Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondani a babáról a párkapcs...

Lemondani a babáról a párkapcsolatért cserébe? Nem tudom, hogyan döntsek

Figyelt kérdés

A párom számomra a "tökéletes férfi".

Nem részletezném, hogy miért, mert lehet, hogy ami nekem fontos, másoknak nem szempont egy párkapcsolatban, férfiben, de nekem tényleg ő az Igazi. Szeretik a szüleim, családom, barátaim is.

Vele szeretném leélni az életem hátralévő részét, ő az, aki mindent meg tud nekem adni. Egy dolgot kivéve... Nem akar gyereket. Nem csak az elkövetkező 5-8 évben, hanem soha. Erről nem ültünk még le komolyan beszélgetni, nem volt válaszút elé állítva, de tudom, hogy mi a véleménye a kisgyerekes szülőkről, vagy magukról a gyerekekről. Nem utálja őket, de nem kéne neki saját.

Én 24 éves vagyok, jelenleg én sem érzem még az égető vágyat egy kisbaba iránt, de azt mindig tudtam, hogy majd szeretnék egyet. Én jól elvagyok velük, barátnőim babáira is szívesen vigyázok.


Azt nem tenném meg soha, hogy ""véletlenül"" teherbe esek, és belekényszerítem őt az apaszerepbe.


2021. máj. 3. 11:14
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Nem, mert szerintem a gyerekemnél nem kellene attól félni, hogy 1 hét alatt háromszor csal meg, vagy a közös nyaralás előtt 2 nappal eltűnik szó nélkül úgy, hogy sem az üzenetekre, sem a hívásokra nem válaszol...
2021. máj. 3. 11:30
 12/32 anonim ***** válasza:
55%

"nem voltak hozzám illőek, próbáltam őket olyanra formálni, amilyen férfire vágytam"

Ebből nem az jön le, hogy megcsalás meg ilyen problémák voltak.

2021. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%

Tippelek, minimum 10 évvel idősebb, nyaralni visz, lakása van, autója van, megoldja a házimunkát.

Tökéletes pénzes papucs, csak gyereket nem akar.

Te meg nem tudod, a jólét fontosabb vagy a gyerek.

2021. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
Ha a legfontosabb dologban nincs meg az összhang megette a fene hogy minden mas jó...
2021. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Megvan mellette az anyagi biztonság is, bár az korábban is biztosítva volt a szüleim által is, szóval párkeresésnél nem ez volt az elsődleges nekem. De igen, nyilván jobb, hogy úgy van saját háza, hogy nem kell 65 éves koráig fizetnie rá a hitelt, vagy éppen nem az én kétszobás lakásomban élünk. Vagy hogy bátran szervezhetek utazásokat, mert tudom, hogy lesz hozzá kedve. Egyik volt barátommal Ausztriáig nem lehetett menni, mert hogy mit csináljunk mi Bécsben, ő nem fizet ki X összeget szállodákra, stb. Tengerpartra sem volt hajlandó menni, mert "minek, ott a kert a szüleinél, lehet ott is napozni".

Vagy nagyon szeretem a virágokat, legyen az akár vágott, akár cserepes. Eddig senkitől nem kaptam csak úgy, sőt, volt olyan, aki azt mondta, hogy szülinapomra is vegyem meg magamnak, aztán ő odaadja nekem a pénzt... Most a párom hetente-kéthetente meglep velük.

Nem bánt soha szándékosan, nem "büntet" azzal, hogy eltűnik napokra, nem jön haza és nem veszi fel a telefont sem. Lehet vele kommunikálni, sosem az a megoldása a problémákra, hogy eltűnik, nem beszél róluk.

2021. máj. 3. 11:42
 16/32 anonim ***** válasza:
96%
Drága kérdező, az, hogy nem csal meg és nem ver át, nem az álompasi álomjellemzői, hanem alap. Nem ez a pasi a tuti adu ász, hanem eddig választottál idiótákat. Ha ő nem akar gyereket, te meg igen, akkor ez nem egy életre szóló kapcsolat, fogadd el ezt és élvezd, amíg tart. Ilyesmiben nincs kompronisszum. Fiatal vagy még.
2021. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Elég meredek, hogy ezek miatt valakit rögtön felszínesnek kiáltasz ki. Vagy az nem szülhet gyereket, aki szereti a virágokat, vagy szeret utazni?

Az alkoholt is szeretem, mégis tisztában vagyok vele, hogyha gyerekem lenne, jó ideig kerülhetném. Változnak a prioritások, ha az embernek gyereke lesz, ezzel én is tisztában vagyok.

2021. máj. 3. 11:48
 18/32 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy az lenne a normális és alap, hogy nem hazudik, nem tűnik el csak úgy napokra/hetekre és nem csal meg. De manapság, ahogy a kapcsolatokat elnézem, nagyon kevés az olyan, ahol ezekből egyik sem fordult volna elő az évek alatt.
2021. máj. 3. 11:53
 19/32 A kérdező kommentje:
Igen, plusz van még rengeteg minden, amiért szeretem. De éppen ezért nem akartam leírni ezeket, mert mindenkinek más a fontos. Tisztázás végett, ezek példák voltak. :)
2021. máj. 3. 11:58
 20/32 anonim ***** válasza:
84%
Ez attól függ, hogy te mennyire akarsz gyereket. Ha igazából annyira nem, akkor teljesen működőképes a dolog. Fiatal is vagy. Viszont ha majd közeledsz a harminchoz és egyre jobban erősödik az érzés, hogy gyereket akarsz, akkor sokkal nehezebb lesz mindent felborítani, szakítani és sietni, nehogy kifuss az időből. Míg ha most szakítasz, bőven van időd és lehetőséged találni olyat, aki akar családot, nem hajt a tatár. Ha tényleg akarsz gyereket és ilyen fontos dologban nem egyeztek, akkor nem ő az igazi és csak az idődet pocsékolod.
2021. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!