Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A felelős gyermekvállalásnak...

A felelős gyermekvállalásnak mik a minimális anyagi, tárgyi és egyéb feltételei? Milyen feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy nyugodt szívvel vágjon bele az ember egy tervezett gyermek felnevelésébe?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 26. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem lehet objektíven meghatározni. Írd össze, neked mi az alap, amit biztosítani akarsz a gyerekednek, aztán ha az megvan,máris nyugodt szívvel vághatsz bele.

Nekem pl alap,hogy legyen egy jó kocsink,amivel a messze élő nagyszülőket is látogathatjuk. Másnak ez nem szempont,de az igen,hogy legyen egy külön szoba a gyereknek. Nekem meg ez nem szempont.

2021. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Bár nem tudatosan vállaltam gyereket, de mindig úgy akartam szülni, hogy úgy érezzem van hely az életeben számára, illetve mikor kész vagyok mások gondját baját nehézségeit átérezni, mikor büszke leszek az empátiámra, hogy menjen az átérzése az apró tragédiáinak(elvesztett plüss mondjuk). Ez sikerült. Plusz amikor körvonalazódott bennem, hogy milyen szülő szeretnék lenni. Ez is megvolt. Mindig túlszerető, tapadós szülő akartam lenni, akit úgy kell lerázni, hogy "anyaaaa, hagyj már!", miközben megpuszilgatom.


Ezen kívül mást nem tartok fontosnak, csak hogy az alap meglegyen, ne éhezzünk, legyen hol laknunk, legyen dolgai.. nem baj, ha mondjuk pringles helyett csak chiot chipszre futja.


Nálunk a jókocsi, nagyszülős látogatás pl szóba sem jött és így 7 évvel később sem lényeg. Jó gyerekülés viszont az volt. Külön szoba nem volt szempont, de van, alig van ott..

2021. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon egyéni, mindenkinek a saját ingerküszöbe és elvárásai mentén fontos mérlegelnie. Ami nekem fontos, lehet másnak nem az, ami másnak fontos, az meg nekem nem lényeges.


Én fontosnak tartottam a saját ingatlant (akár hitellel is, az nem lényeg, csak ne albérlet és ne anyósnál legyen), az autót, amivel lehet vinni mindenfelé, egy olyan munkahelyet, ahonnan nyugodt szívvel mehettem el, mert tudom, hogy visszavárnak és nem kellett azon aggódnom, hogy a terhesség bejelentése után mikor fognak kirúgni ilyen-olyan indokkal, és természetesen a stabil párkapcsolatot, ahol a másikat ismerem már annyira, hogy tudjam kb mire számíthatok tőle, ha megérkezik a pici.

2021. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Hiába pontoztátok le a 3as válaszolót nagyon is igazat írt.

Nekem ezeken felül fontos még a rendszeres nettó legalább 600 ezer forintos nettó jövedelem 3 főnél. Ha van hitel akkor 700 ezer.

2021. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Számomra a több éves munkatapasztalat, biztos munkahely ahová visszavárnak, anyagi tartalék, a saját (hiteles) ház és az autó jelentette.

És természetesen a stabil kapcsolat.

2021. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Az ismeretsegi koromben 40-50 millio hitellel vallaltak gyereket. Latszolag minden megvan, haz, autok, nyaralasok, szep ruhak. Ez szamomra a felelotlenseg non plusz ultraja.
2021. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
#6 Jó, hát mondjuk az elég durva. Mi 12 évre vettünk fel ennél lényegesen kisebb összeget, de az LTP-k miatt 4. év körül végtörlesztünk. Illetve van B és C forgatókönyv is..
2021. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!