Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás/kisgyerekes anyukák,...

Kisbabás/kisgyerekes anyukák, titeket felköszöntött ma a párotok/férjetek vagy készült nektek valamivel?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 20:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem az ő anyja vagyok. A saját anyukáját köszöntse, szerencsére meg is oldja, nem nekem kell intézni. Én is a saját anyukámat köszöntöm fel.
2021. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Természetesen úgy gondoltam, hogy a gyerekek nevében felköszöntöttek-e vagy a gyerekkel közösen készültek-e ajándékkal.
2021. máj. 3. 09:04
 23/28 anonim ***** válasza:
66%
Én igazából nem várok el anyák napi köszöntést. Olyan nyögvenyelős tud lenni. Ha a gyerek lelkesen készül, az szuper érzés. De a férjemmel megbeszéltük, hogy ha nem, akkor ő se erőltesse rá. Oviban úgyis muszáj lesz.
2021. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%

Akik azt írják, hogy majd a gyerek ad vamitha nagyobb lesz, ők mit gindolnak egyszercsak magától eszébe jut, hogy mi az az anyák napja?


Apától látja, tanulja hogyan kell. Egy nővel bánni, nagyon szép gesztus, ha már pici korától ez egy szokás lesz, aztán ha nagy lesz, már egyedül is készül rá, feltéve ha példaként látja, hogy ez szeretetteljes, fontos ünnep.


Nem mellesleg a férfi is köszönheti ilyenkor a közös gyerek iránti gondoskodasomat stb. Apák napján én is köszöntöm őt, hiszen gyermekem apja, akinek hálás vagyok és köszönetet mondok. Máskor is, de ezek a napjai.


Nyögvenyelősnek hivni meg.. Nem tudom milyen gyerekkora, anyja volt az ilyen hozzáállású embereknek.


Kérdésre válaszolva kaptam orgonát és kiültethető virágot is. Nagyon kedves, meghato pillanat, amikor a 16 hónapos kisfiú odaszalad hozzám az apukájától a virággal és mondja, hogy tess. :)

2021. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerekektől kaptam egy doboz bonbon (amit értelemszerűen a férjem vett meg). Tudja, hogy diétázom...

Megmondom őszintén, én többre értékelném, ha anyák napja alkalmából inkább elmennénk valahová, akárhová, úgy, hogy nem én szedem össze a gyerekeket hogy oltozzenek már fel, induljunk már el, és mondjuk legalább aznap nem kéne se főzni, se mosogatni. Nekem ez ezerszer többet érne, mint egy csoki vagy egy virág. Egyébként sok mindent megcsinál itthon a férjem, de mindent csak akkor, ha szólok, és azt is fél nappal később, ezért inkább megcsinálom én, ha nem akarok káoszt. Nekem idén is az volt az anyák napja, hogy főztem, mosogattam, tanultam a nagyobbik gyerekkel hétfőre, szórakoztattam a kicsit, amíg a férjem ide oda mászkált egész nap (semmi halaszthatatlan, inkább szórakozás volt, mint feladat).


Persze nyilván a gyerekeknek kell az anyjukat köszönteniük, de ezt szerintem az apukájuk tanítja meg, különben honnan jönne a minta?

2021. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%

Nem. :( Ez lett volna az első pici babával.


Elég rosszul esett, de mondjuk ő magától anyukáját se, náluk nincs hagyománya ennek. Nálunk van, mi mindig köszöntöttük édesanyámat. Azért elmondtam, hogy ez nekem fontos lenne, és örülnék, ha megtanítaná erre a kislányunkat. Nem is a virágért, hanem inkább a gesztusért. Annyira nem érzi át, de elfogadta. :D


Szerintem ha már egyvalakinek fontos ez a családban, érdemes figyelni (nőnapot egyáltalán nem várom el, ha eszébe jut örülök, de ennyi, valentin napon-évfordulón magunkat ajándékozzuk minőségi idővel, romantikával :)). Ill. szeretném, ha majd a lányom-feleség és anya lesz esetleg, tudja, hogy az ilyen figyelmesség természetes kellene, hogy legyen. Ebben pedig legjobb a példaadás.

2021. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez volt az első, én is örültem volna, ha legalább szóban felköszönt. De sajnos az én férjem még névnapomon sem szokott, csak születésnapomon. Szerintem az is csak azért jut eszébe, mert 1 héttel utána van az övé. 😄 Egyébként én is úgy gondolom, hogy a szülői példa által tanul a gyerek és ebben az esetben apának kellene példát mutatnia. Illetve azért is esett volna jól, mert így kifejezhető, hogy értékeli azt, amit nap mint nap csinálok. Bár azt tudni kell, hogy a férjem családjában nem fordítanak nagy figyelmet a különböző ünnepekre, sosincs náluk az a meghittség, mint nálunk szokott lenni ünnepekkor. De én meg imádom ezt az érzést, amikor egy-egy jeles napon együtt vagyunk és megajándékozzuk egymást, ha csak egy aprósággal is, és ezt szeretném továbbadni a fiamnak. Persze azért ez nem válóok.
2021. máj. 4. 07:31
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszéld meg a ferjeddel hogy jövőre vesse be a naptarba.
2021. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!