Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után ki mikor ment...

Szülés után ki mikor ment vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki baba mellett is dolgozott? Elsősorban amiatt kérdezem, hogyan oldottátok meg a szoptatást, hogyan változott a munka miatt a napirend? Nálam úgy van, hogy minél hamarabb vissza kéne mennem, ha azt akarom, hogy megmaradjon a munkám. Úgy tudom legalább fél éves koráig javasolt otthon maradni. Én szeretnék többet, de a munka sajnos minumum annyira fontos, pénz kell, nem mehetünk az utcára, nem engedhetem meg magamnak, hogy ne vegyenek vissza aztán. Férjem is dolgozik, de ő is retteg, mehogy kirakják, mert járt már így egyszer egy másik munkahelyén. Visszatérve a kérdésre, aki hasonló cipőben van/volt, írjon, a negatív hozzászólások jelentve lesznek.
2021. máj. 8. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit több, mint 3 évvel szülés után.
2021. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem mentem vissza.

A csed/gyed-em nemsokkal volt kevesebb, mint a fizetésem. Engem is fenyegetett a főnök, hogy kirúg, ha szülés után nem megyek vissza 4hónapon belül. Nekem fontosabb volt a gyerekem. Betöltötte a kettőt, bementem, kivettem a szabijaimat majd felmondtam. Azalatt kerestem más munkahelyet...

2021. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Míg gyeden vagy, nem tud elküldeni. Azalatt meg simán találsz más munkát. Ha a gyerek mellett tudsz, akár tanulhatsz is valamit. Egy ilyen köcsög főnök miatt tuti nem lépnék le a gyerek mellől. Nekem ő fontosabb
2021. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
A gyedem már jóval kevesebb lesz, mint a fizetésem, úgyhogy fél éves kora körül szeretnék napi 3-4 órás home office-ban visszamenni.
2021. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Szegény gyerek, ugyanolyan fontos a munkád, mint ő. Borzasztóan hangzik. Munkád lehet bármennyi, de a gyereked csak egyszer fél éves. Ha ennyire létbizonytalanságban éltek, hogy vállalhattatok gyereket?
2021. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Kulfoldon elunk, 9hos lesz,amikor visszamegyek, ez a max amit itt ki lehet sajtolni. Elozo terhessegem alatt megszunt a munkahelyem es 2 evig nem talaltam munkat, parom tartott el, szornyu volt. Most a hozzataplalassal szeretnenk eljutni odaig h napkozben szilardat egyen, szopi pedig reggel-este es ejjel, ha igenyli. Ferjem maradhat vele meg 6honapig, 15hos lesz amikor bölcsibe megy majd tenylegesen.
2021. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Mikor 3 évesen oviba ment, akkor mentem én is vissza dolgozni. De a gyerek mellett sokat dolgoztam itthonról, home officeban gyakorlatilag.
2021. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Négy és fél hónapos volt, nem szopott (fejteni) és én home office-ból dolgoztam. Ha bejárós munka lenne, akkor egyéves korától tudnék visszamenni, de azt is nehezen megoldva.
2021. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Az első lányunknál fél éves korától én lettem a társasházunkban a gondnok, és mellette a férjem vállalkozásában is segítettem, ez amolyan home office volt, rendes munkahelyre 2,5 éves korától mentem, addig ezek voltak illetve végig az alap gyest kaptam, mert szülés előtt csak diákmunkáim voltak. Most 14 hós a második gyermekünk, 2 éves kora körül mennék vissza részmunkaidőben, de valószínűleg keresnem kell másik munkahelyet, mert a terhesség alatt megszűnt a munkáltatóm közeli telephelye, ahol dolgoztam, és egy a lakásunktól 2 órányira lévő helyre vettek át (papíron), ahol nem valószínű, hogy fel fogom venni majd a munkát, mert oda nem tudok bejárni.
2021. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

"A párom tartott el, szörnyű volt"

El tudom képzelni 😂

2021. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!