Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha összezavarták...

Mit tegyek, ha összezavarták a fejem, bűntudatot ébresztettek bennem és nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyerekem, most vagyok terhes a másodikkal, akiről kiderült egy genetikai uh-n, hogy down-os. Voltam egy elbeszélgetésen, mert el akarom vetetni, nekem nem kell beteg gyerek, ráadásul a másfél éves kislányommal is kics.szés lenne, meg most ha az a gyerek felnő, akkor kinél házaljak, hogy "Figyelj már, hát vedd már magadhoz a gyerekem, ha én meghalok!"??

Voltam elbeszélgetésen, ott szó szerint letámadtak (vagy csak én vettem letámadásnak nem tudom), hogy hogy merem én elvetetni a gyerekem, meg gyerekgyilkosság, és ha én nem akarok a beteg gyereket, akkor az egészségeset se érdemlem meg, és Pesten milyen jó kis kórházak vannak. Igen, lehet jó kórházak vannak, de én Szabolcs megyében lakok, nincs jogsim, vonattal 4-5 óra. De ha Pesten laknék, mit számítana? A másik gyerekemmel akkor csak ímmel-ámmal tudnék foglalkozni. Kiborultam, idegesebben, agresszívebben léptem fel, mert nem bírtam már őket hallgatni. Az is átfutott az agyamon, hogy mi van, ha egy 15 éves kislány megy be oda, akit megerőszakoltak és el akarja vetetni. Akkor is így lépnek fel vele szemben, hogy milyen jó anyaotthonok vannak?

Én addig tudtam tartani magam, higgadtabb voltam, próbáltam uralkodni magamon, hogy ne veszítsem el a fejem, de azóta nem vagyok jól. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Nem szeretnék kitolni se magammal, se a gyerekemmel, se a párommal. Már gondolkodni se tudok, egyszerűen csak sírok és nem bírom abbahagyni a sírást, nem könnyebbülök meg tőle. Nem akarom ezt a gyereket, de elbizonytalanodtam, hogy amikor azt mondta, hogy aki a beteg gyereket nem fogadja el, az az egészségeset se érdemli meg.



2021. máj. 2. 13:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Ezek az elbeszélgetések azért vannak, hogy gondold meg magad, és megtartsd. Direkt beszél így, hogy bűntudatot keltsen, s felneveld a beteg gyereket. De ne foglalkozz vele, ő könnyen beszél, nem neki kell. Ha szeretnéd, akkor vetesd el. Én sem tartanám meg.
2021. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanmár. Ne hallgass rájuk, nem ők gondoznák aztán. Te érzed, hogy neked belefér e, ha nem, ne hagyd magad.
2021. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%

Ne hagyd, hogy rissz-rossz, szívtelen orvosok befolyásoljanak!

Nekik nem érdekük az, hogy neked boldog családod, boldog párkapcsolatod/házasságod, boldog családod, boldog életed legyen neked, a gyerekeidnek és a párodnak. Nekik csak az számít, hogy megkapja a kórház a beteg gyerekre x ft összegű támogatást.


Ha ez segít:

Nekem dowm-szindrómás az unokatestvérem. Nagyon cuki volt kiskorában, szeretnivaló, aranyos kis teremtés volt. A folytonos fejlesztések miatt a kistesó (mert náluk a down-os baba született előbb) kiszorult mindenből. Ma pszichológusról pszichológusra jár, mert nem tud kötődni az emberekhez, mivel mindig a beteg nagyobb gyerek volt a rivalda-fényben.

2021. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Igen, mindenkivel így beszélnek, mindenkit arra ösztönöznek, hogy akarva-akaratlanul szüljön. Nekik az a céljuk, érdekük, hogy megszüld a babát, mert folyamatosan csökkennek a demográfiai adatok, fogy a magyar, elmennek külföldre, meg sokan nem is szülnek. Ezért akarnak rábeszélni a megtartásra, meg hát azért az a rengeteg pénz is közrejátszik, amit az intézmény a beteg babákért kapnak.


Ne tartsd meg! A mai világban - főleg Magyarországon - egy egészséges gyereknek is kőkemény küzdelem az élet, hát még egy beteg gyereknek!

2021. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem szabad hagyni, hogy befolyásoljanak!


Gyenge, befolyásolható, gyámoltalan nőket mézes-mázos szöveggel bódítják.

Erős, önálló gondolatokkal, befolyásolhatatlan személyiséggel rendelkező nőknél lépnek fel ilyen keményen. És miért? Mert kell nekik a lóvé a gyerekek után.

2021. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Én csak nagyon ritka esetben támogatom az abortuszt, de ez teljesen az az eset. Én egyértelműen elvetetném, "nyugodtan" tedd te is ezt, ne legyen lelkiismeret furdalásod miatta! Nagyon sajnálom, hogy át kell ezt élned, de ez az orvostudomány jó oldala, hogy ma már ez ilyenkor kiderül, és nem csak akkor, ha már megszülted. Én is ismerek családot down-os gyerekkel, ami azt illeti, többet is, küzdenek napról napra, ahogy tudnak, de ebből nincs kiút, a gyerek egyik családban sem lesz sose önellátó, a szülők csak kínlódnak, ki viseli a gyerek gondját majd utánuk, és ki tudja, mit értenek meg egyáltalán a világból:(
2021. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Ne törődj velük, szerintem jó döntést hoztál, hogy nem tartod meg. Neki is nehezebb lenne az élet, főleg, miután ti már nem lesztek, nem is beszélve a teherről, amit a most 1,5 éves gyerekedre raknátok. Akik a bűntudatot keltik, meg más micsodájával verik a csalánt, erre csak ezt tudom mondani.
2021. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Ne hagyd magad, kérdező! Nemcsak a gyerekeddel, magaddal és a férjeddel b..znál ki, hanem a gyerekkel is.

Ők hajtják csak a magukét, semmivel se törődve, a gyerek érdekével takarózva, pedig ez rohadtul nem a gyerek érdeke.

2021. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
56%

Meg volt a hasba szuri?

Lehet nem is biztos, hogy beteg elvetetni csak biopszia után tudod a 12 hét után, nekem is nem rég volt megszakítás a 14.hétben ugyan ez miatt.

Engem senki nem győzködött, meg volt a biopszia megkérdezték mit szeretnék mondtam azért csináltam, mert beteg gyeteket nem szeretnék az én kis fiam is másfél éves volt. Az uh n nekem majdnem minden érték tökéletes volt egyedül az áramlásnál volt eltérés,ezért kell a hasba szúrás az mondja meg, a valóságot sok olyannal beszéltem ahol a nyaki redő 3 körül volt és egészséges volt a baba, nekünk megy 1.6 és orrcsont is volt és mégis beteg.

2021. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Derjaderja ***** válasza:
92%

Büntetni kellene az ilyet. Mármint aki így "beszélget el"

Leukŕmias, szívbeteg, cukorbeteg, agresszív lehet és biztosan szellemi fogyatékos.

Lehet ez a vilag legbutább babonája, de ha én lennék a lélek, aki "leszületik", akkor reménykednék, hogy akinek a testébe kerülök, felelòsséget vállal értem, és nem hagy súlyos betegen születni.

Gyújts egy gyertyát annak a kis leleknek, köszönj el tőle, és kérd meg, hogy jöjjön vissza Hozzád egy egeszséges testbe.

Én amúgy kvázi materialista vagyok, de a terhességnél vhogy mégis így érzek, mintha tényleg lenne ez a leszületősdi. És hátha segít.

2021. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!