennyi idősen, nem csak mi,kb az összes osztálytarsunk.Nevelés kérdése is hogy a 11 éves gyerekre ott lehet e hagyni a 6 évest.Illetve amíg nincs baj, addig nincs,de ha van az ember nem tudna megbékélni vele.
2021. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

2 - es vagyok


Nekem a két fiút is itt lehetne hagyni, de valahogy még nem merem, mert ahogy a 3 as mondja

míg nincs baj, addig nincs....

2021. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Gyerektől is függ. Pl. a fiam sokkal megfontoltabb, megbízhatóbb, mint a lányom.

Ha mindkettő olyan, mint a fiam, akkor simán otthon merném őket hagyni.

Néhány dolgot előtte elmondanék.

Hogy reggel, mit tegyenek, mit ne tegyenek. A háztartási berendezések közül megbeszéljük, hogy melyikhez nyúlhatnak, melyikhez nem. Pl. mikrohullámú sütőt használhatják, a gáztűzhelyet viszont ne gyújtsák be. Amit használhatnak, azt elpróbálnám velük, tudják-e rendesen használni.

Telefont tudják-e kezelni? Ha igen, és marad otthon egy (vagy vezetékes van), akkor jó. Megbeszéljük, hogy bármilyen gond esetén nyugodtan hívjanak fel. Megbeszéljük, mit tegyenek, ha idegen becsönget. Megmutatnám, hol vannak a kulcsok, melyik nyitja az ajtót, ha netán tűz esetén menekülni kell a lakásból. Elpróbálnám velük, hogyan kell nyitni-zárni az ajtót. Elmondanám, milyen gyanús szagokra kell figyelni: pl. égett műanyag szaga, gázszag.

Röviden végigmennénk a lakásban levő összes veszélyforráson, és megmondanám, melyiknél mire kell ügyelni.

Néhány kisebb jelentőségű dologra felhívnám figyelmüket: csap ne maradjon nyitva, hűtő ne maradjon nyitva, ha szellőztetnek, vigyázzanak, huzat ne csapjon be ajtót-ablakot, függönyt ne vigyen ki stb.

Szóval elmondanám, ill. később vázlatosan elismételném velük, mikre kell ügyelni, de utána nyugodtan otthon hagynám őket.


Ha megbízhatatlanok, akkor persze nem. A te gyerekeidet neked kell ismerned.

2021. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
A párod kicsit nézzen magába. Az nem probléma, hogy ő mindig dolgozik hétvégén, csak az, ha te?
2021. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát én a hatévest biztos nem hagynám ilyen hosszú időre otthon. A nagy már oké, de a kicsinek szerintem ez így sok.

Neked minden hétvégén menned kell?

Nekem elég erős, ha a szülők MINDEN hétvégén dolgoznak, akár te, akár a férjed, akkor vegulis egyetlen nap sincs, amikor együtt van a család?

2021. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát, nem tudom, nem is az, hogy egyszer-egyszer egyedül maradnának, na de minden áldott hétvégén? A hat éves ráadásul még nagyon kicsi is, az én legkisebbem 8 lesz, mostanában merem már itthon hagyni 1-1 órára max a 10-12 éves tesóival.
2021. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:
43%

Szerintem is a családi élet megszűnése az igazi baj így. Még akkor főzöl és takarítasz is? Mikor tudsz tulajdonképpwn a gyerekekkel lenni és 4en akkor mikor találkoztok?

Én ezt nem vállalnám. A

Megbízható 12 éves pár órát már ellenne amúgy, de gyereket nem szerencsés másik gyerekre bízni. Tudom, sokan így nőttek fel, de ha mégis baj lesz, akármi is, akkor rámehet a vigyází gyerek lelki világa is.

6 évesnek pedig a több óra magáravigyázás még sok. Fél vagy egy óra esetleg..

2021. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12%

Hiányzol hány óráig Pl vasárnap 8-11kéne egyedül lenniük vagy 6-11ig így értem .

Közölte pároddal hogy marad hétvégén délelőtt ott gyerekekel otthon.délztán mehet maszekolni.

2021. ápr. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!