Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dani névről mi a véleményetek?

Dani névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A Dániel szép és komoly név, de nem nagyon hallottam még, hogy így hívnak valakit, a mindennapokban.


Mivel 99%-ban Daninak fogják hívni, ezért kíváncsi lennék, hogy nektek mi a véleményetek erről a névről?



2021. máj. 5. 09:06
A kérdező szavazást indított:
Fiatalos, vagány, menő
Jól hangzik, tetszik
Komolytalan, kisfiús
Más miatt nem tetszik
55 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Kedvenc fiú nevem. 🤗 Nekünk Dani lett volna ha fiú. De közben kiderült hogy kislány lesz. Ha mégis meglepetés érne a szülőszobán, akkor marad az eredeti elképzelés. 😃
2021. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Férjem Dani és a fiam is az lett. Nekem is az egyik kedvencem. :)
2021. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Nekem már túl gyakori név, és emiatt teljesen személytelen, huszadrangú név nekem.
2021. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Jól értem hogy így akarod anyakönyveztetni? Szerintem ne, mert bár a név teljesen jól hangzik, mindenki azt fogja hinni, hogy a teljes neve Dániel és azt fogják mindenhova írni. Hasonlóan a Gergő-Gergely, bár ott már ismertebb a Gergő mint önálló név.

Ha nem így akarod anyakönyveztetni akkor bocsi nem szóltam :D becenévnek szép

2021. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

4

Ha így gondolta,az nekem sem okés,de meg sem fordult a fejemben.

2-es vagyok, a férjem és a fiam Dánielként anyakönyvezett,csak Daninak hívjuk őket.

2021. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Férjem és a kisfiam is Dani. Szerintem kisfiúnak és felnőtt férfinek is jó név :)
2021. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Írta, hogy 99%ban Daninak fogják hívni, tehát nyilván Dániel lesz.

Szerintem is szép név. Egyszerű, egy felnőtt férfinak is megállja a helyét.

2021. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a mindennapokban is ismerek Dánielt. Jó név, megállja a helyét gyereknek is, felnőttnek is.
2021. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
4-es: Nem Daninak akarjuk anyakönyveztetni csak mivel a Dánielt nem nagyon használják, ezért a Dani, mint becenévről kérdezem a véleményeteket.
2021. máj. 5. 10:44
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb fiú név. A fiam is Dani.
2021. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!